Intriguojanti festivalio „Salve Musica“ pradžia | Diena.lt

INTRIGUOJANTI FESTIVALIO „SALVE MUSICA“ PRADŽIA

  • 0

Metų pabaiga paženklina mūsų buvimą ne tik apmąstymais apie bėgantį laiką, bet ir šv. Kalėdų laukimu. Gruodžio 1-ąją, penktadienį, 18.30 val. prasidėsiantis šventinės klasikos festivalis „Salve Musica“ užlies Klaipėdos koncertų salės erdves amžinai gyva klasikine muzika. Per visą gruodžio mėnesį vyksiantį festivalį publikos laukia 13 koncertų, kviečiančių gražiausias metų šventes sutikti ir švęsti su muzika.

Atidarymo koncertas

Festivalio atidarymo koncerte pasirodys tik pernai susibūręs tarptautinis kolektyvas „O/ Modernt String Quartett“. Jis klausytojams pateiks intriguojamą programą „Alternatyvos“, parengtą su netikėtomis idėjomis nuolat stebinančia perkusininke Evelyn Glennie (Jungtinė Karalystė).

Ši atlikėja koncertuoja garsiausiose pasaulio koncertų salėse su žymiausiais orkestrais ir dirigentais, rengia įspūdingus solo rečitalius. Ji yra grojusi su daugeliu pagrindinių Europos ir JAV simfoninių orkestrų, japonų būgnininkų ansambliu „Kodo“, įžymiąja populiariosios muzikos atlikėja Björk, Javos salos gamelano, Brazilijos sambos ansambliais ir kitais. Per metus E.Glennie surengia daugiau nei 100 pasirodymų, kompozitoriai iš viso pasaulio jai dedikuoja savo kūrinius. Pripažinta perkusininkė turi daugiau nei 1 300 instrumentų kolekciją, Ji taip pat rašo muziką filmams bei televizijai ir net kuria juvelyriką.

Scenoje pasirodo basa

E.Glennie albumai yra pelnę „Grammy“ apdovanojimų. Už nuopelnus muzikai ji įvertinta garbingais Britų imperijos ordinais ir titulais, daugiau nei 15 universitetų visame pasaulyje jai suteikė garbės vardus, „Rhythm magazin“ kelerius metus ją išrinko geriausia perkusininke, o „Musical America“ paskelbė geriausia 2003-iųjų instrumentininke. 2012 metais E.Glennie grojo Londono olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje, o 2015-aisiais buvo įvertinta prestižiniu „Polar Music Prize“.

Beje, visą šią įspūdingą karjerą E.Glennie padarė beveik negirdėdama savo atliekamos muzikos. Ji apkurto būdama 12-os ir toliau mokėsi pagal specialią metodiką. Scenoje muzikantė pasirodo basomis kojomis, nes taip geriau jaučia garsų virpesius. Šis faktas skatina dar labiau stebėtis ir žavėtis jos talentu bei muzikalumu, kurie į koncertų sales sutraukia tūkstantinę publiką. Nepaisant sėkmės ir pripažinimo, atlikėja toliau entuziastingai generuoja naujas idėjas, kaip savo koncertus paversti įsimintinais aukščiausios kokybės pasirodymais.

E.Glennie jau yra koncertavusi Klaipėdoje 2004-aisiais „Klaipėdos muzikos pavasario“ festivalyje. Tąkart ji grojo su Lietuvos kameriniu orkestru, vadovaujamu Sauliaus Sondeckio. Koncertas vyko Žvejų rūmų salėje, nes būsimosios Koncertų salės pastatas tuo metu buvo rekonstruojamas. Solistė su orkestru atliko A.Vivaldi ir N.Rosauro kūrinius, grodama vibrafonu bei marimba.

Susibūrė iš penkių valstybių

Gruodžio 1-ąją kartu su įstabiąja soliste bei atskirai muzikuosiantis „O/ Modernt String Quartett“ novatoriškai ir drąsiai jungia senąją ir naują muziką, siekia praplėsti styginių kvarteto žanro tradicijos ribas. Kolektyvas tikisi atverti dar nepatirtą kvarteto muzikos potencialą ir naujas, vaizdingas tokios muzikos erdves, todėl mielai bendradarbiauja su įvairių žanrų atlikėjais. Beje, kvarteto nariai – Hugo Ticciati’s, Danielis Rowlandas (smuikai), Garethas Lubbe (altas), Julianas Arpas (violončelė) – atstovauja penkioms skirtingoms valstybėms – Jungtinei Karalystei, Švedijai, Nyderlandams, Vokietijai ir Pietų Afrikai.

Programoje „Alternatyvos“ bus atskleista neįtikėtinai plati ir originaliai traktuojama muzikos panorama – nuo XVII a. kūrėjo Henry’o Purcello iki XXI a. autorių. Tarp jų bus ir Arvo Pärto, Osvaldo Golijovo, Askello Massono bei pačios E.Glennie kūrinių.

Kaip tikino festivalio „Salve Musica“ rengėjai, atraktyvus E.Glennie ir „O/ Modernt String Quartett“ koncertas – puikus pasirinkimas pirmajam žiemos vakarui.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS