Klaipėdos muzikos pavasaris baigsis pakiliai ir didingai | Diena.lt

KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS BAIGSIS PAKILIAI IR DIDINGAI

  • 0

XXXIX festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“, vykstantis Miesto koncertų salėje, kitą savaitę baigsis ypatingu koncertu, kuriame grieš Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir dainuos žymusis bosas Almas Švilpa.

Net keli „didieji“

Baigiamasis festivalio koncertas „Didžioji simfonija bosui“ balandžio 24-ąją Klaipėdos koncertų salėje užvers didingos klasikos vartus, Klaipėdos melomanams pristatydamas net kelis „didžiuosius“: Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą, vadovaujamą Nacionalinės premijos laureato Gintaro Rinkevičiaus, o šįkart diriguojamą taip pat Nacionalinės premijos laureato Roberto Šerveniko, ir A.Švilpą, kurio balsas, aktorinis meistriškumas traukia ne tik publikos, bet ir žinovų dėmesį.

A.Švilpa – buvęs klaipėdietis, kasmet vis sparčiau kylantis į profesines aukštumas ir labiau pažįstamas, deja, ne gimtojo miesto, bet užsienio šalių melomanams. Nuo 1996-ųjų jis dirba Eseno operos teatre, taip pat dainuoja pagrindines boso partijas kitose Vokietijos, Austrijos, Olandijos, Šveicarijos teatruose. Vokietijoje jis atrado palankiausią dirvą savo talentui skleistis, nes, pasak solisto, šioje šalyje „iš tiesų labai mėgstama opera, ja nuolat domimasi, rengiama daug premjerų. Vokiečiams teatrų lankymas yra šventė. Jie pažįsta atlikėjus, dirigentus, režisierius“. Be to, Vokietijoje egzistuoja tankus valstybės ir miestų bei privačių teatrų tinklas, vaikai nuo pat mažens pratinami prie operos. Mums tai atrodo paradoksalu, bet vokiečiai į klasikinės muzikos koncertus ir operas ateina nešini kūrinių partitūromis.

Atvyks iš Eseno

Bilietu į didžiąją sceną A.Švilpa viename interviu įvardijo mokslus Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijoje, po kurios studijavo vokalą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Pirmoji dainininko pažintis su europine scena įvyko Šveicarijoje, Ciuriche, o neilgai trukus jis apsigyveno  Esene.

„Aš manau, kad gyvenimas teka kaip upė, kažin ar gali pakeisti jos tėkmę“, – yra sakęs solistas.

Šiemet jis jau antrą kartą dainuos Klaipėdos koncertų salėje. Sausio pradžioje jo galingas bosas drebino sienas, o įtaigi vaidyba privertė patikėti Mefistofelio kerais, skambant Ch.Gounod operos „Faustas“ fragmentams S.Šimkaus konservatorijos 90-mečiui skirtame koncerte.

„Dainuoti Lietuvoje, ypač savo gimtajame mieste Klaipėdoje, yra išskirtinis jausmas, kuris, be abejo, įpareigoja. Todėl norėjau, kad programa būtų įvairiapusiška, įdomi. Stengiausi surinkti gražiausius, virtuoziškiausius boso repertuaro perlus, kuriuos, tikiuosi, įvertins reikli, bet labai šilta uostamiesčio publika“, – atsakė solistas, paklaustas apie būsimą pasirodymą.

Simfonija ir arijos

Koncerte „Didžioji simfonija bosui“ A.Švilpos atliekamos didžiosios W.A.Mozarto, G.Verdi, M.Glinkos operų arijos bus taip pat įspūdingos, kaip ir R.Šerveniko diriguojama F.Schuberto Didžioji IX simfonija. Ji yra pats vėlyviausias ir novatoriškiausias kompozitoriaus simfoninis opusas, pasižymintis melodingumu, kurio galima tikėtis iš 600 dainų autoriaus. Dažnai ši paskutinė F.Schuberto simfonija lyginama su L.van Beethoveno IX simfonija, pabrėžiant modernesnę jos orkestruotę.

F.Schuberto simfonijos formą, dinamiškas ir jausmingas kulminacijas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncerte valdys R.Šerveniko batuta. „Dirigento R.Šerveniko gestas intensyvus ir apgalvotas“ […]  „dirigavimas pulsavo šviežumu ir intensyvumu, pasižymėjo tvirta disciplina...“ – rašė užsienio spauda po dirigento pasirodymų. Veiklus, produktyvus ir autoritetingas dirigentas vertinamas už aktyvią ir įvairialypę kūrybinę raišką. Lietuvos operos ir baleto teatro muzikos vadovas stato spektaklius ne tik čia, bet ir Miuncheno valstybinėje operoje, dažnai diriguoja Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui, bendradarbiauja su Lietuvos bei Klaipėdos kameriniais orkestrais.

Koncerto pradžia – 18 val. Prieš jį 17 val. vyks prieškoncertinis susitikimai su A.Švilpa ir R.Šerveniku.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS