Koncerte skleisis jaunatviški ir brandūs vokalo žiedai | Diena.lt

KONCERTE SKLEISIS JAUNATVIŠKI IR BRANDŪS VOKALO ŽIEDAI

  • 0

Nors šiemet pavasaris kol kas nelepina šiluma ir gėlių žiedais, Klaipėdos koncertų salėje kvepia gėlės ir skleidžiasi muzika. Nuostabią vokalinę programą „Nurimk, širdie: žibuoklės žydi“ gegužės 3 d. 18 val. atliks sopranas Ernesta Juškaitė ir baritonas Romanas Kudriašovas. Jiems talkins pianistė Giedrė Muralytė-Eriksonė.

Klaipėdiečiai Ernesta ir Romanas, prieš dešimtmetį baigę mokslus Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijoje, pakėlė sparnus ir išvyko studijuoti į Vilnių. Ten abu baigė dainavimo bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA).

Ernesta magistro studijas tęsė Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje (Vokietija). Net penkis kartus savo rankose ji laikė garbingus pirmosios vietos diplomus, pelnytus tarptautiniuose konkursuose Vokietijoje, nuolat dalyvavo meistriškumo kursuose, kuriuos vedė pasaulyje pripažinti atlikėjai. Solistės repertuaras gausus oratorijos, operos bei lied žanrų kūrinių, o koncertiniai pasirodymai siekia nuo Europos iki Kinijos bei Japonijos. Nuo 2015 m. rudens ji dėsto dainavimo meną LMTA.

Romanas taip pat studijavo Hamburge, o po kelerių metų persikėlė į Didžiąją Britaniją, kur su pagyrimu baigė dainavimo magistro studijas Velso tarptautinėje dainavimo akademijoje. Jis tobulinosi Georgo Solti bel canto vasaros dainavimo akademijoje Italijoje, dirbo su garsiais vokalo pedagogais meistriškumo klasėse. Solistas puikiai jaučiasi atlikdamas kūrinius nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos. Jis sukūrė vaidmenis G.Handelio, J.Rameau, G.Puccini, I.Kalmano, K.Weilio operose bei operetėse. Būdamas Schleswig-Holstein festivalio narys, R.Kudriašovas atliko gausybę baroko bei romantinių oratorijų garsiausiose Europos bei Azijos koncertų salėse: Liuksemburgo filharmonijoje, Prahos „Rudolfinumo“ salėje, S.Peterburgo Marijos teatro koncertų salėje, Tokijo „Opera City“ salėje, Singapūro filharmonijoje, Pekino Uždraustojo miesto koncertų salėje ir kitose. Šiuo metu R.Kudriašovas yra Londono nacionalinės operos studijos stažuotojas.

G.Muralytė-Eriksonė LMTA baigė bakalauro, magistro ir meno aspirantūros studijas. Ji koncertuoja kaip solistė, koncertmeisterė ar kamerinių ansamblių narė Lietuvoje, Prancūzijoje, Italijoje, Graikijoje, Vokietijoje, Suomijoje. Dar studijų metais Giedrė pradėjo bendradarbiauti su šalies bei užsienio dainininkais. Jos repertuaras labai platus, tačiau daugiausia pianistė gilinasi į B.Britteno vokalinę muziką (jai paskyrė ir meno aspirantūros darbą), vokiečių romantikų bei šiuolaikinę skandinavų muziką. Ji surengė svarbius rečitalius Vilniaus rotušėje, Lietuvos nacionalinėje ir Kauno valstybinėje filharmonijose. Jau dešimtmetį G.Muralytė-Eriksonė dirba koncertmeistere LMTA Dainavimo katedroje.

Pirmojoje koncerto „Nurimk, širdie: žibuoklės žydi“ dalyje Ernesta, Romanas ir Giedrė atliks žinomas, tačiau ne taip dažnai koncertuose skambančias operų arijas, leis klausytojams pajusti glaudesnį ryšį su personažų istorijomis, jų patiriamomis dramomis. Antrojoje koncerto dalyje skambės intymesnės vokiškos dainos, kurių atlikimo subtilybių solistai sėmėsi pas garsiausius Vokietijos meistrus.

Beje, Ernesta ir Romanas, besimokydami S.Šimkaus konservatorijoje, buvo pirmieji Klaipėdos koncertų salės savanoriai. „Esu be galo dėkingas už šią galimybę. Galėjau nemokamai klausytis visų koncertų, stebėti atlikėjus scenoje ir už jos ribų, susipažinti su begale simfoninės, kamerinės, vokalinės muzikos iš įvairiausių epochų. Ši neįkainojama patirtis ir sukauptas muzikinis išprusimas be galo praturtino mane kaip atlikėją“, – džiaugėsi R.Kudriašovas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS