Muzikas C. Ruebensas pristatys solinę programą „Viskas gerai, iki pasimatymo!“ | Diena.lt

MUZIKAS C. RUEBENSAS PRISTATYS SOLINĘ PROGRAMĄ „VISKAS GERAI, IKI PASIMATYMO!“

  • 0

„Viskas gerai, iki pasimatymo!“  – teigia birželio 5 d., trečiadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė įvyksiančio koncerto atlikėjai.  Pernai solinę programą keliose šalies salėse pristatęs ir su Baltijos gitarų kvartetu Klaipėdos koncertų salėje muzikavęs gitaristas ir kompozitorius Chrisas Ruebensas šįkart scenoje gros kartu su daugeliui gerai pažįstamu džiazo smuikininku Tadu Dešuku.

Didžiąją jų pasirodymo dalį sudarys autoriniai Ch. Ruebenso kūriniai, sulaukę plataus pripažinimo tiek koncertinėse scenose, tiek Acerra, IMA tarptautiniuose konkursuose. Klausytojus ir atlikėjus jie žavi egzotiškais garsovaizdžiais, pagavia melodine linija, skoningu įvairių kultūrų, stilių ir žanrų deriniu. Chriso kūryboje puikiai susilieja klasikinės, džiazo ir pasaulio (world) muzikos bruožai.

Iš Belgijos kilęs klasikinės gitaros atstovas Lietuvoje gyvena ir kuria daugiau nei dešimt metų. Į mūsų šalį jį atvedė gitara ir meilė. Čia atvykęs Chrisas iš karto buvo pakviestas prisijungti prie Baltijos gitarų kvarteto, su kuriuo koncertuodamas apkeliavo visą Europą ir Aziją, įrašė kelias kompaktines plokšteles.

Vėliau, ieškodamas naujų muzikinių iššūkių, gitaristas subūrė savo kolektyvą „Chris Ruebens Ensemble“, kuriame  groja džiazo, populiariosios ir pasaulio muzikos atlikėjai. Chriso kūriniai, parašyti specialiai šiam ansambliui, jungia braziliškos, rytų, klasikinės, bliuzo ir džiazo muzikos elementus. Kūrybingas atlikėjas rengia ir savo vokalines programas, kuriose skamba jo aranžuotos prancūziškos dainos ir filmų muzika.

Taip pat Ch. Ruebensas bendradarbiauja su vargonininke Renata Marcinkute-Lesieur, perkusininku Vladimiru Tarasovu, akordeonininku Martynu Levickiu ir „Mikroorkéstra“, dirigentu ir kompozitoriumi Vykintu Baltaku ir jo vadovaujamu „Lietuvos ansamblių tinklu“, Belgijos šiuolaikinės muzikos ansambliu „Het Collectief“ ir kitais. Savo meilę muzikai jis perduoda mokydamas jaunimą groti gitara – jau daugiau nei dvidešimt metų jis dėsto muzikos mokyklose, stovyklose ir festivaliuose. Kompozitoriaus talentą Chrisas atskleidžia kurdamas pedagoginius kūrinius vaikams ir kompozicijas gitarai bei kitiems instrumentams.

Ilgą laiką grojęs įvairios sudėties ansambliuose, atlikėjas ir kompozitorius pagaliau pasiryžo sukurti savo solinę programą, kurią sudaro jo paties kūriniai ir aranžuotės. Programa „Viskas gerai, iki pasimatymo!“ („Muy bien, Adios!“) pirmąkart pristatyta 2018 m. liepą Kristupo festivalyje. Joje Chrisas žada klausytojus įsileisti į slapčiausių savo išgyvenimų gelmes, kartu kviesdamas kiekvieną atsigręžti ir į paties vidinį pasaulį. Ši programa – geras įrodymas, kad dažnai išskirtiniam įvykiui nereikia pompastiško pristatymo ir milžiniškos erdvės. Užtenka kamerinės salės, atviro muzikinio pokalbio ir laiko sau...

Kviečiame į jaukų vakarą, pripildytą sodraus gitaros skambesio ir viena už kitą gražesnių melodijų!

GALERIJA

  • Tadas Dešukas
  • Muzikas C. Ruebensas pristatys solinę programą „Viskas gerai, iki pasimatymo!“
  • Muzikas C. Ruebensas pristatys solinę programą „Viskas gerai, iki pasimatymo!“
  • Muzikas C. Ruebensas pristatys solinę programą „Viskas gerai, iki pasimatymo!“
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS