Šventinės nuotaikos jau užliejo visus pajūrio miestus. Vakar regione įžiebta paskutinė Kalėdų eglė – šventinis medelis sužibo Nidoje. Vienų pajūrio miestų eglės išsiskiria originalumu, kitų – paprastumu.
Papuošimus sukūrė patys
Neringą paskutinę iš pajūrio miestų nušvietė kalėdiniai žiburiai. Beveik 15 metrų aukščio šventinis medelis buvo įžiebtas vakar. Jį Neringai dovanojo Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.
Įžiebus šventinę eglę, šviesa nutvieskė ir Nidos, Juodkrantės, Preilos bei Pervalkos gyvenvietes.
Jose artimiausiomis savaitėmis šventinę nuotaiką kurs papuošimai, atkartojantys svarbiausias Kuršių nerijos ir Neringos kurorto vertybes.
Ant miesto šviestuvų tradiciškai „nutūpė“ gandrai bei kirai. Po kurorto gyvenvietes vaikštinėjantiems žmonėms Kalėdų pasaką ir vėl seks kurėnų, laivų formas, briedžių siluetus menantys papuošimai, šalnų išraizgytas gėles atkartojančios formos. Jie sukurti pačių neringiškių rankomis.
Į kurortą atvykstančius svečius šventiškai nuteiks papuoštas Alksnynės kontrolės postas.
Eglę apsupo angelai
Prieš savaitę Teatro aikštėje įžiebta Klaipėdos šventinė eglė sužavėjo daugelį klaipėdiečių. Jų teigimu, tokio gražaus šventinio simbolio uostamiestis dar neturėjo.
Klaipėdos šventinės eglės aukštis siekia apie 20 metrų. Ji yra dirbtinė. Šiemet šventinis medelis papuoštas naujais, dar niekur nematytais ažūriniais papuošimais.
Būtent tai ir turėjo įtakos eglutės kainai. Dirbtinė eglė ir jos papuošimai kainavo apie 60 tūkst. litų.
Teatro aikštę papuošė ne tik šventinė eglutė, bet ir ją apsupusi dvylikos trijų metrų aukščio angelų kompozicija. Kiekvienas jų yra unikalus ir turi savo atspalvį.
Angelai pagaminti iš organinio, skaidraus plastiko, kuris yra padengtas specialia plėvele, praleidžiančia šviesą. Kompoziciją sumanė ir sukūrė dailininkas Anatolijus Klemencovas.
Šviečia pagal muziką
Išskirtinė eglė papuošė ir Palangos centrinę aikštę. Ant beveik 14 metrų aukščio dirbtinio šventinio medelio šviečia apie 20 tūkst. lempučių.
Šiųmetis kurorto medelis papuoštas smulkiomis gelsvomis lemputėmis su šaltai balta spalva mirgančiomis bangų formos girliandomis bei šviečiančiais burbulais.
Pastarieji atkartoja J.Basanavičiaus gatvės kalėdinius papuošimus. Šventiniu laikotarpiu numatytomis valandomis Palangos Kalėdų eglė šoka – mirga pagal muziką.
Palangos pagrindinės gatvės papuoštos sniego gniūžtės formos tūrinėmis dekoracijomis. Miesto ir eglutės puošyba kainavo apie 140 tūkst. litų.
Palangos kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys pasakojo, kad idėjas, kaip papuošti eglutę, generavo ir kurorto kultūros darbuotojai, ir savivaldybės administracijos specialistai.
„Norėjome kažko naujo. Žmonės to reikalauja. Jei mato, kad kažkas pasikartojo puošyboje, lieka nusivylę. Siekiame, kad ir atvykusiems svečiams būtų įdomiau – jie atvyktų ne tik dėl tilto ir jūros, bet ir dėl eglutės“, – tvirtino Ž.Kažys.
Liko prie tradicijų
Ne dirbtinės, o tikros eglutės papuoštos ne tik Nidoje, bet ir Gargžduose, Kretingoje.
Į Gargždų centrinę aikštę šventinis medelis atvežtas ne iš miško, o iš šio miesto Šilumos tinklų kiemo. Jis yra apie 12 metrų aukščio.
Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos Daivos Beliokaitės, buvo skelbiamas konkursas miesto ir kalėdinės eglės papuošimui.
Viso miesto papuošimas bei fejerverkas eglės įžiebimo šventėje atsiėjo 48 tūkst. litų. Iš jų apie 20 tūkst. litų sumokėta už eglutės puošybą.
Pasirinkimą riboja lėšos
Mažiausiai šventiniam eglutės puošimui išlaidavo Kretinga. Tai atsiėjo apie 10 tūkst. litų. Pačią eglutę tradiciškai dovanojo Kretingos miškų urėdija.
„Kaip papuoši eglutę, priklauso nuo kišenės storumo. Kai turi 10 tūkst. litų, kokių nors didelių idėjų neįgyvendinsi“, – tvirtino Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius.
Pasak jo, eglutė papuošta tradiciškai, išnuomotais žaisliukais.
„Jei turėtume daugiau pinigų, labiau papuoštume. Negalime lygiuotis į garsiąją Kauno eglę. Pas mus tik 20 tūkst. gyventojų, tad ir lėšos kitos. Eglutę papuošėme taip, kaip leido galimybės“, – pabrėžė seniūnas.
Naujausi komentarai