R. Latvėnaitę-Kairienę knygoms įkvepia Klaipėda | Diena.lt

R. LATVĖNAITĘ-KAIRIENĘ KNYGOMS ĮKVEPIA KLAIPĖDA

Poetė, prozininkė ir pedagogė Rita Latvėnaitė-Kairienė susitikime su klaipėdiečiais praskleidė dar neišleistos savo naujosios knygos intrigą. Renginio dalyviai turėjo unikalią galimybę susipažinti su kūriniu, kuris dar tik pakeliui pas skaitytojus, pasiklausyti pačios autorės skaitomų jo ištraukų.

R.Latvėnaitė-Kairienė kol kas dar neapsisprendė, kaip pavadins savo naująją knygą, kurioje praeitis susipina su dabartimi, o realybė – su fantazijomis. Vienas variantų – "Žuvų katekizmas".

Autorė pasakojo, jog ši knyga, kaip ir kiekvienas jos kūrinys, yra parašytas vis kitokiu stiliumi, kur labiausiai dominuoja trumpi, kapoti sakiniai, turintys gilesnę potekstę.

Didžiausiu rašytojos įkvėpimu tampa Klaipėdos miestas, jo istorija, gatvės, taip pat – mokiniai bei jų pokštai.

Gal todėl rašytojos kūrinius mielai skaito jaunimas. Pavyzdžiui, knyga "Šauksmas" vienoje Panevėžio gimnazijoje įtraukta į privalomąjį literatūros sąrašą.

Rašytoja tikisi, kad, perskaitę jos knygas, skaitytojai taps drąsesni ir mažiau abejingi.

Jos manymu, abejingumas yra pati blogiausia žmogaus savybė.

"Svarbiausia visose gyvenimo situacijose išlikti savimi", – tikino autorė.

R.Latvėnaitė-Kairienė viliasi, kad ateityje tik daugės jaunųjų rašytojų ir ji linki jiems nenuleisti rankų ištikus pirmosioms nesėkmėms.

"Norėčiau palinkėti kantrybės, nes, jei esi kuriantis žmogus, niekada nepavyks pabėgti nuo kūrybos", – kalbėjo rašytoja.

Per visą savo rašytojos karjerą R.Latvėnaitė-Kairienė yra išleidusi penkias knygas ir artimiausiu metu planuoja išleisti dar vieną leidinį, skirtą Klaipėdos 770 metų sukakčiai.

GALERIJA

  • R. Latvėnaitę-Kairienę knygoms įkvepia Klaipėda
Mortos Maciūtės nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS