Uostamiesčio skvere – Atvelykio šventė visai šeimai | Diena.lt

UOSTAMIESČIO SKVERE – ATVELYKIO ŠVENTĖ VISAI ŠEIMAI

  • 0

Šį sekmadienį 13 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į Atvelykio šventę Klaipėdos senamiesčio Dienovidžio skvere. Tradicinėje Mažųjų Velykėlių šventėje laukiami tėveliai su vaikais ir jų krikštatėviais, seneliai su anūkais, norintys nuotaikingai ir turiningai praleisti sekmadienio popietę.

Nepamirškite atsinešti margučių

Velykų laikotarpis baigiasi Atvelykio švente, prabėgus savaitei po šv. Velykų. Atvelykis – šventė pirmiausia mažiesiems šeimos nariams. Todėl anksčiau ta proga šeimininkės iš naujo virdavo kiaušinius, juos margindavo ir skirdavo vaikų velykiniams žaidimams, dovanojimui. Kaip ir per Velykas, šią dieną netrūkdavo pramogų su margučiais, jų ridenimo varžybų.

Ir dabar į Atvelykio šventę ateisiančius rengėjai ragina nepamiršti namuose margintų kiaušinių. Su jais kvies dalyvauti margučių ridenimo varžytuvėse, kurios įtrauks pačius energingiausius ir azartiškiausius šventės dalyvius.

Tradicinės pramogos garantuotos

Tradicinių liaudies žaidimų erdvė Atvelykio šventės metu niekada nebūna tuščia. Čia susirinkę ir maži, ir dideli entuziastingai dalyvauja rungtyse, estafetėse, o patys aktyviausi apdovanojami velykinio zuikio skanėstais.

Sūpynės – dar viena tradicinė šventės pramoga – kuo stipriau ir aukščiau supsimės, tuo sveikesni ir laimingesni visus metus būsime.

Visi raginami drąsiai prieiti prie amatininkų, kurie demonstruos tradicinius amatus ir kvies draugiškai prisijungti, supažindins su savo amato subtilybėmis.

Muzikuos vaikų ansambliai

Pavasariška nuotaika su susirinkusiais šventės dalyviais dalysis Gargždų kultūros centro Kvietinių skyriaus folkloro ansamblis „Kvėitys“, Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos folkloro ansamblis „Smeltužė“, Klaipėdos Sendvario progimnazijos vaikų folkloro kolektyvas „Pupos“, Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro etnomuzikavimo studija, Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos folkloro ansamblis „Versmelė“ bei perkusijos būrelis. Taip pat muzikuos Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro kolektyvai – „Kuršiukai“ ir „Alkiukai“. Šventės organizatoriai dėkoja iniciatyviai prisijungiančiam Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubui „Žuvėdra“.

Veiks „Amatininkų kiemas“

Sekmadienį 13–15 val. Dienovidžio skvere veiks Klaipėdos etnokultūros centro organizuojamas ir Lietuvos kultūros tarybos remiamas „Amatininkų kiemas“. Tai vienas iš projekto „Mažosios Lietuvos amatystė“ renginių, skirtas ir mažiems, ir dideliems.

Projektas „Mažosios Lietuvos amatystė“ įvairiomis formomis populiarina tradicinius amatus bei ryškina regioninius tradicinių amatų bruožus. Šį kartą rengiamas „Amatininkų kiemas“ siūlys veiklas, įtraukiančias jauniausią publiką – vaikus, jaunimą, mažylius auginančias šeimas.

Didelius ir reikšmingus darbus nuveikia tik kantriausi, darbščiausi. O kantrybės nuo mažumės moko įvairūs rankdarbiai. Susirinkusieji galės pasimokyti, kaip susirišti pirmąją lėlytę, išskaptuoti žvejo laivelį, susipažins su senoviniais žaislais iš medžio, kaulo, tošies, skiaučių ir žais su jais. Keramikos gerbėjai lipdys iš molio naminių gyvulėlių ir paukštelių figūrėles. Vyresni mokysis delmonų komponavimo paslapčių, kalvystės, išbandys klumpių drožimo amatą bei sužinos, kuo ypatingos Mažosios Lietuvos klumpės.

Renginio data sutampa su Vaikų Velykėlėmis, tad koks Atvelykis be margučių?! Renginio metu veiks margučių dekoravimo mokyklėlė, kurioje įvairiomis tradicinėmis technikomis bus marginami gražiausi margučiai, supažindinama su unikaliu marginimo būdu, žinomu Mažojoje Lietuvoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS