A. Žlabys uostamiestyje skambins J. S. Bacho muziką | Diena.lt

A. ŽLABYS UOSTAMIESTYJE SKAMBINS J. S. BACHO MUZIKĄ

  • 0

Kitą savaitę Klaipėdoje vėl koncertuos Andrius Žlabys – vienas žymiausių lietuvių pianistų, apdovanotas išskirtine charizma ir menine įtaiga.

Rafinuotai artistiškas

Atsidavęs aukščiausios prabos muzikai A. Žlabys dažnai skambina Johanną Sebastianą Bachą. Talentingas pianistas baroko genijaus kūrybą perteikia kaip itin šiuolaikišką, atskleidžiančią ištisą vaizdų visatą, atitinkančią ir nūdienos gyvenimo idealus.

J. S. Bacho muziką A. Žlabys interpretuos ir būsimame koncerte. Jo programa „Angliškos siuitos“ spalio 27 d. 18.30 val. skambės Klaipėdos koncertų salės pirmojo aukšto fojė.

Interpretuodamas J. S. Bachą, šis atlikėjas „vadovaujasi savo turtingos asmenybės, atviros muzikos grožiui ir tobulumui, siekiais maksimaliai atskleisti tai, kas užkoduota muzikiniame tekste.

Sau artimą terpę, kurioje skleidžiasi jo talentas, A. Žlabys atrado JAV. Prestižinio Curtis’o muzikos instituto auklėtinis tarptautinį pripažinimą įtvirtino koncertuodamas su garsiausiais pasaulio kolektyvais, tarp kurių – Bostono simfoninis, Niujorko filharmonijos, Klivlendo, Buenos Airių filharmonijos simfoniniai orkestrai, iškilūs solistai. Pianisto „rafinuotas artistiškumas“ (taip rašė „The New York Sun“) atvėrė jam duris į žinomiausias koncertų sales – Niujorko „Avery Fisher Hall“ ir „Carnegie Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Buenos Airių „Teatro Colón“, Londono „Wigmore Hall“, Vienos „Musikverein“ ir Tokijo „Suntory Hall“. Jis yra dalyvavęs daugelyje festivalių JAV ir Europoje.

Angliškos siuitos

A. Žlabys 2015 m. debiutavo Vienos „Musikverein“ salėje su orkestru „Kremerata Baltica“, diriguojant Mildai Gražinytei-Tylai. Su ta pačia dirigente ir G Mahlerio jaunimo orkestru 2012 m. A. Žlabys pirmą kartą pasirodė Zalcburgo festivalyje.

Aktyviai koncertuojantis visame pasaulyje pianistas nepamiršta ir gimtosios Lietuvos. Čia jis nuolat pristato išskirtines programas, groja solo su Lietuvos nacionaliniu ir valstybiniu simfoniniais orkestrais, Lietuvos kameriniu orkestru. 2013 m. jis parengė programą ir su Klaipėdos kameriniu orkestru, o 2014 m. festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“ A. Žlabys grojo su LNSO, taip pat diriguojant M. Gražinytei-Tylai.

„Man sunku įsivaizduoti savo gyvenimą be J. S. Bacho“, – yra sakęs A.Žlabys. Koks ypatingas jo santykis su J.S.Bachu, ne sykį publika galėjo įsitikinti ir Klaipėdos koncertų salėje. Čia vėlyvo spalio vakarą pianistas interpretuos baroko genijaus Angliškas siuitas klavyrui.

Suteikia sparnus

Interpretuodamas J. S. Bachą, šis atlikėjas „vadovaujasi savo turtingos asmenybės, atviros muzikos grožiui ir tobulumui, siekiais maksimaliai atskleisti tai, kas užkoduota muzikiniame tekste. Pianistas gyvai reaguoja į visa, kas sudaro muzikos turinį, puikiai girdi polifoninį audinį, iškelia į pirmąjį planą tai, kas svarbiausia, tiksliai artikuliuoja. Jaučiama, kad skambina nepaprastai nuoširdi, tyra, inteligentiška asmenybė. Jo fortepijono garsai spalvingi, dinaminė amplitudė labai plati – nuo ištirpstančių, vos girdimų, bet gana konkrečiai skambančių iki sodrių, energingų sąskambių“, – po A. Žlabio atliktų J. S. Bacho Šešių partitų klavyrui rašė pianistė Aldona Eleonora Radvilaitė.

„A. Žlabio skambinimas – tai menas, kuris kelia, suteikia sparnus. Pianistas yra išmintingas, santūrus, sukaupęs emocinės energijos. Dabarties kūrybiniame etape jam nebetenka „kovoti“ su medžiaga. Atvirkščiai – stengiamasi kuo patraukliau ją pateikti, neliko vietos ir jaunatviškoms ambicijoms, skamba vien muzika – gryniausiu ir gražiausiu pavidalu. Mąsčiau, kur slypi ypatinga atlikėjo įtaiga? Turbūt ji labiausiai išryškėjo stebint, kaip reikliai jis klausėsi savęs. Garsas – nepaprastai gyvas, minkštas, valdingas, veržlus. Garso žaismė ypač stebino piano epizoduose, kai akordo ar pasažo tonas ne užgesdavo, o jungdavosi su kitu, dar tylesniu...“ – rašė muzikologė Eugenija Žakienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS