Baltijos jūrą iškeitė į vandenyną | Diena.lt

BALTIJOS JŪRĄ IŠKEITĖ Į VANDENYNĄ

Ne visi lietuviai gero uždarbio dairosi Anglijoje ar Norvegijoje, kai kurie laimę atranda ten, kur paprastai kiti tik ilsisi. Tarifa – vėjų gairinama Ispanijos provincija, kurią gyvenimui pasirinko klaipėdietis Mantas Žemgulis. Europos nuotykių sostine pramintame kampelyje jaunuolis įkūrė jėgos aitvarų mokyklą bei nedidelį viešbutį. Konkurencija čia milžiniška, tačiau optimizmo nestokojantis jaunuolis tiki savo sėkme.

Pradėjo nuo nulio

Saulė, bangos, burlentės, įdegę ir besišypsantys žmonės, siekiantys pagauti vėją bei sėkmę. Kur pasisuksi, matyti bent po vieną jėgos aitvarų mokyklą. Jų čia – mažiausiai šimtas. Toks pirmasis ir, ko gero, tikrasis įspūdis apima atvykus į "kaituotojų" rojumi vadinamą Tarifą.

Tai vieta, kur susitinka Viduržemio jūra ir Atlanto vandenynas. Saulėtą dieną iš čia gali grožėtis padūmavusiais Afrikos krantais, iki jų – vos keliolika kilometrų. Tokiu vaizdu kasdien mėgaujasi vandens stichiją prieš aštuonerius metus pamėgęs 27-erių klaipėdietis M.Žemgulis.

Nutaręs apsigyventi ten, kur karšta bet kuriuo metų laiku, susikrovė daiktus ir išvažiavo į Tarifą. Nė nežinodamas, išdegs planas ar ne. Mat jaunuolis ketino užsidirbti mokydamas kitus to, ką pats geriausiai sugeba – jėgos aitvarų sporto.

"Man patinka avantiūros, pradėti kažką nuo nulio", – šypsojosi nuotykių ieškotojas.

Šiandien Tarifoje veikia Manto įkurta jėgos aitvarų mokykla pavadinimu "Kite Funk". Konkurencija, kur be klaipėdiečio yra dar tūkstančiai tokių pat vandens sporto profesionalų, – didžiulė. Tačiau nuosavą verslą svetur vystantis lietuvis pakilios nuotaikos ir Ispaniją jau vadina namais.

Kurortą, kur gyvena jau ketverius metus, nuo Šiaurės Afrikos pakrantės skiria apie 15 km pločio Gibraltaro sąsiauris. Dėl to jam kasdien tenka sutikti įvairių tautybių ir kultūrų žmonių.

Vysto verslą

"Dabar ten – visas mano gyvenimas, hobis ir darbas. Spėjau pramokti ispanų kalbą. Tiesa, didžiąją dalį Tarifos gyventojų sudaro tokie pat atvykėliai, kaip ir aš, tad dažnai bendraujame angliškai. Šiame miestelyje vyrauja tikra tautybių maišalynė: daug afrikiečių, olandų, anglų, norvegų. Net trečdalį poilsiautojų čia atvilioja vandens sportas, taip pat Tarifoje gana populiarus paukščių bei vandens gyvūnų, tokių kaip rykliai, banginiai stebėjimas, itin mėgstamas laipiojimas uolomis, jodinėjimas", – pasakojo pašnekovas.

Provincijoje, kur vyrauja stiprūs vėjai, gyvenimas verda dideliu tempu. "Nesvarbu, žiema ar vasara, sezonas ten – visus metus. Būtent todėl ši vieta itin mėgstama tarp buriuotojų bei jėgos aitvarų entuziastų", – su užsidegimu kabėjo Mantas.

Klaipėdiečio įkurtoje jėgos aitvarų mokykloje "Kite Funk", kur jis dirba drauge su pagalbininkais iš Vokietijos ir Prancūzijos, vasaros sezono metu plaukti išmoksta apie 80 smalsuolių. Taip pat turistams jis teikia nakvynės ir maitinimo paslaugas.

"Atidariau mini viešbutuką, kuriame paprastai apsistoja į kurortą atvykstantys poilsiautojai. Mano klientai daugiausia – norvegai, anglai, olandai, taip pat ir lietuviai. Patys ispanai dažniausiai renkasi savo tautiečių teikiamas paslaugas", – vardijo Mantas.

Klaipėdietis instruktoriumi yra dirbęs daugelyje pasaulio šalių, tačiau likti Europoje jis nutarė dėl čia galiojančių socialinių garantijų.

Mokėsi iš tėčio

Mantą kaituoti prieš daug metų išmokė tėtis – šios sporto šakos aistruolis. Iš pradžių į jo raginimus lįsti į šaltą jūros vandenį jaunuolis žiūrėjo skeptiškai.

"Nors visada buvau sportiškas, jėgos aitvarai atrodė tikrai ne man. Šaltas vanduo ir vėjas baugino. Tačiau vieną kartą susigundžiau pamėginti. Puikiai atsimenu tą dieną, nes ji pakeitė mano gyvenimą. Tiesiog nebenorėjau sustoti. Kelias vasaras plaukiojau Lietuvoje, bet norėjosi dar. Sezonas mūsų šalyje, deja, labai trumpas. Su tėčiu išvykau į pirmąją kelionę užsienyje, aplankėme Egiptą, vėliau Graikiją, Vietnamą. Galiausiai puikiai įvaldžiau jėgos aitvarus ir pats pradėjau mokyti kitus", – prisiminė pašnekovas.

Vis dėlto atsikandęs keliautojo duonos klaipėdietis nutarė pradėti sėslesnį gyvenimą ir jau ketveri metai gyvena Tarifoje. Šiuo metu keliems mėnesiams Mantas grįžo į gimtinę ir intensyviai užsiima vandenlenčių sportu.

"Šią vasarą savo planus susidėliojau taip, kad daugiau laiko galėčiau pabūti Lietuvoje. Įvyko lūžis. Norėjosi paįvairinti veiklą, tad kuriam laikui aitvarą iškeičiau į vandenlentę. Mokau žmones, vedu fizinio lavinimo treniruotes, organizuoju stovyklas. Pats ruošiasi dalyvauti vandenlenčių čempionate", – apie artimiausius planus pasakojo jaunuolis.

Tapo Lietuvos čempionu

Mantas vandens siekia maksimalių vandens sporto rezultatų – dalyvauja įvairiose varžybose Lietuvoje ir užsienyje. Prieš dvejus metus klaipėdietis buvo nenugalimas – tarp profesionalių plaukikų tapo Lietuvos jėgos aitvarų čempionu. O prieš trejus metus vykusiose pasaulinio turo varžybose Tarifos sustojime viename etape užėmė penktąją vietą.

Kaip pats prasitarė, stengiasi iš savęs išspausti kaip galima daugiau. Neseniai jis grįžo iš varžybų Meksikoje.

"Apskritai, manau, mūsų šalyje trūksta varžymosi, žmonės plaukioja, tačiau nebando savęs pastūmėti į sportinį lygį, gal pritrūksta motyvacijos", – svarstė klaipėdietis.

Rudeniop Mantas ketina grįžti į Ispaniją. Kurį laiką pabuvęs Tarifoje jis leisis į kelionę Meksikoje, kur toliau intensyviai treniruosis vandenyje.

GALERIJA

  • Aistra: šiandien iš savo pomėgio neblogai uždirbantis M.Žemgulis 2014-ais tapo Lietuvos jėgos aitvarų čempionu.
  • Grožis: į Tarifą – piečiausiąjį kontinentinės Europos tašką turistai „kaituoti“ plūsta iš viso pasaulio.
  • Kasdienybė: vasara klaipėdiečiui Mantui – pats darbymetis, todėl tokiu metu Lietuvoje jis būna retas svečias.
  • Mantas Žemgulis
  • Mantas Žemgulis
  • Mantas Žemgulis
  • Mantas Žemgulis
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Klaipėdietis

Šaunuolis! Go on! ;)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS