Klaipėdos miesto savivaldybė kartu su Respublikiniais būsto valdymo ir priežiūros rūmais ir bendrove „Mano būstas“ surengė seminarą daugiabučių namų bendrijų pirmininkams. Jo metu pastatų priežiūros ekspertai bendrijų pirmininkams suteikė itin vertingos informacijos.
Seminaro metu savivaldybės, Būsto rūmų, o taip „Mano būsto“ (Būsto rūmų narys) specialistai nagrinėjo problemas, su kuriomis susiduria daugiabučių namų bendrijų pirmininkai. Jie sužinojo ne tik kaip teisingai prižiūrėti daugiabučius namus, bet ir kovoti su skolininkais.
Už nepriežiūrą – baudos
Bendrovės „Mano būstas“ statybos inžinierius Irmantas Miliauskas susirinkusiems dalyviams vaizdžiai parodė, kokios pasekmės gali nutikti, jei tinkamai ir laiku nesirūpinama pastatu. Bendrijų pirmininkai pamatė, kaip atrodo ne itin tvarkingi stogai, nuogrindos ir sužinojo ne tik kodėl taip atsitinka, bet ir kaip spręsti šias problemas.
„Daugiabučio priežiūra reikalauja ne tik žinių, bet ir patirties. Pastebime, kad ne visi bendrijų pirmininkai žino, kaip reikia vykdyti techninę priežiūrą, o kaip žinia, namo nepriežiūra gali brangiai kainuoti. Todėl raginu bendrijų pirmininkus atsakingai į tai žiūrėti ir, esant reikalui, pasirinkti patikimą ir kvalifikuotą pastato prižiūrėtoją“, - pabrėžė I.Miliauskas .
Jam antrino Klaipėdos miesto savivaldybės statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas Gediminas Pocius. Pranešėjas priminė, jog savivaldybės atstovai akylai tikrins, ar bendrijų pirmininkai tinkamai vykdo pastato priežiūrą.
„Užfiksavus, kad daugiabučio priežiūra vykdoma aplaidžiai arba išvis nevykdoma, bus skiriamos piniginės baudos“, - patvirtino G.Pocius.
Skolininkus galima pažaboti
Daugiausiai susirinkusiųjų reakcijų sukėlė „Mano būsto“ teisininkės Sigitos Balionytės pranešimas „Piktybiniai skolininkai – našta bendrijai. Duomenų apsaugos užtikrinimas.”. Jos teigimu, su piktybiniais skolininkais susiduria beveik visi namų pirmininkai. Teisininkė patarė, kaip galima be teisminio kelio pasiekti, kad skolos būtų sumokėtos.
„Bendrijų pirmininkai turi suvokti, jog dirbti su skolomis būtina, nes skolininkai yra našta bendrijai ir jos nariams Dirbant su skolomis galima išvengti beviltiškų ir piktybinių skolininkų, sumažinti skolų krepšelį, pagreitinti pinigų srautus, sumažinti nepasitenkinimą, pagerinti įvaizdį ir patikimumą, sumažinti ginčų bei nesusipratimų kilimą, dirbti ir gyventi komfortabiliau“, - akcentavo S.Balionytė.
Ragino paskubėti
Būsto rūmų prezidentas Juozas Antanaitis atkreipė dėmesį, kad ne visi bendrijų pirmininkai suskubo perregistruoti įstatų. Anot pašnekovo, tai reiškia, kad tokių bendrijų veikla iš esmės yra neteisėta. Jis paragino bendrijų pirmininkus dėl įstatų keitimo kreiptis pagalbos į seminaro organizatorius.
„Neabejoju, jog bendrijų pirmininkai šiame seminare sužinojo daug naujo. Tie, kurie nedalyvavo seminare, visą aktualią medžiagą ir informaciją gali gauti paskambinę telefonu 8 640 10521 arba parašę užklausą elektroniniu paštu [email protected]“, - kalbėjo seminaro organizatorė, bendrovės „Mano būstas“ projektų vadovė Vaida Žvikienė.
Naujausi komentarai