Birių krovinių terminalas atleidžia beveik visus darbuotojus | Diena.lt

BIRIŲ KROVINIŲ TERMINALAS ATLEIDŽIA BEVEIK VISUS DARBUOTOJUS

Klaipėdos uoste „Belaruskalij“ trąšas krovęs Birių krovinių terminalas (BKT), kurio krantinės nuo vasario 10-osios stovi tuščios, pranešė  planuojantis atleisti beveik visus darbuotojus, patvirtino Užimtumo tarnyba.

Tarnyba ketvirtadienį ryte gavo bendrovės pranešimą apie grupės darbuotojų atleidimą.

„Šiandien gavome BKT pranešimą apie planuojamą 136 darbuotojų atleidimą, atleidimus planuojama pradėti nuo kovo 31 dienos ir tęsti iki gegužės 31 dienos“, – BNS ketvirtadienį sakė tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento direktorė Jurgita Petraitienė.

„Sodros“ duomenimis, kovo 2-ąją BKT dirbo 141 darbuotojas.

Su BKT vadovu Vidmantu Dambrausku BNS susisiekti nepavyko, o 70 proc. įmonės akcijų valdantis Igoris Udovickis sako, kad tai lėmė Vyriausybės nutrauktas baltarusiškų kalio trąšų tranzitas.    

„BKT darbuotojų atleidimas vyksta Lietuvos Vyriausybei faktiškai uždraudus baltarusiškų kalio trąšų tranzitą“, – atsakyme BNS teigė I. Udovickis.

Jis neatsakė į klausimą, ar tai reiškia, kad artimiausiu metu BKT neplanuoja atnaujinti veiklos ir krauti kitus krovinius, pavyzdžiui, grūdus.

„(Užimtumo – BNS) tarnyba paskirs specialistus, kurie padės tiems žmonėms įsidarbinti, siūlome vietas kitose įmonėse, tų vietų būna uosto įmonėse, mokymuose žmonės gali dalyvauti, informuojame juos apie tai“, – sakė J. Petraitienė.

Užimtumo tarnybos vadovė Inga Balnanosienė antradienį Trišalėje taryboje teigė, kad dėl Rusijos karo Ukrainoje Lietuvos įmonėms nutraukiant ryšius su Rusija, Klaipėdos uoste jau esama darbuotojų atleidimo ženklų, tačiau konkrečių faktų teigė negalinti nurodyti.  

„Belaruskalij“ tranzitas nuo sienos su Baltarusija iki Klaipėdos uosto vyko ilgiau nei dešimtmetį, jis nutrauktas vasario 1-ąją, Vyriausybei patvirtinus, jog iki 2023 metų pabaigos turėjusi galioti sutartis tarp „Lietuvos geležinkelių“ ir „Belaruskalij“ neatitinka šalies saugumo interesų. JAV sankcijos „Belaruskalij“ įsigaliojo pernai gruodį. 

Igorio Udovickio kontroliuojamos BKT 65 proc. akcijų paketas šių metų pradžioje perkeltas į Šveicariją, pranešė tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. 30 proc. BKT akcijų valdo „Belaruskalij“, dar 5 proc. – pats I. Udovickis.

Rašyti komentarą
Komentarai (20)

Ona

BKT paprastas dokininkas- mechanizatorius gaudavo apie 3000 euru i rankas. Ir ka jiems gales pasiulyti darbo birzos "specialistai"? Gal savo vietas jiems uzleis?

ga pažiūrėkit internete

kokie reikalavimai Ukrainiečių valkatų Moldovoj ir kaip tuo naudojasi, kiek ten juodšiknių bėga iš ten ir ką jien ten veikė patys ukrai nustebe

dėdė Ignas

Tik ką perskaičiau informaciją, kad Klaipėdoje yra 800 laisvų darbo vietų. Taigi atleidžiamiems 140 darbuotojų tenka po 5,7 laisvų darbo vietų. Ar ne perdidėlis pasirinkimas? Vadovams, be abejo, tokių postų nepasiūlys.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS