Darbą baigia „Klaipėdos butai“ direktorė | Diena.lt

DARBĄ BAIGIA „KLAIPĖDOS BUTAI“ DIREKTORĖ

Klaipėdos savivaldybei priklausančios viešosios įstaigos „Klaipėdos butai“ direktorė Polė Maskeliūnienė traukiasi iš pareigų. Apie tai antradienį ji informavo uostamiesčio merą Vytautą Grubliauską.

71-erių P. Maskeliūnienė skaičiuoja paskutines savo vadovavimo dienas. Moteris darbą baigs rugpjūčio 20 d.

„Jau seniai ruošiuosi išeiti ir vis mane kas nors sulaiko. Dabar jau niekas nelaiko, išeinu į užtarnautą poilsį“, – tikino direktorė.

Kas užims P. Maskeliūnienės vietą kol kas neaišku.

Apie savo apsisprendimą antradienį ji pranešė V. Grubliauskui. Sutapimas ar ne, tačiau direktorė iš pareigų traukiasi po Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos atlikto audito.

Teigiama, kad patikrinimo prireikė gavus skundų dėl įstaigos veiklos.

Buvo nustatyta, kad ne visais atvejais „Klaipėdos butai“ veikla organizuojama vadovaujantis teisės aktų reikalavimais: įdarbintų darbuotojų skaičius viršijo nustatytą pareigybių skaičių, nebuvo paskirti atsakingi asmenys, galintys gauti avansus ūkinėms išlaidoms, už juos įsigytos prekės be viešųjų pirkimų procedūrų, nenustatyta tinkama darbo apmokėjimo tvarka, atostogos įstaigos vadovei suteiktos pažeidžiant įstatymo nuostatas. 

Pridedama, kad ilgalaikės sutartys su privačiomis bendrovėmis sudarytos ir vykdomos nesivadovaujant Lietuvos viešųjų pirkimų įstatymo bei kitų teisės aktų reikalavimais ir panašiai.

Pastebima, kad po tarnybos teiktų žodinių pastabų daugelis nustatytų trūkumų buvo ištaisyti.

„Tai buvo gera proga pasikalbėti apie įstaigos veiklą, rezultatus ir uždavinius, kurie laukia. Įstaigos darbuotojams tenka dirbti su jautriu ir specifiniu kontingentu bei prižiūrėti ne pačios geriausios būklės patalpas. Tai – iš tikrųjų gana sudėtingas darbas. Matyt, vienas pagrindinių argumentų išeiti užtarnauto poilsio – garbus amžius, o kitas – ne taip seniai savivaldybės kontrolierės atliktas auditas, kuris įvertino įstaigos darbą už daugiau nei dvejus metus“, – aiškino pašnekovas.

Anot mero, didelių pažeidimų rasta nebuvo, tačiau tam tikrų klausimų dėl viešųjų pirkimų ar etatų skaičius pagrįstumo specialistams vis dėlto kilo.

„Bet tai tikrai ne patys dramatiškiausi trūkumai, dėl kurių direktorė turėtų kelti baltą vėliavą ir trauktis. Nežinau, kiek tai lėmė jos apsisprendimą, tačiau sutarėme, kad direktorė savo noru palieka šią atsakingą poziciją“, – komentavo meras.

P. Maskeliūnienė įstaigai vadovavo apie trylika metų.

Viešoji įstaiga „Klaipėdos butai“ įsteigta 2007 m. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu. Šiuo metu įstaigoje dirba aštuoni darbuotojai.

„Klaipėdos butai“ teikia Klaipėdos miesto savivaldybės gyvenamųjų patalpų nuomos viešąsias paslaugas ir vykdo Klaipėdos miesto savivaldybės socialinio būsto fondo gyvenamųjų namų bendrųjų objektų administravimą ir nuolatinę techninę priežiūrą.

Rašyti komentarą
Komentarai (22)

Pilietis

Jau laikas iš savivaldybės išprašyti ir A.Gaižutį, ir L.Murauskienę - mafijinių struktūrų užtarėjus.

Nesvarbi

Naglesnes personos neteko matyti,traukiasi,nes neturi kitos iseities.Senai laikas buvo.

AČIŪ

AČIŪ už puikų darbą! Esate pavyzdys kitiems.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS