Daugiausia balsų „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimuose – Klaipėdos daugiabučiui | Diena.lt

DAUGIAUSIA BALSŲ „METŲ RENOVACIJOS PROJEKTO 2021“ RINKIMUOSE – KLAIPĖDOS DAUGIABUČIUI

  • 3

Per „Metų renovacijos projekto 2021 rinkimus “, kuriuos inicijavo Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), daugiausia visuomenės simpatijų sulaukė trys iš keturiolikos dalyvavusių projektų.

Lyderiu tapo atnaujintas daugiabutis Klaipėdoje (Taikos pr. 3). Didelio „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose balsavusių žmonių palaikymo sulaukė ir dar du atnaujinti namai: Marijampolėje (Draugystės g. 25A) ir Šiauliuose (Stoties g. 14).

„Džiaugiamės galėdami pasidalinti geriausių renovacijos projektų istorijomis. Nepaisant to, kad didžiąją prae-itų metų dalį praleidome karantino sąlygomis, renovacija nesustojo ir šiemet rinkimuose netrūko gerųjų pavyzdžių. Viešo balsavimo metu buvo išrinkti trys laimėtojai, tačiau iš tikrųjų visi atsinaujinę savo daugiabučius jau yra laimėtojai ir jų apdovanojimas – tai geresnės gyvenimo sąlygos, kurias ypač vertiname dabar, kai daug laiko praleidžiame namuose“, – teigė BETA direktorius Valius Serbenta.

Modernus daugiabutis su senamiesčio dvasia

Rinkimų favorito – Klaipėdoje Taikos pr. 3, esančio devynaukščio – išvaizdai renovacijos metu buvo skiriamas ypatingas dėmesys. Kadangi pastatas yra šalia Klaipėdos senamiesčio, priekinei namo sienai buvo panaudotos pilkos ir molio raudonumo spalvų akmens masės plytelės – tokios spalvos būdingos ir Klaipėdos senamiesčiui. Namą papuošė ir žaismingas baltų simbolikos ornamentas, bylojantis apie istorinę atmintį.

„Pirmą kartą dalyvaujame „Metų renovacijos projekto 2021 rinkimuose “ ir, mano nuomone, mes pasiūlėme namą, kuris yra puikios renovacijos pavyzdys. Jis tarsi įrodo, kad modernizacija nėra tik sienų apšiltinimas ar šilumos punkto sutvarkymas (nors tai taip pat labai svarbu), bet labai svarbi ir pastato išvaizda. Ją pakeitus, namas įgavo visiškai kitą vertę: puikiai įsiliejo į renovuotą „Švyturio“ gamyklos teritoriją ir šiuo metu puošia visą Klaipėdą“, – įspūdžiais dalijosi Klaipėdoje daugiabučius namus administruojančios įmonės direktorė Rasa Rimaitė.

Po renovacijos namas pasiekė C energinio naudingumo klasę. Atnaujinus šildymo sistemą, mokesčiai sumažėjo daugiau nei 60 proc.

Draugiškas aplinkai daugiabutis

Visuomenės palaikymo susilaukė ir Marijampolėje Draugystės g. 25A, esantis daugiabutis, kuris po renovacijos pasiekė B energinio efektyvumo klasę.

Name įrengta saulės kolektorių, karštam vandeniui ruošti sistema, kuri leidžia sutaupyti daugiau nei 50 proc. reikalingos energijos ruošiant karštą vandenį ir taip gerokai sumažinti namo poveikį aplinkai.

Šimtametę istoriją menantis daugiabutis

Vienas seniausių Šiauliuose renovuotų daugiabučių, Stoties gatvėje keturioliktu numeriu pažymėtas namas, statytas 1921 m., taip pat sulaukė didelio visuomenės palaikymo.

Kadaise čia veikė saldainių ir šokolado fabrikas „Birutė“, o po Antrojo pasaulinio karo jis buvo rekonstruotas į gyvenamąjį pastatą. Šiuo metu daugiabučio šimtametę istoriją mena išsaugotos fasado architektūrinės detalės. Apšiltinus pastatą ir modernizavus šildymo sistemą gyventojų mokėjimai sumažėjo daugiau nei 40 proc.

„Pirmiausia daugiabučio atnaujinimo teikiama nauda džiaugiasi gyventojai, tačiau tai reikšminga ir visam miestui, nes renovuoti pastatai keičia miesto veidą. „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimų nugalėtojai – tai pavyzdžiai, kurie parodo, kaip taikant skirtingus architektūrinius sprendimus naujam gyvenimui galima prikelti pilką sovietinį daugiabutį arba išsaugoti unikalų kultūrinį paveldą. Sveikiname visus laimėtojus ir tikimės, jog šie pavyzdžiai įkvėps ir kitus modernizuoti savo daugiabučius,“ – sakė BETA direktorius.

Pasibaigus visuotinio karantino apribojimams, Būsto energijos taupymo agentūra įteiks apdova-nojimus „Metų renovacijos projekto 2021“ nugalėtojams.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Rasa

O įdomu, kiek žmonės moka kas mėnesį už renovacija?

Saugokites

Kaip utyli kad nieko nekontorliuoja ta beta, leidzia visiem grobt ir daryt renovacijas uz KOSMINIUS PINIGUS savininkam, kurie eina i Projektu administratoriu, valdu, rangovu kisenes. Projektai su iskeltom samatom, kiekiais ir visi suinteresuoti kuo daugiau nugrobt. Dokumentu perskaityt neduoda, nekalbant apie investiciju plano samata kur apskaiciuojama gaunami milijonai - sitas tai kaip po uzraktu BAISU.

Zmogus

Tik neparasyta kiek kainuoja renovacija vienam butui, be komunalinio mokescio ir per kiek laiko reiks ismoketi.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS