Derybose – finišo tiesioji: savivaldybė pirks Nemuno gatvės butus | Diena.lt

DERYBOSE – FINIŠO TIESIOJI: SAVIVALDYBĖ PIRKS NEMUNO GATVĖS BUTUS

  • 11

Uostamiesčio savivaldybė po ilgų derybų ketina pradėti dviejuose Nemuno g. daugiabučiuose esančių butų pirkimo procedūras. Kelių butų gyventojai sutiko su miesto siūloma kaina. Tikimasi, kad pirmieji sandoriai paskatins persigalvoti ir kitus savininkus.

Sena istorija

Ilgai besitęsianti Nemuno g. 113 ir 133 namų istorija, panašu, artėja pabaigos link.

Kelių minėtų namų butų savininkai sutiko savivaldybei parduoti jiems priklausantį turtą.

Šiomis dienomis klausimą dėl šiuose namuose esančio nekilnojamojo turto pirkimo sprendė Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto nariai.

Klausimą komiteto nariams pristatęs Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis aiškino, kad procedūros dėl šių namų išpirkimo pradėtos jau senokai.

Su kaina nesutiko

Derybos su gyventojais vyko keliais etapais. Pirmiausia minėtuose namuose esančių būstų vertę nustatė turto vertintojai.

Gautas kainas uostamiesčio savivaldybė pasiūlė padidinti 10 proc., tačiau tai namų gyventojų nesudomino.

Žmonės aiškino, kad net ir 10 proc. išaugusi kaina yra maža. Esą minėtų namų gyventojai už tokią sumą negali įsigyti kitų patalpų.

Pasiūlyta kaina tenkino tik tris negyvenamųjų patalpų savininkus.

Pasiūlė dar daugiau

Tuomet dėl galimybės prisidėti prie nekilnojamojo turto išpirkimo nuspręsta derėtis su keliomis uosto įmonėmis, kurių veikla esą susijusi su minėtų namų gyventojų patiriamomis problemomis.

Birių krovinių terminalas, "Klaipėdos Smeltė", "Bega" ir Centrinis Klaipėdos terminalas įsipareigojo prisidėti papildoma 20 proc. suma nuo nustatytos rinkos vertės prie gyvenamųjų patalpų Nemuno g. 113 ir 133 išpirkimo.

Tuomet savivaldybės administracija vėl grįžo derėtis su gyventojais, siūlydama jiems priklausančius būstus parduoti už galutinę kainą, kurią sudaro nustatyta rinkos vertė, padidinta 30 proc.

Anot E.Simokaičio, tokia kaina savo patalpas sutiko parduoti penki gyvenamųjų patalpų savininkai.

Savo patalpų net ir 30 proc. didesne nei rinkos kaina nesutiko parduoti 16 gyvenamųjų patalpų savininkai.

Paims visuomenės poreikiams

Viliamasi, kad būstų šeimininkai, kurie dabar savo turto parduoti nesutiko, pamatę kaimynų pavyzdį, dar pakeis savo nuomonę ir pasinaudos jiems pateiktu pasiūlymu.

Savivaldybės praktikoje tokių atvejų yra buvę. Neseniai taip nutiko ir perkant sandėliukus Didžiojoje Vandens gatvėje – įvykdžius pirmuosius pirkimus, atsirado daugiau norinčiųjų parduoti jiems priklausiusį turtą.

Jeigu minėtuose namuose gyvenantys žmonės savo nuomonės vis dėlto nepakeis, miestas pradės paėmimo visuomenės poreikiams procedūras.

Be to, Turto skyriaus vedėjas pabrėžė, kad tikimybė, jog vėliau patalpų šeimininkams dar bus siūloma tokia suma, kokia nustatyta dabar, – maža.

Parduodantieji išloš?

Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto narė Alina Velykienė mano, kad šiuo metu susiklosčiusi situacija būstus nusprendusiems parduoti žmonėms išeitų į naudą.

Anot politikės, tikėtina, kad dėl pandemijos nekilnojamojo turto kainos kris, todėl žmonės galės senuosius būstus iškeisti į geresnius.

A.Velykienė taip pat akcentavo, kad namų būklė – labai prasta, "atrodo, kad Europa ten labai labai toli".

Pasak E.Simokaičio, galutinai perėmus šiuos namus, bus kalbama apie jų pardavimą arba nugriovimą.

Teigiama, kad iš savivaldybės biudžeto penkiems butams išpirkti reikės 124 tūkst. eurų, o trims negyvenamosioms patalpoms – kiek daugiau nei 101,6 tūkst. eurų.

Minėtos uosto įmonės prie penkių butų išpirkimo prisidės kiek daugiau nei 29 tūkst. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Aš tai

tuos mielus namukus specialiai gerai atrestauruočiau ir palikčiau. Jie yra tam tikro Klaipėdos gyvenimo laikotarpio veidas..Bet pas mus luzeriai nesugeba istorinių paštų atgaivinti ( aniems tik griaut) tai čia net kalbos nebus - nuneš plikai ir toj vietoj metalini angara pastatys

Anonimas

Uostui trukdo, miestas isperka.. kongenealu

Siaip

Nupirks ar atims kitas klausimas.bet kaip gyventi tokioje vietoje kazkokioje landyneje?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS