Dovana uostamiesčio mokykloms: mokytojams nupirko kompiuterių | Diena.lt

DOVANA UOSTAMIESČIO MOKYKLOMS: MOKYTOJAMS NUPIRKO KOMPIUTERIŲ

Nacionalinė švietimo agentūra perdavė Klaipėdos savivaldybės švietimo įstaigoms pusantro šimto nešiojamųjų kompiuterių. Jie bus skirti mokytojams, dirbantiems nuotoliniu būdu. Tai jau antra tokia didelė dovana miesto mokykloms šiemet.

Klaipėdos savivaldybei perduota 150 nešiojamųjų kompiuterių, kurių bendra vertė – 86,4 tūkst. eurų.

Kompiuterius gavo visos mokyklos. Joms padalyta po 2–6 įrenginius.

Šįkart jie skirti ne mokiniams, bet mokytojams, dirbantiems nuotoliniu būdu.

Pavasarį, kai prasidėjo pirmasis karantinas, Klaipėdos mokyklos gavo 320 planšetinių ir 77 nešiojamuosius kompiuterius.

Būna, kad technika genda ar sensta, bet, remdamiesi statistika, matome, kad mokyklos turi pakankamai kompiuterių tiek mokiniams, tiek mokytojams dirbti iš namų.

Tada visi jie buvo skirti moksleiviams mokytis iš namų. Visa technika ir tada, ir dabar nupirkta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyva.

"Kai buvo pirmasis karantinas, ministerija atliko apklausas mokyklose. Jos nurodė poreikį, kiek kompiuterių trūksta mokiniams. Dalį reikiamų kompiuterių vaikams tada skyrė ir pačios mokyklos. Dabar kompiuteriais aprūpinti mokytojai", – paaiškino Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Andrašūnienė.

Šiuo metu Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyrius atlieka vertinimą, kaip mokyklos pasirengusios nuotoliniam mokymui.

Pagal ugdymo įstaigų suvestines matyti, kad kompiuterinės technikos mokyklose, jei kartais ir pradinukus reikėtų mokyti nuotoliniu būdu, yra pakankamai.

"Būna, kad technika genda ar sensta, bet, remdamiesi statistika, matome, kad mokyklos turi pakankamai kompiuterių tiek mokiniams, tiek mokytojams dirbti iš namų. Kol kas procesas suvaldytas, problemų nėra", – tikino A. Andrašūnienė.

Dabar Švietimo skyriaus prioritetas – kiekvienoje mokykloje įrengti po išmaniąją klasę, kur turėtų būti planšetiniai kompiuteriai visiems mokiniams, interaktyvus ekranas, o mokytojui – moderni darbo vieta, taip pat geras interneto ryšys.

20 miesto mokyklų jau turi tokias klases. Pinigai joms – dideli, todėl savivaldybė kitų mokyklinių kompiuterių atnaujinimui lėšų skirti šiuo metu nelabai gali.

Bet pačios mokyklos turi numačiusios pinigų senstančiai kompiuterinei technikai atnaujinti.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Rms

Na nevertėtu tai įvardinti dovana - tai tiesiog būtinas įrankis darbui, kurį visi mokytojai turėtu turėti. Gerai kad dar popieriaus dovanomis nevardija..

Už kieno pinigus

O kas tai agentūrai pinigus iš biudžeto skiria? Ne valstybė?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS