E. Gentvilo ir Uosto direkcijos konfliktas: liudyti kviečiamas A. Vaitkus | Diena.lt

E. GENTVILO IR UOSTO DIREKCIJOS KONFLIKTAS: LIUDYTI KVIEČIAMAS A. VAITKUS

  • 1

Penktadienį Vilniaus apygardos teismas grįžta nagrinėti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos 1 mln. 907 tūkst. 4,12 euro ieškinį buvusiam uosto vadovui, Seimo nariui Eugenijui Gentvilui. Į penktadienio teismo posėdį taip pat liudyti kviečiamas kovo mėnesį iš uosto vadovo pareigų atleistas Arvydas Vaitkus. 

Kaip teigiama direkcijos pranešime, žala buvo padaryta netinkamai vykdant Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pasirašytas rangos sutartis su „Klaipėdos hidrotechnika“, „Strabag Wasserbau GmbH“ ir „Rohde Nielsen A/S“. 

,,Teismai jau anksčiau konstatavo, kad uosto direkcija nepagrįstai vienašališkai nutraukė sutartį su „Klaipėdos hidrotechnika“ ir „Strabag Wasserbau GmbH“ ir dėl to priteisė šalių pasirašytoje sutartyje numatytą baudą. 

Taip pat Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija be pateisinamų priežasčių tiems patiems rangovams nesumokėjo už jų atliktus darbus. Dėl šių priežasčių teismai uosto direkciją įpareigojo sumokėti ne tik už atliktus darbus, bet ir delspinigius, palūkanas bei bylinėjimosi išlaidas“, - rašoma direkcijos pranešime.

Jeigu sutartys būtų tinkamai vykdytos, direkcija ir valstybė nebūtų patyrusi 1,9 mln. eurų žalos, teigiama pranešime. 

Priteistas sumas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija šioms bendrovėms teigia jau sumokėjusi. 

Ieškinio sumą - 1 mln. 907 tūkst. 4,12 euro - sudaro Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rangovams sumokėtos baudos, delspinigiai, palūkanos bei bylinėjimosi išlaidos.

Pasak E. Gentvilo, ieškinys pateiktas ne Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, o paties vadovo Arvydo Vaitkaus, ir tai yra jo visiškas politikavimas.

,,Už teisybę reikia kovoti, kuomet kėsinasi į tavo turtą ir garbę, reputaciją. Aš kovosiu, tai yra ne uosto direkcijos ieškinys, tai yra Arvydo Vaitkaus ieškinys E. Gentvilui. A. Vaitkus priėmė vienasmenį sprendimą, be ministerijos ir be valdybos žinios, ir bylinėjasi su manimi už uosto direkcijos pinigus“, - anksčiau žurnalistams teigė E. Gentvilas.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Eikit tik..

Jeigu Ženia 3% nenuskendo už Šventosios uosto darbelius tai hren jūs šioje vietoje jį paskandinsit. Be to per mergas ir stikliuką liko plikas basas..Ką iš tokio paimsi?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS