Etikos komisijos taikiklyje – du uostamiesčio politikai | Diena.lt

ETIKOS KOMISIJOS TAIKIKLYJE – DU UOSTAMIESČIO POLITIKAI

Klaipėdos savivaldybės Etikos komisija antradienį nagrinės dviejų Klaipėdos tarybos narių elgesį – Artūro Razbadausko ir Ligitos Girskienės. Politikė yra šios komisijos narė, todėl, pasak Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, su ja susijusio klausimo svarstyme turėtų nedalyvauti.

Klaipėdoje veikiančios "Balticum TV" vadovai kreipėsi į savivaldybės Etikos komisiją, kad būtų įvertintas tarybos narės L.Girskienės elgesys dėl jos viešų kaltinimų, socialiniame tinkle mestų televizijai.

Kaip informavo Etikos komisijos pirmininkas Edmundas Kvederis, antradienį 10 val. vyksiančio posėdžio metu komisija aptars "Balticum TV" pareiškimą ir spręs dėl tolesnių veiksmų.

Tiesa, pati L.Girskienė yra Etikos komisijos narė, todėl nė viename klausimo nagrinėjimo etapų (rengime, svarstyme ir sprendimo priėmime) ji esą neturėtų dalyvauti.

"Jeigu asmeniui, einančiam pareigas, kyla interesų konfliktas, jis turi imtis visų įstatyme numatytų veiksmų. Tai yra įvertinti interesų konfliktą, informuoti apie tai visus sprendime dalyvaujančius asmenis, nusišalinti ir toliau nedalyvauti jokiose su tuo susijusiose procedūrose", – aiškino Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos atstovė Eglė Ivanauskaitė.

Jeigu asmeniui, einančiam pareigas, kyla interesų konfliktas, jis turi imtis visų įstatyme numatytų veiksmų.

Galutinis sprendimas bus priimamas tik dėl vieno politiko, kaip įtariama, pažeidusio etiką.

Ištirti anoniminį skundą pavedė Vyriausioji tarnybinė etikos komisija.

Kaip teigė šios komisijos atstovė spaudai, A.Razbadauskas įtariamas interesų konfliktu bei privačių interesų netinkamu deklaravimu.

"Komisijai buvo pateikta informacija, kad galbūt A.Razbadauskas dalyvavo rengiant, svarstant ar priimant sprendimus, susijusius su jo kita darboviete, tai yra Klaipėdos universitetu. Kitas epizodas – dėl privačių interesų deklaravimo, kai jis galbūt nustatyta tvarka ir terminais nedeklaravo pasikeitusių pareigų Klaipėdos universitete dirbdamas laikinuoju rektoriumi. Tyrimo metu tas aplinkybes reikėtų išsiaiškinti", – detalizavo E.Ivanauskaitė.

Vyriausioji tarnybinė etikos komisija tokį skundą gavo birželio pabaigoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (18)

Gediminas Paplauskas

youtube > tZE5LzCCnlk - Etikos komisijos posėdžio video protokolas

Liūdna

Bet tai gerai rašo. Kad sušvelnintų žinią, kad Razbadauskas pripažintas pažeidęs įstatymą, nes laiku nedeklaravo interesų, prideda Girskienę šalia ir straipsnį apie ją parašo. Kai Girskienė buvo pripažinta pažeidusi įstatymą kai laiku nedeklaravo interesų, tai dienraščio pirmame puslapyje buvo ir kokią savaitę apie ją rašė.

jop

Vagiu mastymas, pabandyk bendzino koloneleje nesusimoket uz paslauga...keisti zmones, nesusimoka ir dar kaltina paslaugos daveja...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS