Europarlamento rinkimuose klaipėdiečiai liko už ribos | Diena.lt

EUROPARLAMENTO RINKIMUOSE KLAIPĖDIEČIAI LIKO UŽ RIBOS

Europos Parlamento rinkimai šįkart nebuvo sėkmingi nė vienam Klaipėdos politikui. Vos dvylika jų su įvairiomis partijomis ir politinėmis jėgomis siekė Europos Parlamento nario posto. Arčiausiai tikslo buvo jau vieną kadenciją Briuselyje dirbęs liberalas Eugenijus Gentvilas.

Europos Parlamento rinkimuose Lietuvoje dalyvavo 16 politinių jėgų – 10 partijų, penki visuomeniniai rinkimų komitetai ir viena koalicija.

Dėl 11 vietų kovojo 301 politikas, iš jų – 12 klaipėdiečių ar kilusių iš Klaipėdos miesto.

Gausiausia jų buvo "Valdemaro Tomaševskio bloke" – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicijoje – net keturi.

Tai dabartinė Seimo narė Irina Rozova, buvę Klaipėdos miesto tarybos nariai – Vladimiras Vlasovas, Aleksandras Michailovas ir Andrejus Kugmerovas.

Centro partija iš Klaipėdos šiuose rinkimuose delegavo parlamentarą Naglį Puteikį, uostamiesčio tarybos narę Niną Puteikienę ir Valentiną Žygienę.

Į Europos Parlamentą nepateko nei Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovė, Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė, nei socialdemokratas Sigitas Dobilinskas, nei visuomeninio rinkimų komiteto "Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!" sąraše buvusi juvelyrė Jurga Karčiauskaitė-Lago, nei kitame komitete "Aušros Maldeikienės traukinys" buvusi Alina Andronova, taip pat reikiamo balsų skaičiaus nesurinko ir rinkimų nelaimėjo liberalas E.Gentvilas.

Nors būtent E.Gentvilas pagal pirmumo balsus, kurių surinko 37 530, šį kartą buvo arčiausiai tikslo, tačiau turėjo pripažinti savo partijos kolegos, dabartinio Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus pergalę.

E.Gentvilas į Europos Parlamentą buvo išrinktas 2004–2009 m. kadencijai, ten jis ėjo Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos pirmininko pavaduotojo pareigas.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

chi chi

ir ka toki kap andronova galvoja? Kad juos kas gal rinkt i europarlamenta?!!!!!:D))). Aš anu net i miesto ukio skyriu neimciau. Jie gi ne tiktas ka nesusitvarkis su pareigom bet dar ir sarmata lietuviams padaris. Na nebent pas valstiecius eitu.Ten va toki apvalus D tinka_ta parodė kap marciulionis praejo_:DDDDDDDDDD)))

SUSIJUSIOS NAUJIENOS