Gražiausios 100-mečio sodybos turi ir išliekamąją istorinę vertę | Diena.lt

GRAŽIAUSIOS 100-MEČIO SODYBOS TURI IR IŠLIEKAMĄJĄ ISTORINĘ VERTĘ

  • 3

Dar pavasarį Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė konkursą-apžiūrą „Gražiausios 100-mečio sodybos“, kurią inicijavo vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Konkurse-apžiūroje galėjo dalyvauti asmenys, turintys sodybas, kurioms 50 metų ir daugiau.

„Gyventojai noriai atsiliepė į kvietimą dalyvauti konkurse – sulaukėme net 85 sodybų nuotraukų! Rinkdami gražiausias sodybas didelį dėmesį skyrėme kraštovaizdžio kūrimo tradicijų puoselėjimui, t. y. tradiciniams želdynams, dekoratyviniams augalams, taip pat – etnografinių elementų saugojimui sodybose, mažajai architektūrai.  Konkurso metu pavyko atrasti sodybas, kurioms jau daugiau nei 200 metų, kurios turi išliekamąją istorinę vertę“, – teigė mero pavaduotoja R.Cirtautaitė.

Iš 85 dalyvių buvo išrinkta 10 gražiausių 100-mečio sodybų, kurias puoselėja: Stasė ir Lionginas Jautakiai (Šakinių kaimas, Dauparų–Kvietinių seniūnija); Valerija Stonkuvienė ir Remigijus Stonkus (Agluonėnų kaimas, Agluonėnų  seniūnija); Irena Kaubrienė ir Stasys Kaubrys bei Snieguolė ir Dainius Dubickai (Butkų kaimas, Priekulės seniūnija); Jelena ir Vladimiras Zaiko (Budrikų kaimas, Sendvario seniūnija). Irena ir Alvydas Balsiai bei Janina ir Petras Grausliai (Lyverių kaimas, Dovilų seniūnija); Vytautas Vaitkus (Ruigių kaimas, Vėžaičių seniūnija); Vanda Ona Toliušienė (Jucaičių kaimas, Veiviržėnų seniūnija); Konstantinas ir Renata Srėbaliai (Šakėnų kaimas, Judrėnų seniūnija); Magdalena ir Petras Mažonai (Ližių kaimas, Endriejavo seniūnija).

Na, o 10-ąją – gražiausią šimt-mečio sodybą – puoselėja Inga Reliugaitė ir Rolandas Rimgaila (Klausmylių viensodis, Sendvario seniūnija), kurie savo lėšomis tvarko Jono Birškaus sodybos namą, įtrauktą į Kultūros vertybių registrą ir 2018 m. pripažintą valstybės saugomu viešajam pažinimui ir naudojimui.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

klp

Kokia istorinė sodyba jei plastmasiniai langai?

medis

Vokiškos sodybos ir jiega..

Žemaitijos kaunietis

Tarp to 100 nei vienos tikros lietuviškos.Visos nukopijuotos nuo skandinavų,vokiečių,anglų.Gražiausios dar yra Rumšiškėse.Nemanau,kad kas nors,ginkluotas kirviu,piūklu ir obliumi,dabar sugebėtų pastatyti ką nors panašaus dar kvepiančio sakais.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS