Palangoje duotas startas „Aurum 1006 km“ lenktynėms | Diena.lt

PALANGOJE DUOTAS STARTAS „AURUM 1006 KM“ LENKTYNĖMS

20-ąjį kartą Lietuvą ir Baltijos šalis drebinantis „Aurum 1006 km lenktynės įsisiūbavo. Dar ketvirtadienį prasidėjęs renginių maratonas tęsis iki šiandienos vakaro, kol paaiškės, kas šiemet nusipelnė atsidurti ant greičiausiųjų apdovanojimų pakylos.

Riaumojo varikliai ir cypė padangos

Kasmetinis didžiulio populiarumo sulaukiantis renginys oficialiai atidarytas ketvirtadienį.

Tradiciškai dar prieš šventinį varžybų pristatymą centrinėje Palangos gatvėje šurmuliavo palangiškių ir kurorto svečių minia.

Šventės svečiai bendravo su sportininkais, komandų vadovais bei iš labai arti apžiūrėti jų kovinę techniką, parengtą jubiliejinėms, 20-osioms ilgų nuotolių batalijoms.

Prasidėjo 20-osios „Aurum 1006 km lenktynės“

V. Pilkausko ir A. Strumilos nuotr.

Šiemet į lenktynes sugužėjo 38 komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Belgijos, Olandijos ir Slovakijos.

Greičio ir automobilių variklių griausmo mėgėjai jau spėjo išbandyti savo jėgas įvairiose rungtyse trasoje, kvalifikaciniuose važiavimuose.

Vakar paskutinėse treniruotėse lenktynininkai nesivaržydami spaudė akseleratoriaus pedalą iki dugno, pademonstravo visus savo ginklus.

„Kvalifikacinis etapas šiemet buvo gerokai atkaklesnis už ankstesnes. Kaip ir anksčiau, jis suskirstytas į dvi dalis – pirmajame varžosi visos 38 komandos, antrajame – tik 10 greičiausių. Tačiau šiemet įvesta taisyklė, jog pirmojo kvalifikacinio etapo rezultatas yra skaičiuojamas iš dviejų geriausių komandos lenktynininkų rezultatų“, – rašoma spaudos prasinešime.

Pirmasis kvalifikacinis etapas buvo padalintas į dvi dalis – komandos pagal pajėgumą buvo suskirstytos į dvi dalis, kurių kiekviena truko po 40 minučių.

Jame neapsieita ir be incidentų.

Likus kelioms minutėms iki pabaigos, kvalifikacija buvo sustabdyta dėl  „Honda Civic“ padarytos avarijos, tačiau vairuotojas nenukentėjo, automobilis taip pat apgadintas nežymiai.

Planuojama, kad šis incidentas nesutrukdys dalyvauti pagrindinėse lenktynėse šiandien.

Kvalifikaciniame važiavime triumfavo Lamborgini

Vakar vykusiame kvalifikaciniame važiavime „Super Pole" geriausius rezultatus parodė:

„ARC Bratislava“ komanda. Lenktynininkas Konstantinas Calko su „Lamborghini Huracan ST“ trasą įveikė per 1 min. 8,907 sekundes.

Kvalifikacijos nugalėtojai – komandai  pasibaigus etapui, Susisiekimo viceministras Paulius Martinkus įteikė garbingą prizą – Susisiekimo ministerijos taurę.

Visi kvalifikacijos Super Pole rezultatai:

Antroje vietoje liko „Circle K milesPlus Racing Team“ su Jonu Gelžiniu, kuris vairavo  „Porsche 911 GT3 Cup". Jie finišavo per: 1 min. 8,999 sek.

Treti –  „Speedlover“ komanda. Vanas Loo Johanas su „Porsche 911 GT3 Cup“ trasą įveikė per 1 min. 9,118 sek.

Kiti rezultatai:

Ketvirti – „Flash Racing Latvia“ komanda vedama Thomasas Padovani su „Lamborghini Huracan ST“ atvažiavo per 1 min. 9,611 sek.

Penkti –  „Palanga SPA/Balpol–JR Motorsport“, Basas Shoutenas su „BMW M4 Silhouette“ finišavo per 1 min. 10,146 sek.

Šešti – „Gera Dovana–Lambooo.lt“, Egidijus Gutaravičius su „Lamborghini Huracan ST“ finišavo per 1 min. 11,114 sek.

Septinti – „Autopublic.org–Lambooo.lt“, Paulius Paškevičius su „Lotus Exige“ finišavo per 1 min. 12,664 sek.

Aštunti – „Rotoma Racing“, Robertas Graudinis su „BMW M3“ finišavo per 1 min. 13,873 sek.

Devinti – „Telšių statyba“, Rokas Steponavičius su „BMW M3“ finišavo per 1 min. 13,926 sek.

Dešimti – „Techninis projektas–Viada“, Mindaugas Urbanas su „BMW M3 finišavo per 1 min. 14,427 sek.

Laukia užgniaužę kvapą

Šiandien 12 val. duotas startas ryškiausiu renginio akcentu tituluojamam automobilių žiedinių lenktynių festivaliui Baltijos šalyse „Aurum 1006 km“ lenktynėms.

Iki pat vakaro Palangoje riaumos automobiliai, kunkuliuos aistros, lenktynininkai varžysis, kas taps šių metų nugalėtojais.

Tiek lenktynių dalyviai, tiek ir žiūrovai sunkiai tramdė jaudulį prieš prasidedant lemiamoms kovoms.

Nors įtampa tvyrojo ore, tačiau geros nuotaikos jaudulys neužgožė.

Lenktynes stebėti ir lenktynininkus palaikyti atvyko svečiai iš visos Lietuvos ir užsienio šalių.

Ištikima „Aurum 1006 km“ lenktynių gerbėja vilnietė Violeta, pasakojo, kasmet atvykstanti palaikyti lenktynių dalyvių ir pasiklausyti variklių griausmo.

„Esu didžiulė automobilių fanė. Nudžiugau sužinojusi, kad šiemet trasoje ir vėl išvysiu daugiausiai BMW markės automobilių. Planuojame likti iki pat pabaigos, kol bus aiškūs nugalėtojai. Nors trasoje ir nevažiuoju, tačiau adrenalino čia netrūksta“, – prieš paskelbiant startą komentavo moteris.

Pirmą kartą reginį stebintis skuodiškis Linas taip pat neslėpė susidomėjimo.

„Išties nesu išprotėjęs dėl automobilių, lenktynės nėra mano pomėgis. Visgi, nusprendžiau atvažiuoti su draugų kompanija. Tikiuosi pasiklausyti koncerto, pasižmonėti ir, žinoma, savo akimis pamatyti, kaip viskas vyksta“, – kalbėjo jaunuolis.

Lenktynių organizatoriai kasmet siekia užtikrinti, kad lenktynių rezultatai būtų skaidrūs. Įdiegta trasos stebėjimo kameromis sistema, kuri garantuos, kad teisėjai galės priimti tikslesnius sprendimus, o sportinė kova bus sąžiningesnė.