Į tarptautinę operaciją Viduržemio jūroje išlydėti Lietuvos kariai | Diena.lt

Į TARPTAUTINĘ OPERACIJĄ VIDURŽEMIO JŪROJE IŠLYDĖTI LIETUVOS KARIAI

  • 2

Antradienį į Europos Sąjungos (ES) vadovaujamą karinę jūrų operaciją „Irini“ išlydėta Lietuvos karių grupė.

Išlydėjimo ceremonija vyko Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje, pranešė kariuomenė.

Joje dalyvavo Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kapitonas Giedrius Premeneckas, Lietuvos kariuomenės Karo policijos vadas pulkininkas leitenantas Raimondas Ivanauskas, Klaipėdos įgulos vyresnysis kapelionas Remigijus Monstvilas, Karo medicinos tarnybos bei Specialių operacijų pajėgų atstovai, į tarptautinę operaciją išvykstantys kariai, Karinių jūrų pajėgų dalinių vadai ir kariai.

Operacija „Irini“ yra vykdoma Viduržemio jūros regione, ji nukreipta prieš nelegalių imigrantų gabenimą iš Afrikos į Europą bei skirta užtikrinti, kad būtų laikomasi Jungtinių Tautų ginklų embargo Libijai.

„Veikdami kartu su partneriais ant Vokietijos karinių jūrų pajėgų laivo tikros krizės ir realaus pavojaus sąlygomis Laivų apsaugos grupė įgys žinių ir kompetencijų, kurios bus svarbios ir reikalingos toliau vystant mūsų pajėgas“, – pranešime cituojamas G. Premeneckas.

Lietuvos kariuomenės penktoji Laivų apžiūros grupė dalyvauti tarptautinėje operacijoje „Irini“ buvo parengta 2022–23 metais, ją sudaro 11 karių.

Grupė yra sudaryta iš karinių jūrų, karo policijos, specialių operacijų pajėgų ir Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos karių, jai vadovauja Karinių jūrų pajėgų karininkas vyresnysis leitenantas Gediminas Prūsevičius.

Pasak kariuomenės, grupės kariai balandį išvyks į Vokietiją, kur kartu su šios šalies karinio laivyno vadovavimo ir aprūpinimo laivo „Bonn“ įgula dalyvaus trijų savaičių pasirengimo operacijai mokymuose. Po mokymų grupė su laivu „Bonn“ išvyks į operacijos vietą Viduržemio jūroje, kur iki šių metų birželio pabaigos dalyvaus tarptautinėje operacijoje.

Pagrindinės grupės užduotys – laivų, sukeliančių įtarimą gabenant nelegalius migrantus, identifikavimas, apklausa, stabdymas, apžiūra ir įtartinų asmenų bei jų plaukiojimo priemonių sulaikymas.

GALERIJA

  • Į tarptautinę operaciją Viduržemio jūroje išlydėti Lietuvos kariai
  • Į tarptautinę operaciją Viduržemio jūroje išlydėti Lietuvos kariai
  • Į tarptautinę operaciją Viduržemio jūroje išlydėti Lietuvos kariai
Karinių jūrų pajėgų nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Kodėl?

Kodėl po praėjusių metų vasario 24 nenustatyta karių saugot Lietuvą, kad neįleisti tos gaujos virš 70000 iš Ukrainos?Kodėl įleido tokius į šalį? Ar rūpėjo sudaryti sąlygas, kad visokios surogatinės motinos, prostitutės nepilnametės ir aferistai, tingėję dirbti bei ginti savo šalį parazituotų mūsų sąskaita? Kas vyksta? Nei Lenkija jų nepriėmė, vystėsi jie po Skandinaviją, iš kur juis irgi išmetė, nepriėmė jų net jų kaimynai rumunai, vengrai. Ar suprantate, ką padarėte? Įvažiavo Ukrainos šiukšlės, apsivogusieji. Paskui juos įvažiuos tie, kurie juos elementariai išžudyti viskas vyks mums panosėje. Kodėl jų nedeportuoja? Vakarinė Ukraina yra ne karo zonoje, Kodėl jų negrąžina atgal? Kodėl mūsų vaikų ir anūkų sąskaita parazituoja šitie?

Laivas vadinasi Negrų medžiotojas

Krevetės ir krabai maisto nepritrūks.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS