Jūrininkai egzaminus laikys Klaipėdoje | Diena.lt

JŪRININKAI EGZAMINUS LAIKYS KLAIPĖDOJE

Nuo praėjusios savaitės vidurio įsigaliojo nauja jūrininkų egzaminavimo tvarka, dėl kurios prieš kelis mėnesius buvo kilusios aistros.

Nepanoro važinėti į Kauną

Šiemet kovą jūrininkai pasirašė peticiją ir ėmėsi rinkti parašus, kai pasirodė Lietuvos saugios laivybos įstatymo pakeitimo projektas. Jame buvo numatyta, kad jūrininkus egzaminuos ir jų kvalifikacijos dokumentus tvirtins Kaune esanti viešoji įstaiga „Transporto kompetencijų centras“.

Nuo seno dėl jūrinių ambicijų tarp Klaipėdos ir Kauno egzistuoja trintis, nors uostamiestis Lietuvoje yra vienintelis. Kaunas tarsi laikomas Lietuvos buriuotojų meka ir taip tarsi varžosi su Klaipėda dėl jūrinių ambicijų.

Ir dėl psichologinių, ir dėl praktinių sumetimų jūrininkai, kurių dauguma gyvena Klaipėdoje, teisėtai piktinosi noru jų egzaminavimą vykdyti Kaune.

Pamačiusi apie du tūkst. parašų po peticija, valdžia turėjo nusileisti ir atšaukė įstatymo pataisą.

Egzaminų vieta Klaipėdoje

Rugpjūčio 6 d. Lietuvos transporto saugos administracijos direktorius Genius Lukošius išleido įsakymą „Dėl jūrininkų kompetencijos įvertinimo egzaminų vykdymo tvarkos aprašo“. Jis įsigaliojo nuo rugpjūčio 7 d.

Numatyta, kad jūrininkų egzaminavimas vyks Klaipėdoje, J.Janonio g. 24 esančioje specialioje egzaminavimo klasėje. Numatyta, kad vienu metu klasėje bus egzaminuojama iki 10 jūrininkų. Egzaminus priiminės ne kokia nors agentūra, o pačios Lietuvos transporto saugos administracijos paskirtas egzaminatorius.

Numatyta griežta egzaminų laikymo tvarka. Egzaminai specialioje egzaminavimo klasėje bus laikomi sprendžiant užduotis  kompiuteriais.

Numatytas laikas ir klausimų skaičius, į kuriuos jūrininkai laikydami egzaminus privalės atsakyti.

Veiks egzaminų komisijos

Tą pačią rugpjūčio 6 d. išleistas ir kitas aprašas – dėl laivų mechanikų, radijo operatorių, eilinių jūrininkų ir žvejybos specialistų, GMDSS ryšio specialistų egzaminavimo tvarkos. Kur vyks egzaminai, nenurodyta, tačiau aišku, kad ir juos egzaminuos ne agentūra, o specialiai sudaryta jūrininkų trijų asmenų komisija.

Numatyta ir uosto locmanų egzaminavimo tvarka. Locmanus egzaminus iš Lietuvos transporto saugos administracijos Jūrų departamento ir Uosto direkcijos specialistų sudaryta komisija.

Nauja tiek vadovaujančių jūrininkų, tiek eilinių jūreivių, tiek laivyno ryšio specialistų, tiek locmanų egzaminavimo tvarka nedaug skirsis nuo tos, kokia buvo esant Lietuvos saugios laivybos administracijai.

Rašyti komentarą
Komentarai (18)

Haha

Kokios dar ambicijos pas kavenskus? Nei juros nera, nei jurininku. O tai kad savo pelkeje kruvele buriotoju turi-ir kas? Del to pernest reikejo? Eina velniop

Klampi peda

Ei tu, Memeli, gal pamirsai vaistus isgerti? ;)

Anonimui Pidarui

Klaipedoje nera Lietuvos laivyno , NERA nei jurininku. Memelis kuri okupantai lietuviai vadina Klaipeda NERA Lietuvos juru uostas. Memelis - Prusijos uostas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS