K. Mažeika ruošia „apynasrį“ Klaipėdą teršiančiai „Klasco“ | Diena.lt

K. MAŽEIKA RUOŠIA „APYNASRĮ“ KLAIPĖDĄ TERŠIANČIAI „KLASCO“

Siekiant pažaboti aplinką teršiančią „Achemos grupės“ valdomą didžiausią uostamiesčio krovos įmonę Klaipėdos jūrų krovinių kompaniją („Klasco“) aplinkos ministras „valstietis“ Kęstutis Mažeika inicijuota įstatymo pataisas – jos įmones jau nuo šių metų lapkričio įpareigotų neteršti aplinkos.

Šiemet sausį Seimas buvo nutaręs, kad toks reikalavimas įsigalios tik nuo 2022 metų.

Aplinkos apsaugos įstatymo pataisą Seime registravęs K. Mažeika BNS sakė, kad šio griežtinimo tenka imtis iš esmės dėl vienos įmonės – „Klasco“.

„Čia kalbame realiai tik apie vieną įmonę – „Klasco“ (...) Įmonė nesistengia, o laukia, kol ateis 2022-ieji. Turi (reikalavimai – BNS) įsigalioti gerokai greičiau. Gyventojai turi pajausti įstatymo reikšmę, kad galėtų reikalauti geresnės ir švaresnės aplinkos“, – BNS tvirtino ministras.

K. Mažeikos teigimu, nuo šių metų sausio, Seimui nutarus įmonių taršą sugriežtinti tik nuo 2022 metų, situacija uostamiestyje nesikeičia. 

„Situacija negerėja. Ir Klaipėdoje tarša nesikeičia, nors „Klasco“ buvo ir veiksmų planą susidaręs, bet nuvykus mūsų inspektoriams, jie rodo pirštu, parodykit, ką mes pažeidinėjam. Dar įstatymas negalioja, todėl bausti negalima, o jie, piktnaudžiauja tuo ir elgiasi, mano manymu, labai nepagarbiai gyventojų, bendruomenės ir visuomenės atžvilgiu, todėl nematau kitos galimybės ir turime pagreitinti įstatymo įsigaliojimą, nes, panašu, kad įmonė nieko nedarydama, laukia, o galimai pasikeitus politinei situacijai prašys įstatymo įsigaliojimo atidėjimo“, – aiškino ministras.  

Jis pripažino, kad aplinkosaugininkai „jaučiasi bejėgiai“.

„Negali reaguoti ir užkardyti atvejų, kai žmonės skundžiasi. Matoma akivaizdi tarša, bet sukovoti įrankių kol kas neturime“, – kalbėjo K. Mažeika. 

Pasak jo, jeigu Seimas pataisai pritars, taršios įmonės turės daugiau ir greičiau investuoti į aplinkosaugą. 

„Toje pačioje Latvijoje kraunama geležies rūda. Krauna uždaru būdu – yra sistemos, neleidžiančios atvirai dulkėti“, – aiškino ministras. 

Pasak K. Mažeikos, kitų tokių probleminių įmonių nėra.

Klaipėdos miesto dalies, kur „Klasco“ atvirose aikštelėse krauna birius krovinius, gyventojai jau seniai skundžiasi oro tarša, o socialiniuose tinkluose plinta nuotraukos su pajuodusiais paviršiais namuose.

Tuo metu pati „Klasco“ sako, kad pastaraisiais metais daug investuoja į dulkių slopinimo sistemas, vadinamąsias vandens purškimo patrankas. Įmonė tikina naudojanti visas Europos uostose taikomas poveikio aplinkai mažinimo priemones ir dirba pagal visus aplinkosaugos reikalavimus.

Pasak įmonės, jos dispečeriai operatyviai gauna visą parą jūrų uosto direkcijos atliekamos oro kokybės tyrimo duomenis ir pagal juos koreguoja krovos procesus. Jei kietųjų dalelių rodikliai kreivėje priartėja prie leistinos normos ribos, taikomos papildomos priemonės.

Šį sausį priimtos penkių įstatymų pataisos nuo 2022 metų leis panaikinti įmonių taršos leidimus, jei tris kartus per metus jos pažeis įstatymą arba jei bent vienas pažeidimas truks ilgiau kaip pusę metų.

Aplinkosaugininkai galės tikrinti įmones be išankstinio įspėjimo bet kuriuo paros metu, o kilus įtarimams, kad viršijami normatyvai, netinkamai tvarkomos atliekos, bus galima atlikti valstybinius laboratorinius tyrimus, o nustačius pažeidimus, už tyrimus mokės teršėjai.

Taip pat padidinti mokesčiai už aplinkos taršą, taip siekiant skatinti investicijas į mažiau taršias technologijas.

Rašyti komentarą
Komentarai (19)

UZsiDEKIT ANTSNUKI GODUMUI tai nei dvoks nei dulkes nei ters

UZDEKITE APYNASRI naftos dvokui, dabar J.Janonio gatvej dvokia iki pat MANTO gatves

Anonimas

Nesuprantu Visuomenės Sveikatos centro kvailybių. Kai išdavė leidimą vienam žmogui- juk čia ir durniui turėjo būti aišku, kad bręsta stambi afera.Tačiau vėliau nepasidomėjo, kas per hospisas- didžiulės patalpos vienam žmogui. Manau, nutylėjo ne už dyka. Čia ,greičiausia, buvo sugrūsti ponų tėveliai, kurie taip išsprendė pareigos neapleisti senų tėvų. Išsiaiškinkite ligonius, daug ką sužinosite. O gal ir ne taip. Kalbu todėl, kad esu skaičiusi tokių atvejų kitose valstybėse. Ten tokia praktika labai sena kad galėtų užgrobti tėvų turtą. Žmonės laukia atsakymo, kaip gimė ši afera, kas jos dvasios tėvas. Ir tai reikia padaryti greičiau, nes žmonės pradės aiškintis patys. Ponas Grubliauskai, ką jūs į tai galite pasakyti, gal tai buvo padaryta jūsų pritarimu.? Atsakykit klaipėdiečiams, laukiame... Tai mano nuomonė ir noras žinoti.

Runkeliui

Buvo ir be puteikių ką rinkti...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS