Kainos ir gąsdina, ir džiugina | Diena.lt

KAINOS IR GĄSDINA, IR DŽIUGINA

Nemažai pirkėjų tikina, kad grybai tapo prabangos preke ir nusipirkti jų – ne kiekvieno kišenei. Kiti sako, kad ankstesniais metais už šias miško gėrybes tekdavo pakloti ir gerokai daugiau. Šiuo metu uostamiesčio turgavietėse litras voveraičių kainuoja apie tris keturis eurus.

Pirmieji vasaros mėnesiai lietumi nelepino, miškai išdžiūvo, tad, anot grybautojų, šiemet neverta tikėtis ir gausaus grybų derliaus.

Tačiau tokią prognozę suskubo paneigti Senajame turguje voveraitėmis prekiavę pardavėjai.

Dar prieš kelias dienas už litrą voveraičių Senajame turguje prekybininkai prašė nuo 4 iki 5 eurų, o kilogramas jų vidutiniškai kainavo apie 10 eurų.

Vis dėlto vakar turgavietėje voveraičių buvo galima įsigyti ir ne taip plačiai atvėrus pinigines.

Iš Jurbarko miškų atvežtomis voveraitėmis prekiavusi Laura tikino, kad voveraitės pinga.

Dar ketvirtadienį moteris jų siūlė po 4 eurus už litrą, o penktadienį – euru pigiau. Pusė litro voveraičių turguje kainavo nuo 2 iki 3 eurų.

Anot prekybininkės, šių grybų kaina krito, kadangi turguose jų atsiranda vis daugiau.

"Šiemet bus grybų metai. Jų miškuose randama vis daugiau. Jau kai kur prekiaujama ir baravykais. Šiomis dienomis žmonės daugiausia perka voveraites, šilauoges ir mėlynes", – kalbėjo prekybininkė.

Voveraičių kainos vieniems klaipėdiečiams atrodo neįkandamos, o kiti tikina, kad ankstesniais metais jų būta dar aukštesnių.

"Gaila, kad turguje dar nemačiau baravykų. Juos labai mėgstu. Būtinai pirksiu bent kartą. Daug kas skundžiasi, kad voveraitės šiemet labai brangios. Manau, kad tai netiesa. Pamenu, prieš keletą metų jų litras kainavo beveik 7 eurus", – prisiminė klaipėdietis Vilmantas.

Turguje taip pat sutiktas pirkėjas Jurgis pastebėjo, kad kituose miestuose grybai dar brangesni.

"Manau, kainos labai normalios. Prieš savaitę pirkau kilogramą voveraičių Palangoje. Už jas mokėjau kur kas brangiau, net 10 eurų", – pasakojo klaipėdietis.

Vis dėlto pensininkė Larisa teigė, kad nors ir labai mėgstanti grybus, dabartine kaina jų nusipirkti neišgalinti.

"Labai brangu, negaliu pirkti, kai tokios kainos. Anksčiau pati grybaudavau, tačiau dabar sveikata nebeleidžia", – pasakojo turguje sutikta Larisa.

Tiesa, arčiau sostinės grybų kainos kiek aukštesnės.

Pavyzdžiui, praėjusią savaitę Kauno turgavietėje už voveraičių kilogramą prekiautojai prašė apie 17 eurų, Vilniuje dar šią savaitę grybų mėgėjams už kilogramą baravykų teko atseikėti 20 eurų.

Gairės: grybai, turgus, kainos
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

pensininkė

kam brangu eikite patys pasirinkti turėsite ir malonumą miške pabūti ir mokėti nereikės nei už miško gėrybes bet ir už pasigautas erkes

che

vakar buvom melyniaut,nu uogos dar mazokos ir nedanokusios, o grybai...kazkokie sudziuve tik...cia sostines rajone...jokiu voveraiciu nera,viskas isdziuve...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS