Klaipėdiečiai minės Baltijos kelio 25-ąjį jubiliejų | Diena.lt

KLAIPĖDIEČIAI MINĖS BALTIJOS KELIO 25-ĄJĮ JUBILIEJŲ

Jau netrukus uostamiestyje prasidės pirmieji renginiai skirti prisiminti Baltijos kelią. Nuo ketvirtadienio iki pat šeštadienio vakaro klaipėdiečiai kviečiami prisiminti istorinį įvyki, dalintis prisiminimais bei simboliškai atkurti gyvąją grandinę. Šiemet bus pastatytas ir atminimo stulpelis, stovėjusiems Baltijos kelyje.

Jau netrukus uostamiestyje prasidės pirmieji renginiai skirti prisiminti Baltijos kelią. Nuo ketvirtadienio iki pat šeštadienio vakaro klaipėdiečiai kviečiami prisiminti istorinį įvyki, dalintis prisiminimais bei simboliškai atkurti gyvąją grandinę. Šiemet bus pastatytas ir atminimo stulpelis, stovėjusiems Baltijos kelyje.

Prisimins Baltijos kelią

Šiomis dienomis klaipėdiečiai kviečiami prisiminti daugiau nei prieš du dešimtmečius nusidriekusią gyvąją grandinę – Baltijos kelią.

Solidarumo akcijos, kuri yra įtraukta į Gineso pasaulio rekordų knygą, 25-ajam jubiliejui atminti skirti renginiai uostamiestyje prasidės jau šiandien.

Ketvirtadienį 16 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vyks renginys „Baltijos kelią prisimenant“.

Popietėje savo prisiminimai, surinkta ir išsaugota faktine medžiaga dalinsis Klaipėdos iniciatyvinės grupės nariai, koordinatoriai bei pilietinės akcijos dalyviai.

Renginio organizatoriai tikina, jog klaipėdiečiai, kurie dalyvavo Baltijos kelyje taip pat galės papasakoti savo įspūdžius visiems į renginį susirinkusiems.

Jubiliejui skirs parodas

Penktadienį tokiu pat metu klaipėdiečiai bei miesto svečiai kviečiami į LCC tarptautinio universiteto Alumnų galeriją (Kretingos g. 36), kur bus pristatyta paroda „Visuomeninio judėjimo pėdsakais: Baltijos kelias“. Parodą parengė ilgametis universiteto profesorius, menotyros ir komunikacijų mokslo daktaras Jerry Holsopple.

Didieji renginiai Klaipėdoje vyks šeštadienį. Gyventojams bus pristatyta dokumentinė paroda, surengtos klaipėdiečių palydėtuvės, o vakare klaipėdiečiai bus kviečiami pilietinėje akcijoje, primenančioje kelių dešimtmečių įvykius.

Šeštadienį 12 val. klaipėdiečiai kviečiami susirinkti prie Danės skvere esančio paminklo „Arka“, kur bus atidaryta dokumentinė paroda.

Ekspozicijoje bus galima išvysti Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus archyvų ir Antano Stanevičiaus nuotraukos.

„Šis renginys bus skirtas būtent miestiečiams. Tie, kurie dalyvavo Baltijos kelyje, nuotraukos galės ir save surasti“, – pastebėjo Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Karolina Kudrevičiūtė.

Atsiras klaipėdiečių žymė

Atidarius parodą bus išlydima uostamiesčio visuomeninių organizacijų delegacija, kuri vyks į Pasvalį ir dalyvaus Baltijos kelio minėjimo renginiuose.

Delegacija į Pasvalį išgabens ir klaipėdiečių palinkėjimus, kuriuos miestelėnai rašė ant tam specialių lapelių ir nešė į Klaipėdos savivaldybės Viešąją biblioteką.

Visi akcijos „Palinkėjimai Lietuvai iš kartos į kartą“ metu parašyti linkėjimai bus perduoti sostinės delegacijos nariams ir saugomi vienoje iš Gedimino pilies salių Vilniuje.

52 uostamiesčio delegacijos nariai Baltijos kelio ruože ties Pasvaliu atidengs klaipėdiečių stovėjimo vietą žymintį atminimo stulpelį.

„Iki šiol Klaipėda buvo vienintelė iš didžiųjų miestų ir miestelių neturėjusi savo žymos, šiemet šią klaidą ištaisysime“, – pastebėjo Baltijos kelio 25-mečio iniciatyvinės grupės narys Algirdas Grublys.

Kviečia apglėbti Baltiją

Jau vakare, 19 val. klaipėdiečiai kviečiami susirinkti Antrosios Melnragės paplūdimyje šalia centrinės gelbėjimo stoties, kur bus deginami laužai ir organizuojama pilietinė akcija „Apkabink Baltiją“.
Kultūros skyriaus atstovė ragino klaipėdiečius nepabūgti bet kokių oro sąlygų ir simboliškai susikibus už rankų prisiminti prieš daugiau nei du dešimtmečius Baltijos kelyje stovėjusius miestelėnus bei trumpam nusikelti į tą laiką.

„Vakarą prie jūros žmonės galės pasidalinti savo prisiminimais bei įžvalgomis šia proga“, – pasakojo K.Kudrevičiūtė.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS