Klaipėdiečiai šaukiasi pagalbos: miestas skendi smarvėje | Diena.lt

KLAIPĖDIEČIAI ŠAUKIASI PAGALBOS: MIESTAS SKENDI SMARVĖJE

Pietinėje miesto dalyje ir vėl plūstelėjus nepakeliamos smarvės bangai Klaipėdos meras drauge su aplinkosaugos specialistais bei gyventojais vyko aiškintis kas smardina miestą. Užfiksavus iš kai kurių įmonių teritorijų kylantį dvoką buvo paimti mėginiai.

Vėlų trečiadienio vakarą gyventojams informavus apie dar vieną smarvės protrūkį – surengtas naktinis reidas.

Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento valdybos viršininkas Alfredas Šepštas, bendrovės "Klaipėdos vanduo" laikinai direktoriaus pareigas einantis Algirdas Špučys, bendruomenės atstovai nuvyko į žmonių nurodytas teritorijas, kuriose esą tvyrojo nepakeliama smarvė.

"Reaguojant į dažnus gyventojų nusiskundimus, dažnai kviečiame įmonių atstovus į pasitarimus, tačiau matome, kad problema niekur nejuda. Dėl šios priežasties trečiadienį susirinkome vietoje, kur buvo jaučiama smarvė. Nuvykome ir prie įmonės "Klaipėdos vanduo" teritorijoje įrengtų šulinių, iš kurių aiškiai kilo labai nemalonus kvapas. Taip pat nuėjome prie bendrovės "Branda" vartų, kur kvapas buvo, ko gero, dar stipresnis. Visuomenės atstovai primygtinai rodė ir į KRATC pusę, tačiau nei aš, nei aplinkosaugininkai kvapų iš ten neužuodėme. "Grigeo" vakar nedirbo, tad patikrinti negalėjome. Visgi, tai tik žmogiškasis, jutiminis faktorius, kuriuo aklai vadovautis negalime", – įspūdžiais iš kvapų medžioklės dalijosi V. Grubliauskas.

Bendrovės "Klaipėdos vanduo" laikinasis direktorius A.Špučys žadėjo, kad šuliniai artimiausiu metu bus uždengti.

"Buvo besta pirštu kuo greičiau uždengti atvirus smarvės generavimo šaltinius. Dėl "Brandos" kita situacija. Į teritoriją mums patekti nepavyko, bet matome, kad smarvei užuosti to ir nereikėjo", – teigė meras.

Iš minėtų teritorijų buvo paimti trys oro taršos mėginiai.

Tyrimais siekiama nustatyti, ar ore aptinkami cheminiai junginiai neviršija leistinų normų ir ar nekenkia klaipėdiečiams.

Pasibaigus dar daugiau nei pusmetį truksiantiems tyrimams tikimasi, kad kvapų detektyve pavyks sudėlioti visus taškus.

Anot V. Grubliausko, išsiaiškinus miestą smarvėje skandinančias įmones, joms bus taikomos sankcijos.

Rašyti komentarą
Komentarai (67)

Andrius

O geriau pagalvojus laikrastis kazkam priklauso.... Klaipeda kazkam priklauso Jai taip butu paprasta komentaru pagalba prieit iki kazkokios tiesos. Kad tie kas algas gauna savo be 5min pensijines sedimasasias pajudintu...deja..deja... Apie kokia nepriklausoma lietuva kalbat apie kokius agresorius...kai patys prie valdzios prilinde ja nuodyjat?gi kazkada visa tai baiksis nesigaus taip kad meciau pabegau.......

Andrius

Rasyt siust i vilniu-vietiniai nepajegus susitvarkyti O vilnieciu prisibijos..niekas nenori kai svetimas atvaziuos ir knaisiosis visur kur reikia nereikia .kaip meras grubliauskas silpnas...laimejo tai laimejo bet .kad vadovaut reikia turet sugebejima tam...deja eilini kart nusivyliau....

Andrius

Visi zino kaip vietiniai tikrina-taip kaip papraso... Yra kelios didesnes imoneles ir pagal jas soka soki ...kai potvynis buvo meras selfie su batais imete ko dabar laukti...as tik vieno nesuprantu kaip galima but tokiu..... tavo miesta nuodija del nemokamu pietu del butelio skanesnio uzmerkt akis....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS