Klaipėdiečiams vienkartinių išmokų teks palaukti | Diena.lt

KLAIPĖDIEČIAMS VIENKARTINIŲ IŠMOKŲ TEKS PALAUKTI

Klaipėdiečiai, kaip įprasta, kiekvieno mėnesio 10–12 d. turėtų sulaukti vadinamųjų vaiko pinigų. Tačiau esą vienkartinių išmokų po 120 ar 200 eurų dar reikės palaukti. Šiuos pinigus pažadėta išmokėti iki liepos 31 d.

Klaipėdoje yra per 28 tūkst. vaikų, kuriems mokami vaiko pinigai.

Iš viso šiam tikslui į savivaldybės sąskaitą nuo šių metų sausio 1-osios kas mėnesį pervedama po 1,6 mln. eurų.

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo išmokų vaikams įstatymo pakeitimai, kuriais įtvirtinta, kad kiekvienam vaikui nuo 2020 m. didėja universalios išmokos dydis nuo 50 iki 60 eurų per mėnesį.

Dėl karantino Vyriausybė pritarė Prezidento Gitano Nausėdos siūlymui vaikams iš nepasiturinčių ir gausių šeimų, taip pat vaikams su negalia ne vėliau kaip liepos mėnesį išmokėti vienkartinę 200 eurų išmoką, o visiems kitiems vaikams – vienkartinę 120 eurų išmoką, šiuos pinigus pervedant iki liepos 31 d.

Ši iniciatyva kainuos 72 mln. eurų, kurie būtų išmokami iš valstybės pasiskolintų lėšų, kaip ir kitos valstybės subsidijos ir išmokos COVID-19 pandemijos metu.

"Vaiko pinigus klaipėdiečiams pervesime jau šią savaitę – birželio 10–12 d. Tačiau dėl vienkartinės išmokos kol kas jokios informacijos neturime", – teigė Klaipėdos savivaldybės Socialinių išmokų poskyrio vedėja Gina Vilimaitienė.

Kol kas dar nežinoma, ar norintiesiems gauti vienkartinę išmoką už vaikus reikės teikti naują prašymą, ar ši išmoka bus automatiškai išmokama tiems, kuriems jau yra paskirta ir mokama.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Gėda

Kail visuomet savivaldybė neturi pinigų , įdomu kur juos panaudoja, artėja žvejų šventė , dūduoti reiks.

Daiva

Mūsų savivaldybei visada vėjai švilpauja galim pagalvoti kad jie nežiūri žinių neskaito spaudos vienu žodžiu nieko nesidomi

Ypatingai bukam :)

Karantinas ir ribojimai ne pandemijos pasekmės ?:) Ar karantinas buvo dėl blogo oro ? Labai džiaugiuosi skiriamais pinigais , šeimos tikrai ras kur juos panaudoti , o ir verslui bus gerai , nes tuos pinigus išleis :) Ačiū seimo valdantiesiems .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS