Klaipėdiečius sudomino šeimos kortelės | Diena.lt

KLAIPĖDIEČIUS SUDOMINO ŠEIMOS KORTELĖS

Nuo rugsėjo pradžios startavo socialinė programa, pagal kurią gausios ar neįgalius vaikus auginančios šeimos gali naudotis nuolaidomis tiek pirkdami maisto produktus, buitines prekes ar degalus, tiek gaudami įvairias paslaugas. Uostamiestyje į šią programą įsitraukė per du tūkstančius šeimų.

Dvigubai didesnės nuolaidos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija inicijavo šeimos kortelių, kurias gali gauti tris ar daugiau vaikų auginančios šeimos, taip pat tos šeimos, kuriose auga neįgalūs vaikai, atsiradimą.

Šeimos kortelė garantuoja specialias lengvatas, paslaugas, privilegijas ar nuolaidas prekėms ir renginiams.

Šeimos kortelės turėtojai įgyja galimybę naudotis vienkartinėmis ar daugkartinėmis kortelės partnerių nuolaidomis tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje.

Pavyzdžiui, kai kuriuose prekybos centruose, kurie dalyvauja programoje, pasinaudojus šia kortele, nuolaidos yra dvigubai didesnės nei kitiems nuolaidų korteles turintiems klientams.

Šiuo metu yra jau virš 40 partnerių, dalyvaujančių šeimos kortelės programoje.

Šiuo metu yra jau virš 40 partnerių, dalyvaujančių šeimos kortelės programoje.

Kai kurie jų teikia paslaugas visoje Lietuvoje, kiti veikia tik tam tikrose savivaldybėse.

Uostamiestis pirmauja

Rugsėjo 10-osios duomenimis, Lietuvoje norą turėti šeimos korteles pareiškė 9 101 šeima.

Klaipėdoje prašymą gauti šeimos kortelę pateikė 1 302 gausios šeimos ir 757 šeimos, kurios augina vaikus su negalia.

Klaipėdos rajone kortelės pageidauja 840 gausių šeimų ir 200 šeimų, auginančių neįgalius vaikus.

"Kalbant apie pareiškimus šeimos kortelėms gauti, Klaipėda, Vilnius ir Kaunas, didieji miestai, akivaizdžiai pirmauja. Regionai labai atsilieka, nors ministerija ėmėsi visų įmanomų ir neįmanomų priemonių viešinti šeimos kortelę, kur ir kaip ją užsisakyti ir kokia iš tos kortelės nauda", – pabrėžė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos ir vaiko apsaugos grupės vyriausioji specialistė Rasa Žemaitė.

Regionai labai atsilieka, nors ministerija ėmėsi visų įmanomų ir neįmanomų priemonių viešinti šeimos kortelę.

Pozityvaus požiūrio formavimas

Manoma, kad netolimoje ateityje, pamačius praktinę šeimos kortelių naudą, kai patirtimi bus plačiau pasidalyta viešojoje erdvėje, susidomėjimas jomis išaugs.

"Šeimų gerosios patirties dalijimasis turėtų pritraukti ir kitas daugiavaikes ar neįgalius vaikus auginančias šeimas įsigyti korteles. Kortelės vizija yra labai ambicinga, pradžioje norėjome, kad apskritai kortelė būtų įteikiama kiekvienai šeimai, deja, duomenų apsaugos apribojimai neleidžia net ir gerų dalykų dovanoti be pačios šeimos sutikimo", – kalbėjo R.Žemaitė.

Teigiama, kad šeimos kortelė nėra tik kova su skurdu arba rizikos grupėms teikiamos paslaugos.

"Tai yra pozityvaus požiūrio į gausias šeimas ir šeimas, auginančias neįgalius vaikus, formavimas, pareiškiant visuomenei, kad šios šeimos visuomenei yra matomos, priimamos, o ne smerkiamos", – pabrėžė R.Žemaitė.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

As

Apie neigalius vaikus auginancius tevus,nieko negalima sakyti.Bet nu kiek galima remti gausias seimas? Nu atrodo kad tie kurie apskaiciuoja kiek vaiku auginti,neverti valstybes pagalbos.O va turek kruva vaiku iskart net dirbti nebeapsimokes.

Na ir puiku , kad

nors viena ,, valstiečių,, valdanti seimo dauguma imsi realių pagalbos darbų gausioms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms , o koks buvo buvusių valdžiose - seimo opozicinių pasipriešinimas ir patyčios ? Negėda nei konservatoriams nei socdemams nei liberaliems ? ,,Rūpestingieji ,, ....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS