Klaipėdoje gamyklą valdanti „Philip Morris International“ neutralumo klimatui reitingo lyderė Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdoje gamyklą valdanti „Philip Morris International“ neutralumo klimatui reitingo lyderė

2025-07-23 15:40

Globalaus žiniasklaidos kanalo „Forbes“ kasmet sudaromo „Net Zero Leaders“ sąrašo viršuje šiemet atsidūrė pirmoji užsienio investuotoja Lietuvoje „Philip Morris International“. Tarp 200 JAV viešai listiguojamų įmonių kompanija užėmė 4 vietą.

Klaipėdoje gamyklą valdanti „Philip Morris International“ neutralumo klimatui reitingo lyderė
Klaipėdoje gamyklą valdanti „Philip Morris International“ neutralumo klimatui reitingo lyderė / Partnerio nuotr.

Šiuo reitingu „Forbes“ įvertina įmonių įsipareigojimus ir įdirbį siekiant nulinės įtakos klimato kaitai. Sąrašas sudaromas remiantis „Sustainalytics“ ir „Morningstar“ duomenimis.

Tyrimo metu vertinta kiekvienos įmonės valdymo struktūra, valdysena, strategija, rizikų valdymas, ir dekorbanizacijos tikslų rodikliai.

Šiemet tyrimu įvertintas ir bendrovių atsparumas tvyrant neapibrėžtumui ekonomikoje bei konkurencinėje aplinkoje.

JAV kompanija „Philip Morris International“ yra pirmoji užsienio investuotoja nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje.

Klaipėdoje veikianti bendrovės gamykla pernai tapo pirmuoju fabriku Baltijos šalyse, įgijusiu tarptautinį „Alliance for Water Stewardship“ standartą.

Šis sertifikatas pažymi, kad kompanija ne tik pagal tarptautinius standartus tausoja Klaipėdos regiono vandens išteklius ir telkinius, bet ir įtraukia vietos mokslo, verslo ir gyventojų bendruomenę.

Išskirtinį pasiekimą tvarumo srityje Klaipėdos fabrikas ižfiksavo ir 2019 m., kai tapo pirmuoju „Philip Morris International“ fabriku pasaulyje, gavusiu CO2 neutralumo sertifikatą.

Pastarasis pasiekimas patvirtino, kad gamykla yra iki minimalaus lygio sumažinusi šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, o likusią CO2 dalį kompensuoja investuodama į oro teršalų mažinimą.

„Philip Morris International“ siekia vadinamosios „grynojo nulio“ (angl. Net-zero) emisijos iki 2040 m. Tokį tikslą išsikėlusios kompanijos ne tik siekia sumažinti ir kompensuoti CO2 emisiją savo tiesioginėje veikloje, bet ir netiesioginėje – t. y. bendrovės tiekimo ir produktų naudojimo grandinėje.

Per daugiau nei trisdešimt metų bendrovė Lietuvoje yra įgyvendinusi daugybę priemonių, skirtų mažinti CO2 emisiją, poveikį aplinkai ir sunaudojamą elektros energiją.

Pavyzdžiui, „Philip Morris Lietuva“ fabrike Klaipėdoje tabako paruošimo proceso metu atgauta šiluma pakartotinai panaudojama karštam vandeniui ruošti ir šildymui. Energijos ir šilumos gamybai fabrike yra įrengtas biomasės katilas, kurį nuo 2015 m. papildo vėjo ir vandens žalioji energija.

Taip pat dirbtinis intelektas fabrike reguliuoja vėsinimo ir drėkinimo sistemas. Visoje fabriko gamyboje naudojamas energiją taupantis apšvietimas, daugelyje erdvių įrengti apšvietimą reguliuojantys judesio jutikliai.

Fabrike nuolat yra stebimi gamybos elektros energijos duomenys ir lyginami su gamybos apimtimis. Taip pat „Philip Morris Lietuva“ automobilių parką sudaro tik hibridiniai ir elektriniai automobiliai.

Dėl visų šių pastangų 2019 m. Klaipėdos fabrikas tapo pirmuoju „Philip Morris International“ fabriku pasaulyje, gavusiu CO2 neutralumo sertifikatą, kuris patvirtino, kad „Philip Morris Lietuva“ yra iki minimalaus lygio sumažinusi šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, o likusią susidarančio CO2 dalį kompensuoja investuodama į oro teršalų mažinimą pasaulyje. Nepaisant to, fabrikas 2020–2023 m. laikotarpiu dar 93.5 proc. sumažino savo veiklos emisiją ir toliau deda visas pastangas šį rodiklį dar pagerinti.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra