Klaipėdoje į tarptautines misijas išlydėta 40 Lietuvos karių | Diena.lt

KLAIPĖDOJE Į TARPTAUTINES MISIJAS IŠLYDĖTA 40 LIETUVOS KARIŲ

  • 1

Penktadienį Klaipėdoje dislokuotame LDK Butigeidžio dragūnų batalione vyko iškilminga apie 40 Lietuvos karių išlydėjimo ceremonija į 7 tarptautines misijas Europoje, Azijoje ir Afrikoje.

Išlydėjimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, Krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Lietuvos kariuomenės padalinių vadai, savivaldybės atstovai, karių artimieji.

„Noriu pabrėžti – pagrindinė ir vienintelė karių užduotis yra Lietuvos gynyba. Tarptautinės operacijos – tai būdas prisidėti prie Lietuvos gynybos. Sąveikaujant su sąjungininkais, vykdant mūsų kaip sąjungininkų tarptautinius įsipareigojimus, galiausiai – stiprėjant ir ruošiantis savo namų gynybai. Realios karinės užduotys, mūšio laukas, kad ir kur ir koks jis bebūtų, yra geriausia vieta tobulėti. Tikiu, kad kariai išnaudos šią galimybę ir sugrįš visapusiškai patobulėję – užsiauginę vertybes, kario įgūdžius, įveikę kultūrų ir aplinkos iššūkius“, – išvykstantiems kariams sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Pasak Dragūnų bataliono vado plk. ltn. Tomo Auželio – tarptautinės operacijos šiandien yra ta vieta, kur mes maksimaliai galime priartėti prie kovinių sąlygų.

Pirmą kartą Lietuvos kariai vyksta į ES mokymo misiją Mozambike. Nuo 2021 m. įsteigtos misijos tikslas – padėti Mozambiko karinėms pajėgoms sukurti Greitojo reagavimo pajėgas vykdant jų karinius mokymus operacijų parengimo, kovos prieš terorizmą, civilių gyventojų apsaugos, tarptautinės humanitarinės teisės ir žmogaus teisių apsaugos srityse.

Antra rotacija į NATO misiją Irake išlydėtas Lietuvos kariuomenės pajėgų apsaugos būrys, kuris suformuotas LDK Butigeidžio dragūnų bataliono karių pagrindu. Lietuvos kariai Danijos mobilios apsaugos kuopos sudėtyje užtikrins tiek bazės, tiek už bazės ribų irakiečių karius rengiančio NATO personalo apsaugą. Ši užduotis atliekama siekiant apsaugoti NATO mokymo personalą nuo pavienių grupuotės „Islamo valstybė“ būrių, rengiančių išpuolius prieš vietos saugumo pajėgas, vyriausybės atstovus ir civilius gyventojus.

Lietuvos kariai taip pat išlydėti į NATO tarptautinę operaciją Kosovo Respublikoje bei NATO vadovaujamą Europos Sąjungos karinę operaciją Viduržemio jūros regiono pietų centrinėje dalyje „Irini“, Jungtinių Tautų vadovaujamą operaciją Malio Respublikoje, taip pat į Europos Sąjungos kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operaciją „Atlanta“, ES mokymo misiją Malyje.

GALERIJA

  • Klaipėdoje į tarptautines misijas išlydėta 40 Lietuvos karių
  • Klaipėdoje į tarptautines misijas išlydėta 40 Lietuvos karių
  • Klaipėdoje į tarptautines misijas išlydėta 40 Lietuvos karių
  • Klaipėdoje į tarptautines misijas išlydėta 40 Lietuvos karių
  • Klaipėdoje į tarptautines misijas išlydėta 40 Lietuvos karių
E. Urbono nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Ingrida

Kokia ,,misija,, svetimoje saly? OKUPANTAI-visur yra NEPAGEIDAUJAMI

SUSIJUSIOS NAUJIENOS