Klaipėdoje pagerbs tremtinius ir politinius kalinius | Diena.lt

KLAIPĖDOJE PAGERBS TREMTINIUS IR POLITINIUS KALINIUS

Birželio 14 – ąją, Gedulo ir vilties dieną, Lietuva minės 78 – ąsias trėmimų pradžios metines. Šia proga projektas „Misija Sibiras“ Klaipėdoje prie paminklo „Arka“ organizuoja tremtinių ir politinių kalinių atminimo ir pagerbimo akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurios pradžia 13 val.

Projekto „Misija Sibiras“ vadovė Aistė Eidukaitytė džiaugėsi, kad akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“ kiekvienais metais Klaipėdoje sulaukia vis didesnio susidomėjimo.

„Įprastai Klaipėdoje tremtinių pavardes skaito apie 80 – 90 žmonių, tačiau tikimės, kad šiais metais sulauksime gal kiek daugiau nei šimto skaitytojų“, – teigė A. Eidukaitytė.

Akcijos idėja gimė siekiant priminti kiekvienam žmogui tremtinius, išsaugoti jų vardus, pavardes, istorijas ir likimus, kurie dažnai yra apibūdinami faktais, užrašytais vadovėliuose arba viešojoje erdvėje.

„Galime sakyti, kad nuo sovietų represijų nukentėjo maždaug trys šimtai tūkstančių žmonių. Tas skaičius yra didelis ir kartu sunkiai suprantamas. Kai tu paskaitai konkrečius žmonių vardus, pavardes, tuos faktus kitaip pradedi vertinti. Mes skaičiuojame, kad jeigu norėtume visus ištremtus žmones įvardinti, mums reikėtų penkiolikos parų. Suvokiant tai, visai kitaip pradedi galvoti apie tą skaičių“, – sakė projekto vadovė A. Eidukaitytė.

Klaipėdoje akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“ organizuojama jau trečią kartą. Žmonės kviečiami jungtis į gyvąją eilę ir pagerbti tremtinius, išsaugant jų vardus, pavardes, likimus.

Šiais metais akcijoje dalyvauja ne tik Lietuvos miestai ir miesteliai, bet taip pat pavardės bus skaitomos JAV, Vašingtone.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

o

kas /pagerbs/?.. ar tik ne tie patys uzsilyke / ateiviai/ ir ju palikuonys tokie kaip titov?......

Tam Nnn

Gal pabandytum tą propagandą atkartoti savo pavyzdžiu. Nagi imk ir susiruošk į Sibirą be pinigų, maisto, gausi tik juodos duonos ir vandens, vasarine apranga ir užrakintame gyvuliniame vagone. Po dviejų savaičių vojažo būsi laimėjęs "išlikimo šou", jei dar nuvyksi gyvas ir aiškiai pats žinosi kas esi. Čia vietoj "propagandos"

Nnn

Viena varna rodo kitom varnom propagandą

SUSIJUSIOS NAUJIENOS