Klaipėdoje stringa Sakurų parko įrengimas | Diena.lt

KLAIPĖDOJE STRINGA SAKURŲ PARKO ĮRENGIMAS

Tarp Žvejų rūmų ir Klaipėdos Naujosios apaštalų bažnyčios pradėto rengti maždaug hektaro dydžio Sakurų parko darbai sustojo. Paaiškėjus, kad šioje vietoje esantis gruntas pernelyg drėgnas ir jį reikia tvirtinti, šiuo metu koreguojamas techninis plano projektas.

Daugiau nei milijoną eurų kainuosiantis projektas turėtų būti baigtas po trejų metų. Tačiau jau kurį laiką iškasinėtoje teritorijoje jokie darbai nevyksta.

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Milda Enciutė patvirtino, kad, įrengiant Sakurų parką, prireikė padaryti pauzę.

„Kol kas sustabdyta sutartis, nes yra netikslumų dėl projekto. Kai rangovai pradėjo kasti, pamatė, kad gruntas nestabilus, reikia jį stiprinti, įrengti papildomą drenažą. Kiek tai kainuotų, neaišku, dabar rengiamas papildomas susitarimas dėl projekto pakoregavimo, kai tik tai bus baigta, darbai tęsis. Parko įrengimas neturėtų vėluoti. Rangovai pasiryžę įsipareigojimus atlikti laiku“, – tikino projektą kuruojanti M.Enciutė.

Medžių mylėtojams dėl augmenijos pašalinimo esą labai sielotis nėra ko, sklype augantys dideli vertingi medžiai – karpotasis beržas, platanalapis klevas, baltasis gluosnis, paprastasis lazdynas ir kiti bus išsaugoti.

Naujame parke numatoma pasodinti apie 50 dviejų rūšių sakurų, taip pat – kalnines juodąsias pušis, azalijas, rododendrus ir kitus augalus.

Parke taip pat numatoma suformuoti penkialapio sakuros žiedo formos tvenkinį. Jo centre turėtų būti įrengta salelė su japoniška pušimi ir tradiciniam japoniškam sodui būdingu akmeniniu žibintu.

Šalia tvenkinio atsiras poilsio aikštelė su suolų ir lauko akmenų kompozicija. Pernai metų biudžete Sakurų parkui įrengti buvo numatyta 111 tūkst. eurų, šiais metais – pusė milijono, o 2022 m. – antra tiek.

Sakurų parko įrengimo projektui ES parama nebus naudojama, planuojamos tik savivaldybės biudžeto lėšos.

Beje, pernai Sakurų parkui numatytus beveik 111 tūkst. eurų skyrė bendrovė „Klaipėdos Smeltė“, su kuria savivaldybė turi pasirašiusi partnerystės sutartį, pagal kurią bendrovė ir perves šią sumą.

Rašyti komentarą
Komentarai (24)

Savi

Saviems,....sakuru uzsinorejo...o kiemai ,kiemai,šaligatviai kokie,.....nesiskaitymas su mokesčių mokėtojų pinigais,tai turėtų būti baudžiama,gal islys užsakovai ir kiti...ovai...lauksime...

tomas

Gryna tiesa, Sajudzio parkas plikas kaip subine!!! kodel ne tvarkok? jokio pavesio, vejas svilpia...ten geriau medelis sodinkite...pastovi smarve!!! pusaites sodinkyte, labai padeda,o dar ir pelkes dziovina!!

Mamertas

Kur dingo "Klaipeda - pušu miestas" ?Pinigai renkami buvo.Kur pušys ?Seniai visa miesta po pigiai but apželdine.Ir medis musu neinoringas ir oras švaresnis.Ne.Neapsimoka.Kam50 pušu jei galim 2 sakuras del poros savaičiu žydejimo pinigus pataškyt
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS