Koronaviruso grimasos: po mirties – be teisės atsisveikinti | Diena.lt

KORONAVIRUSO GRIMASOS: PO MIRTIES – BE TEISĖS ATSISVEIKINTI

Dėl koronaviruso artimuosius praradę žmonės, be netekties skausmo, patiria ir kitų psichologinių sunkumų. Skaudžiai išgyvenamas faktas, kad nebeleidžiama pamatyti velionio ir su juo deramai atsisveikinti, kaip įprasta Lietuvoje. Tokia tvarka karantino laikotarpiu galioja saugumo sumetimais.

Praėjusį penktadienį nuo COVID-19 mirė keturis dešimtmečius savo širdį ir rankas Kuršių nerijos miškams atidavęs miškininkas Algimantas Laurinaitis (1955–2021).

Jam teko ne tik sodinti nerijos miškus, bet ir prisidėti gesinant milžiniškus šį įspūdingą gamtos kampelį niokojusius gaisrus, vėliau – vėl atsodinti buvusias gaisravietes.

Nuoširdaus miško mylėtojo mirtį patvirtino jo žmona Gražina. Moteris teigė, kad jie labai saugojosi koronaviruso ir nė nenutuokia, kur galėjo užsikrėsti.

COVID-19 jos vyrui diagnozuotas sausio 7 d. Po kelių dienų, pablogėjus sveikatai, jis paguldytas į ligoninę Klaipėdoje, kur po savaitės vyro gyvybė užgeso.

"Negaliu patikėti, dar tą pačią dieną su juo kalbėjau, o staiga nebėra, iš manęs jį pavogė liga. Net neleido su juo atsisveikinti, neleido jo paskutinį kartą pamatyti", – sielvartavo moteris.

Kad A.Laurinaitis mirė ne tarp saviškių, kad negalėta su juo deramai paskutinį kartą atsisveikinti, artimiesiems buvo itin skaudu.

Dalis nuo COVID-19 mirusių žmonių laidojami tradiciniu būdu – karstuose, tačiau pastaruoju metu saugumo sumetimais dažniau kremuojama.

Kremuotas bus ir A.Laurinaitis. Tačiau, pasirodo, šios paslaugos reikės laukti kelias dienas – dėl padidėjusio gyventojų mirtingumo krematoriume susidaro eilės.

Kėdainiuose veikiantis krematoriumas paslaugas teikia nuolatos. Veikia dvi kremavimo linijos, pats procesas trunka ne mažiau nei 3 val.

"Lietuvos krematoriumo" vadovas Bernardas Vilkelis patvirtino, kad darbo yra padaugėję tiek dėl COVID-19, tiek dėl išaugusio mirtingumo, kurį lėmė kitos priežastys.

"Remiantis statistika, mirtingumas yra išaugęs, kai kuriomis savaitėmis, palyginti su ankstesniais metais, ir 60 proc. didesnis. Turime darbo nemažai, bet dabar matome, kad pastarąsias savaites ta eilė traukiasi. Manau, artimiausiu metu grįšime į įprastas vėžes", – teigė B.Vilkelis.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

skipis

Juk užsikrečiama oro lašeliniu būdu t.y.bendraujant su kitu asmeniu,o miręs žmogus deja jau negali bendrauti t.y.skleisti virusą,įjunkit loginį mąstymą,kam to reikia

Anonimas

Seniai įsitikinau, kad veterinarai apie virusines ligas daugiau išmano, nei gydytojai.

hm...

Jau tikrai būtų pats laikas pasidomėti dėl laidojimo, galų gale trumpo atsisveikinimo, juk artimieji ne kvailiai, turėtų būti sudaromos galimybės bent 5 minutes pamatyti, juk tiek apsaugos priemonių yra, žmogus tikrai susimokės už jas papildomai. Nes ir tos 5 minutės visai kitaip paveikia žmogaus psichika, neatimkite ir to iš artimiausio žmogaus visame tame parodijų cirke.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS