Kova su kvapais: prokuratūra turės iš naujo spręsti opią problemą | Diena.lt

KOVA SU KVAPAIS: PROKURATŪRA TURĖS IŠ NAUJO SPRĘSTI OPIĄ PROBLEMĄ

  • 22

Klaipėdos apygardos prokuratūra turės iš naujo spręsti dėl viešojo intereso gynimo siekiant apsaugoti pietinės miesto dalies gyventojus nuo nemalonių kvapų. Dėl to prieš daugiau nei metus į prokuratūrą kreipėsi Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, tačiau prokuratūra iki šiol nematė pakankamo pagrindo taikyti viešojo intereso gynimo priemonių. 

Vis dėl to, po teisinių ginčų, apeliacinės instancijos teismui netenkinus prokuratūros skundo, ši turės sugrįžti prie kvapų klausimo.

„Po Klaipėdos apygardos teismo nutarties, prokuratūra šią situaciją turės nagrinėti iš naujo. Esu įsitikinęs, kad tik spręsdami kvapų problemą visomis įmanomomis priemonėmis, galime pasiekti norimo rezultato, todėl dar kartą pabrėžiu, kad prokuratūros prisijungimas prie šio proceso yra svarbus ir reikalingas“, – sako Klaipėdos meras.

Kreipdamasis į prokuratūrą ir prašydamas ginti viešąjį interesą V. Grubliauskas akcentavo, kad dalis potencialių kvapų šaltinių yra ne Klaipėdos miesto teritorijoje, o Klaipėdos rajone esančiame Dumpių kaime, už miesto savivaldybės kompetencijos ribų, be to, kontroliuojančios institucijos nėra pavaldžios Klaipėdos miesto savivaldybei, tačiau visas pasekmių spektras tenka būtent klaipėdiečiams.

Tačiau prokuratūra ginti viešąjį interesą atsisakė. Tokį sprendimą meras apskundė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiajam prokurorui, tačiau šis nutarimo nepakeitė. Galiausiai vyriausiojo prokuroro sprendimas buvo apskųstas Klaipėdos apylinkės teismui, kuris mero skundą tenkino ir prokurorų nutarimus panaikino.

Vis dėlto, prokuratūra toliau laikėsi savo ir apylinkės teismo nutartį apskundė Klaipėdos apygardos teismui, tačiau aukštesnės instancijos teismas paliko galioti apylinkės teismo nutartį, todėl prokuratūra turės kvapų istorijos imtis iš naujo.

Rašyti komentarą
Komentarai (22)

meras artistas

rekomenduoju paskaityti mero raštą, labai juokingas. jį galima rasti Facebooko grupėje pietinė klaipėda smirda

To na

Tikrai neverta, juk su ponais jokių diskusijų būti negali. Jie visada teisūs, diskutuok su kaimyne. Sėkmės, lauksiu kada čia tas galas bus.

NA

Tikrai esam laisvoje šalyje ,bet tas nesuteikia laisvės smardinti kaimyno kiemo ir dergti kito žmogaus ,nes tai numatyta ir laisvos šalies įstatymuose (dėl to ne tik trinami komentarai,bet ir numatoma atsakomybė). Jei būtumėte protingas pilietis privalėtumėte tai suprasti .O tai ,kad žmonės daug metų vargsta su tokiais nevalom ūkininkais,ir parodo galimą korupciją susijusią su aplinkosauga ir savivaldybe. Ir tik laiko klausimas kai tas voratinklis bus išardytas. Bet galimai jūs nepajėgūs to suprasti ,todėl ir diskutuoti daugiau neverta .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS