Kovo 11-oji Klaipėdoje – su „G&G Sindikatu“, A. Tapinu ir kitais | Diena.lt

KOVO 11-OJI KLAIPĖDOJE – SU „G&G SINDIKATU“, A. TAPINU IR KITAIS

Ilgąjį savaitgalį klaipėdiečiai kviečiami švęsti 29-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos metines. Šiai itin svarbiai mūsų valstybei datai atminti uostamiestyje vyks tradiciniai ir nauji renginiai.

Nuo fotografijų iki vaidinimų ir šokių

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui skirti renginiai prasidės jau šį penktadienį.

Nuo kovo 8-osios Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje ims veikti pulkininko leitenanto, žymaus prieškario fotomenininko Otono Milaševičiaus darbų paroda „Lietuvos kariuomenė – tragiško likimo fotografo akimis“.

O. Milaševičius aktyviai fotografavo Lietuvos kariuomenės gyvenimą, savo šeimą, Lietuvos pajūrį, jo nuotraukos buvo spausdinamos „Kario“ ir „Kardo“ žurnaluose. Pirmosiomis karo dienomis kartu su 29-ojo korpuso karininkais per prievartą vežamas į Rytus, 1941 m. birželio 24 d. nusišovė paskutinėje Lietuvos teritorijoje – Adutiškio geležinkelio stotyje. Adutiškyje jis ir palaidotas.

Fotografijų parodos iniciatorius ir rengėjas – Vyčio paramos fondas. Paroda veiks iki balandžio 5 d.

Istorija – su humoro doze

Artėjantį sekmadienį (kovo 10 d.) 16 val. Lietuvininkų aikštėje jungtinės Klaipėdos menininkų pajėgos linksmai pristatys teatrines improvizacijas Lietuvos istorijos tema „Kovo 11-oji – džiaugsmingai“.

Tai bus netradicinis, su gera humoro doze pasakojimas apie Lietuvą nuo Šv. Brunono Kverfurtiečio laikų iki įstojimo į Europos Sąjungą.

Intermedijas (komiškas scenas), talkinant gausiam būriui jaunimo, atliks aktoriai Nijolė Sabulytė, Egidijus Kupčiūnas, Aleksas Mažonas, dainuos Klaipėdos universiteto mišrus choro „Pajūrio aidos“ (vadovas – Algirdas Šumskis).

Kaip teigė iniciatyvos autorius Lietuvos piliečių sąjungos pirmininkas Dionyzas Varkalis, šiuo renginiu siekiama priminti jaunajai kartai mūsų šalies istoriją.

Švęskime savo valstybės istoriją džiaugsmingai.

„Kad šiame globaliame pasaulyje neišnyktume be pėdsakų, žmogus turi bent kažkiek žinoti savo istoriją. Todėl norime atskleisti jaunimui, kitiems klaipėdiečiams, kad mūsų istorija yra gana sena. Pradedame nuo laikotarpio, kada Lietuva pirmą kartą paminėta rašytiniuose šaltiniuose: nuo 1009-ųjų iki kovo 11-osios. Su vaidybos elementais, šokiais ir humoru perteiksime Žalgirio mūšį, knygnešius, galbūt ir Liublino uniją.  Į žaidimą bus įtraukti ir patys žiūrovai. Švęskime savo valstybės istoriją džiaugsmingai“, – kalbėjo D. Varkalis.

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad valstybinės šventės uostamiestyje turėtų būti minimos kur linksmiau, juk ne verkti prie mikrofonų, o švęsti žmonės susirenka.

Tautinių šokių sūkuryje

Tuo pat metu (kovo 10 d. 16 val.) Žvejų rūmų scenoje šokio sūkuryje suksis ir mažiausi, ir vyresni lietuviško liaudiško šokio puoselėtojai.

Kaip teigė Žvejų rūmų Kultūrinės veiklos vadybininkas Arūnas Peštenis, čia jau vienuoliktą kartą vyks tautinių šokių kolektyvų šventė „Gintaro laše mano Lietuva“. Šventės iniciatorius – tautinių šokių kolektyvas „Vėtra“ kasmet pasikviečia draugų iš įvairių Lietuvos regionų ar užsienio.

Šiųmetinėje šventėje dalyvaus Alytaus kultūros ir komunikacijos centro kūrybinė studija „Alytaus miestelėnai“ ir šokių studija „Alemana“, Elektrėnų kultūros centro tautinių šokių kolektyvas ,,Vijūnas“, Plungės kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Suvartukas“, Šilutės pirmosios gimnazijos jaunimo šokių grupė „Atlaja“, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų šokių ansamblis „Vijurkas“ ir tautinės muzikos ansamblis „Ralio“, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos šokio ugdymo skyriaus šokėjai bei šeimininkai – Klaipėdos Žvejų rūmų „Vėtra“.

Žiūrovai, pasipuošę tautiniu kostiumu, į renginį tradiciškai bus įleidžiami nemokamai (bilieto kaina – 2 eurai).

Neš „Vienybės vėliavą“

Kovo 11-osios rytą 10.30 val. Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje bus aukojamos šv. mišios už Lietuvą ir jos žmones, o 11 val. Lėbartų kapinėse dedamos gėlės ant Lietuvos nepriklausomybės akto signataro, Klaipėdos garbės piliečio Alfonso Žalio kapo.

11.30 val. lydima Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestro Tiltų gatve pajudės Klaipėdos jaunimo organizacijų eisena.

Jos dalyviai neš 250 metrų ilgio „Vienybės vėliavą“, kuri pirmą kartą buvo išskleista 2014-ųjų rugpjūčio 23 d., pažymint Baltijos kelio 25-ąsias metines (idėjos autorius – Erikas Druskinas).

Tada vėliavos ilgis siekė vieną kilometrą, o ją siuvo net 160 savanorių. Vėliava buvo padalyta į keturias dalis ir perduota regionams.

Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ kartu su jaunimo organizacijos „Darbas“ Klaipėdos skyriumi kviečia rinktis prie Senojo turgaus, išskleisti „Vienybės vėliavą“ ir iškilmingai atžygiuoti į Atgimimo aikštę.

Pagerbs partizanų vadą

Atgimimo aikštėje 12 val. prasidės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė. Dar rudenį Žvejų rūmai surengė apklausą, ką klaipėdiečiai norėtų matyti šiame renginyje.

Iš didelio pasiūlymų sąrašo, kuriame buvo pateikta šimtai asmenybių – garsūs sportininkai, aktoriai, politikai, muzikos atlikėjai – buvo atrinkti bei pakviesti žurnalistas Andrius Tapinas ir repo grupė „G&G Sindikatas“.

A. Tapinas klaipėdiečiams ruošia specialų Kovo 11-osios šou „Laikykitės ten“. Kas bus jo pašnekovai, žmonės sužinos tik atėję į Atgimimo aikštę. Šventinę programą vainikuos „G&G Sindikato“ koncertas.

14 val. prie Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto pastato įvyks atminimo lentos kovotojui už nepriklausomybę, partizanų vadui, brigados generolui Adolfui Ramanauskui-Vanagui atidengimo ceremonija.

Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai, čia 1937–1939 m. (tuomečiame Klaipėdos pedagoginiame institute) studijavo A. Ramanauskas-Vanagas. Garbės sargyboje rikiuosis Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės šauliai bei Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio žemaičių partizanų apygardos veteranai.

Apie iškilios asmenybės svarbą Lietuvos istorijai kalbės Klaipėdos universiteto atstovai. Renginyje dainuos Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka“.

17 val. „Švyturio“ arenoje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną klaipėdiečiai ir miesto svečiai  linksmai švęs su trimis talentingais atlikėjais – Mantu Jankavičiumi, Karina Krysko ir Jeronimu Miliumi, jų geriausiomis dainomis ir pasauliniais hitais. Solistams akompanuos Kauno bigbendas.

Koncertui „Labas, Lietuva!“ M. Jankavičius parengė geriausių savo dainų programą su garsiausiais hitais: „Čiuožki“, „Šiandien tu man graži“, „Melagė“ ir kitais. Šia ypatinga proga Mantas žada atlikti dar vieną kūrinį, kurio iki šiol nėra dainavęs – „Lietuva brangi“.

K. Krysko ir J. Milius taip pat paruošė staigmeną, kurios klausytojai dar negirdėjo. Šis šventinis koncertas – tai tradicinė Klaipėdos miesto savivaldybės dovana už simbolinę bilieto kainą – 3 eurus (bilietus platinami internete bilietai.lt).

Taip pat 17 val. Klaipėdos koncertų salėje prasidės jau ketvirtą kartą viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ iniciatyva rengiamas labdaros koncertas „Laukiantis bilietas“, kuriame gros Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras ir solistai.

Koncerto metu surinktos lėšos pavirs laukiančiais bilietais ir suteiks galimybę šiemet jauniesiems Klaipėdos regiono kultūros mėgėjams lankytis repertuariniuose Klaipėdos dramos teatro, Klaipėdos koncertų salės bei Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro renginiuose.

Kovo 11-ąją nuo 10 iki 18 val. Pilies muziejuje vyks nemokamos ekskursijos ir edukacijos. Norintieji kviečiami registruotis.

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

Tikrai.

Norėčiau su eiliniais miestiečiais kovoo 11 sukurti pajūrije lauža.Ir padainuoti lietuviškas dainas.Kapkas moka.Ir pasidžiaugti.Yra Lietuva. Esam dar ir mes čia. Dabar tikriauisia i tuos miesto šventimus neisiu. Nerek man to tapino nerek svaro nerek ir visokiu intermediju. Čia nerimta yr. Ir netikra. Muset kap visada dar ir iš miestieciu pinigu toki šventima.Tipo projektai. Kur puse sau pasima.Nebereikalo tas koserviu pasturrlakas čia atsitrynė

Kirvis

Kokios tautybes tas tapin'as? Su artejanciom sventem Lietuva!

Nezabitauskas

Yra geresnis variantas - traukti kur nors į žygį pajūriu ar mišku. Arba važiuoti į Vilnių, kur 15 val. Katedros aikštėje prasidės nacionalinės eitynės "Už tikrą Kovo 11-osios Lietuvą!“
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS