Laivų statytojai ir remontininkai turės medalį | Diena.lt

LAIVŲ STATYTOJAI IR REMONTININKAI TURĖS MEDALĮ

Per 20 įmonių, kuriose dirba apie 2 200 žmonių, vienijanti Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacija nuo šiol turės itin garbingą apdovanojimą.

Klaipėdoje klestėjusi statykla

Idėja sukurti medalį kilo Klaipėdoje pažymint Didžiojo elingo metus. Sykiu sugrįžta prie Klaipėdos laivų statybos istorijos. 

Bene žymiausias Klaipėdos laivų statybos laikotarpis siejamas su Pauliumi Viliu Lindenau. Čia, prie dabartinės piliavietės, nuo 1919 iki 1944 m. veikė jo laivų statykla.

P.V.Lindenau laivų statykla vadinosi „Schiffswerft Memel-Lindenau & Cie, Eisen-und Holzschiffbau, Maschinenfabrik und Giesserei“. Statyti metaliniai ir mediniai laivai, veikė mašinų fabrikas ir liejykla.

1922 m. Lindenau statykla pastatė pirmą jūrinį garlaivį „Cattaro“. Vien tik P.V.Lindenau laivų statykloje Klaipėdoje nuo 1924 iki 1944 m. buvo pastatyta keliasdešimt laivų. Iki šiol Klaipėdoje yra išlikę kultūros ir paveldosaugos prasme vertingos Lindenau laivų statyklos įrangos.

Statykla ypač suklestėjo 1930 – 1936 m. Joje buvo statomi keleiviniai garlaiviai, ledlaužiai, vilkikai. Didžiausias šioje statykloje pastatytas laivas buvo 2000 keleivių galėjęs priimti 2947 BRT „Helgoland“. 

Pavadino P. V. Lindenau vardu

Nors ir iki P.V.Lindenau laivų statyklos Klaipėdoje jau buvo laivų statytojų cechų, vykdytas laivų remontas, tačiau neabejotinai didžiausią impulsą, kad Klaipėda būtų laivų statytojų ir remontininkų miestas, davė Lindenau laivų statykla.

Pats laivų statyklos savininkas P.V.Lindenau prieškariu Klaipėdoje buvo gerbiama asmenybė. Prieš karą Klaipėdoje veikusi jo laivų statykla buvo viena moderniausių Baltijos jūros regione ir garsino uostamiestį kaip laivų statytojų miestą.

Vidmanto Matučio nuotr.

Nekilo jokių abejonių, kad garbingas laivų statytojų apdovanojimas – medalis turi būti pavadintas P.V.Lindenau vardu.

P.V. Lindenau medalį sukūrė dailininkas, skulptorius, medalių kūrėjas Petras Baronas. Jau atlieti pirmieji medaliai. Vienoje jų pusėje yra P.V. Lindenau atvaizdas, kitoje – garsiausias iki šių dienų išlikęs jo palikimas – Didysis elingas su laivais jame. 

Medalis yra gražioje dėžutėje. Parengtas bei atspausdintas ir P.V.Lindenau medalio sertifikatas.  

Prieš karą Klaipėdoje veikusi jo laivų statykla buvo viena moderniausių Baltijos jūros regione ir garsino uostamiestį kaip laivų statytojų miestą.

Medalį teiks per šventes

Kol kas neapsispręsta, kada ir kam bus įteiktas pirmasis P.V.Lindenau medalis. Šiuo medaliu bus siekiama paskatinti laivų statybos ir remonto srities darbuotojus už pasiektą aukštą profesionalumo lygį ir pasišventimą nelengvai laivų statytojo profesijai. Tai galės būti ir įmonių vadovai, ir padalinių vadovai ar specialistai, ir darbo veteranai.

Motyvuotus siūlymus dėl P.V.Lindenau medalio teikimo galės pareikšti Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacijos įmonės. Sprendimą, kam teikti P.V.Lindenau medalį priims asociacijos tarybos, dalyvaujančių posėdyje, dauguma.

P.V.Lindenau medalius planuojama teikti iškilmingoje aplinkoje proginiuose renginiuose, per įvairias šventes.

GALERIJA

  • Laivų statytojai ir remontininkai turės medalį
Rašyti komentarą
Komentarai (9)

G taskas

sovietu tvaikas,tie patys vis dar moko politines ekonomikos.Be medaliu nei zingsnio i prieki

n

Nu daba kas baiget 4 profke stokit i eile medaliu!

Ponai komentatoriai

700 metu Memelis-Klaipeda buvo ne vokieciu, o daugiatautis miestas. Lietuvybe saugojo Prusijos valdovai. Kazin kur gyveno Donelaitis, Mazvydas. Is kur Lietuva pasiekdavo knygnesiu slapcia gabenamos knygos? Agresyvus vokietinimas prasidejo tik Bismarkui suvienijus vokieciu zemes. Pries komentuodami, pasiskaitykit istorija, tik ne sovietine.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS