Klaipėdos politikai tebesivaduoja iš skurdo. Du trečdaliai tarybos narių, tarp kurių - ne vienas milijonierius, kanceliarinių išmokų neatsisakė.
Išsigando kilusio triukšmo
Vasarą sau uždarbį pasididinusių politikų sąžinės priekaištai nekankina. Nepaisydami neigiamos klaipėdiečių reakcijos, daugelis jų šildosi mokesčių mokėtojų pinigais.
Liepos 31 dienos tarybos posėdžio metu balsų dauguma politikai pasididino išmokas beveik keturis kartus. Iki tol su jų darbu susijusioms išlaidoms padengti jie gaudavo 300 litų per mėnesį. Dabar tarybos nariai degalams, telefono sąskaitoms bei kanceliarinėms priemonėms gauna tūkstantį litų, komitetų, komisijų bei tarybos kolegijos nariai - 1200 litų.
Jau kitą dieną apie sprendimą atsisakyti išmokos paskelbė meras Rimantas Taraškevičius, nors posėdyje balsavo už. Išsigandę kilusio skandalo jo pavyzdžiu pasekė ir daugiau tarybos narių.
K.Gabšiui prireikė teisintis
Pirmoji „vokelines" išmokas pasmerkė tarybos konservatorių frakcija.
Praėjusią savaitę klaipėdiečiai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatai į Seimą pasirašė kreipimąsi, ragindami kitus tarybos narius atsisakyti išmokų.
Vienam iš konservatorių Kęstučiui Gabšiui laiku nepadėjus parašo frakcijoje kilo sąmyšis. Tarybos narys puolė teisintis buvęs išvykęs, todėl nespėjęs pasirašyti kreipimosi. Tačiau vakar jis išplatino viešą pareiškimą, kuriame pripažino ketinęs imti tūkstantį litų, o savo internetiniame dienoraštyje skelbti, kur pinigus panaudojo.
„Sužinojęs apie tai, kad visi mano kolegos nusprendė šių pinigų atsisakyti, net nekilo abejonių, kokį sprendimą turiu priimti", - paaiškino K.Gabšys. Jis įsitikinęs, kad šio staiga kilusio ažiotažo autoriai - politiniai oponentai.
Ima ir turtuoliai
Išmokų atsisakė ir vienmandatėse apygardose savo kandidatūras į Seimą iškėlę liberalcentristas Vidmantas Plečkaitis bei socialdemokratas Sigitas Dobilinskas.
Tačiau papildomu tūkstančiu litų per mėnesį susigundė Klaipėdos keleivių ir krovinių terminalo bendrovės vadovas Benediktas Petrauskas, milijonines metines pajamas deklaravęs Egidijus Sabataitis, Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos KLASCO generalinis direktorius Valentinas Greičiūnas bei žinomas uostamiesčio verslininkas milijonierius Rimantas Cibauskas.
Penki Liberalų sąjūdžio atstovai taip pat išmokų neatsisakė. Frakcijos lyderis Artūras Šulcas tikino, jog dalį pinigų jis ir jo bendražygiai skirs partijos veiklai finansuoti, nes ji paramos iš valstybės negauna.
„Visi frakcijos nariai sąžiningai ir daug dirba. Ar tai būtų trys šimtai, ar tūkstantis, mes iš to sensacijos nedarome. Gauname - gerai, negautume - irgi neverktume. Padidinti išmokas - valdančiosios daugumos sumanymas. Neisime gi su jais muštis", - kalbėjo A.Šulcas.
Nuo ūkinėms išlaidoms skirtos sumos mokesčiai valstybei nėra skaičiuojami. Politikai taip pat neprivalo atsiskaityti, kur išleido gautus pinigus.
Išmokų dydis tarybų nariams miestuose:
Klaipėda 300 litų
Kaunas 1600 litų
Vilnius 200 litų
Šiauliai apie 800 litų
Panevėžys apie 800 litų
Neringa 150 litų
1000 ir 1200 litų išmokas Klaipėdos taryboje ima:
Alfonsas Bargaila
Ivanas Romanovas
Valerijonas Bernotas
Audra Daujotienė
Judita Simonavičiūtė
Edmundas Kučinskas
Vygantas Vareikis
Benediktas Petrauskas
Lilija Skovronskienė
Jurgita Choromanskytė
Artūras Šulcas
Alina Velykienė
Gintautas Murauskas
Rolandas Bražinskas
Egidijus Sabataitis
Valentinas Greičiūnas
Rimantas Cibauskas
Viačeslavas Titovas
Jurijus Šeršniovas
Tamara Lochankina
Vladimiras Vlasovas
Rimantas Mačiulaitis
Atsisakė:
Benas Šimkus
Rimantas Taraškevičius
Vidmantas Plečkaitis
Kęstutis Gabšys
Vytautas Pranciškus Mickus
Eugenija Odebrecht
Naglis Puteikis
Marius Usonis
Sigitas Dobilinskas
Naujausi komentarai