Neraminančios žinios: karantine – per pusšimtis klasių Klaipėdoje | Diena.lt

NERAMINANČIOS ŽINIOS: KARANTINE – PER PUSŠIMTIS KLASIŲ KLAIPĖDOJE

Praėjus vos dviem savaitėms po naujųjų mokslo metų pradžios, Klaipėdoje dėl COVID-19 protrūkio karantine atsidūrė daugiau nei pusė šimto uostamiesčio moksleivių klasių.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė apgailestavo, kad užkrato statistika mieste auga.

Praėjusią savaitę 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų naujų atvejų buvo 737, o jau šią savaitę šis skaičius išaugo iki 907.

Ir sergančiųjų taip pat padaugėjo: praeitą savaitę mieste jų buvo 937, o šią – 1 167.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dabar gydomi 88 COVID-19 pacientai, šiek tiek mažiau nei prieš kelias savaites.

Tačiau nerimą kelia nauji užkrato atvejai ugdymo įstaigose.

Klaipėdoje yra 58 klasės ir 12 grupių ikimokyklinėse įstaigose, kurios yra karantine.

"Klaipėdoje yra 58 klasės ir 12 grupių ikimokyklinėse įstaigose, kurios yra karantine. Tačiau pagal tėvų sutikimus mokyklose prasidėjo vaikų testavimas, kuris pagreitina COVID-19 atvejų nustatymą. Pirmadienį jau buvo atlikta 11 tūkst. greitųjų antigeno testų. Jei vaikui pasireiškia simptomatika, susisiekiama su tėvais, jei jie nesutinka darytis išsamaus testo, vaikas turi izoliuotis ir 14 dienų turi mokytis nuotoliniu būdu", – paaiškino A.Dirgėlienė.

Asta Dirgėlienė / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Tačiau, anot jos, džiugina vakcinavimo rezultatai – auga besiskiepijančių studentų ir moksleivių skaičius.

Praeitą savaitę 12–17 metų amžiaus vakcinuotųjų buvo tik 14,5 proc., o šią – jau 20,2 proc.

Visiškai vakcinuotų klaipėdiečių yra 71 669, tai yra 48,1 proc. visų uostamiesčio gyventojų. Pagal vakcinavimą Klaipėda yra 54 vietoje tarp visų šalies savivaldybių. Ir vakcinavimo procentas čia mažesnis nei šalies vidurkis.

Rytoj prie prekybos centro LIDL nuo 16 iki 19 val. veiks mobilus vakcinavimo punktas, kur bus sudarytos sąlygos pasiskiepyti visiems norintiems be išankstinės registracijos.

"Planuojame, kad skiepų autobusai galėtų darbuotis arčiau gimnazijų. Jei atsirastų norinčiųjų skiepytis, jiems nereikėtų vykti į vakcinacijos centrą, nereikėtų iš anksto registruotis", – kalbėjo A.Dirgėlienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (20)

Atvejis

tai ne liga. Testuojasi, kaip d..., atrandamas (o gal ir ne) vir-sas. Bet tai nereiškia, kad sergi. Mes nešiojame mln virusų. Ir jau reikia izuoliuoti sveikus vaikus? Ar tai ne durnizmas?

tvrk.

valdžioj grubliauskai, kultūrai vadovauja lenkauskai - viskas logiška

S.S.S.

būtent, kad reikia susigyventi su šiuo virusų, jis niekur nedings ir jokios vakcinos nuo platinimo neapsaugos. Moksleiviams jis nepavojingas, prasirgs įgis natūralų imunitetą ir nuo to tik visiems geriau bus. O tos klasių izoliacijos tai tik laikinai. Koks čia tada mokslas. Suserga vienas klasės izoliuojasi. Grįžta į mokyklą, po savaitės kitas suserga ir vėl izoliuojasi klasė. Tai čia pabaigos nematyti, plius nukenčia mokslai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS