Pajūrio miškuose įsibėgėjo elektros tinklo rekonstrukcija | Diena.lt

PAJŪRIO MIŠKUOSE ĮSIBĖGĖJO ELEKTROS TINKLO REKONSTRUKCIJA

Smiltynėje vaikštinėjantys poilsiautojai pastebi čia vykstančias statybas – šiuo metu atnaujinama transformatorinės pastotė. Artimiausiu metu Kuršių nerijos kraštovaizdyje nebeliks elektros oro linijų.

Elektros tinklo rekonstrukcija pradėta bendrovės "Energijos skirstymo operatorius" (ESO) užsakymu ir vyksta visoje Kuršių nerijoje.

Kaip aiškino ESO Ryšių su visuomene projektų vadovas Tomas Kavaliauskas, darbų tikslas – padidinti elektros energijos tiekimo patikimumą Neringoje.

"Visi Neringos elektros tinklo pertvarkymo darbai padalyti į keturias dalis-etapus. Pirmojo etapo darbai pradėti praėjusių metų lapkritį, jau nutiestos visos 99 km ilgio kabelių linijos. Jas prijungus prie veikiančio elektros tinklo bus pradėtos demontuoti esamos 35 kV oro linijos. Pirmuoju etapu bus demontuota 6 km oro linijos – atramų tarp Smiltynės ir Alksnynės kopų zonoje", – komentavo ESO atstovas.

Minėti darbai prasidės šių metų pabaigoje.

Elektros atramos bus demontuotos nuo Kopgalio iki Nidos, kaip ir visos oro elektros linijų atšakos į transformatorių pastotes.

Kartu rekonstruojamos septynios ESO priklausančios transformatorių pastotės: Juodkrantės, Smiltynės, Alksnynės, Pervalkos, Preilos, Girininkijos ir Nidos.

Pastotėse bus sumontuoti modernūs įrenginiai.

35 kV elektros oro linijos keičiamos požeminėmis kabelių linijomis.

Aplink oro linijas nustatyta apsaugos zona – 30 m, o nutiesus požeminius kabelius apsaugos zona bus tik po vieną metrą iš abiejų kabelio pusių.

Kas bus su likusia (buvusia) apsaugos zona – spręs Neringos savivaldybė.

"Maksimaliai bus padidintas elektros energijos tiekimo patikimumas klientams: elektros energija iki pastočių atkeliaus ne tik patikimomis kabelinėmis elektros linijomis, bet jei kabelis sugestų, greta klojamas rezervas, kad vienam sugedus, elektra būtų tiekiama rezerviniu kabeliu", – dėstė T. Kavaliauskas.

Esą pagražės Neringos landšaftas, nes nebeliks apie 60 km 35 kV oro linijų, išnyks dalis Juodkrantės (prie bažnyčios) skirstyklos, taip pat Pervalkos ir Preilos pastočių lauko skirstyklos.

Kuršių nerijos elektros tinklų pertvarkymo projekto vertė – apie 11 mln. eurų.

Darbų pabaiga planuojama kitų metų antrajame ketvirtyje.

Juos vykdo keturi skirtingi rangovai.

GALERIJA

  • Pajūrio miškuose įsibėgėjo elektros tinklo rekonstrukcija
  • Pajūrio miškuose įsibėgėjo elektros tinklo rekonstrukcija
  • Pajūrio miškuose įsibėgėjo elektros tinklo rekonstrukcija
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Darius

Tuos betoninius masyvius 35 kV stulpus galetu kol kas palikti - tiktu oriniam ant troso transportui i Nida, su apzvalga i jura.

Anonimas

ruosia pastote naujiem NAMAM !

SUSIJUSIOS NAUJIENOS