Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius | Diena.lt

PASIENIEČIAI ĮSIGIJO NAUJĄ PATRULINĮ LAIVĄ IR TRIS KATERIUS

  • 6

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) įsigijo patrulinį laivą ir tris katerius.

Kaip ketvirtadienį pranešė tarnyba, 25 metrų ilgio patrulinį laivą pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų, didžioji dalis buvo finansuota Europos Sąjungos (ES) lėšomis.

Tarnyba taip pat įsigijo ir tris naujus katerius. Vienas jų yra specialios paskirties greitaeigis kateris, kurį pastatė Suomijos bendrovė „Tibeko Marine Oy“. Jo vertė – 1,2 mln. eurų, iš kurių didžioji dalis ES lėšos.

Daugiau kaip 10 metrų ilgio ir vaizdo stebėjimo sistema aprūpintas kateris pritaikytas vykdyti laivų pažeidėjų persekiojimo ir įsilaipinimo į juos operacijas. Jis išvysto iki 50 mazgų greitį, gali būti pasitelkiamas vykdant paieškos ir gelbėjimo darbus teritoriniuose vandenyse bei kitur.

Kiti du nauji apie septynių metrų ilgio kateriai vykdys sieną su Rusija saugančių Vištyčio ir Plaškių pasienio užkardų pareigūnai. Vieno jų vertė siekia 127 tūkst. eurų. Pirkimas buvo finansuotas Lietuvos biudžeto lėšomis.

VSAT patruliniam laivui suteiktas pirmo po nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 metais žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas.

Šio laivo paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Jis taip pat galės būti naudojamas paieškos ir gelbėjimo operacijose Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje.

„Gintaras Žagunis“ be atsargų papildymo gali įveikti daugiau nei 500 jūrmylių (926 km), todėl bus periodiškai naudojamas Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX tarptautinėse operacijose, pranešė tarnyba.

Šis laivas su denio kateriu gali patruliuoti bei stebėti teritorinius bei Kuršių marių vidaus vandenis dienos ir nakties metu. Laivas tarnaus ir kaip pagalbos platforma: jame galima suteikti pagalbą dvidešimčiai žmonių.

Laivo vairinėje įrengtos darbo vietos, apatiniame denyje yra kajutės su šildymu bei kondicionavimu, sudarytos tinkamos buities sąlygos įgulai.

Laive yra naujausia navigacinė bei ryšio įranga, du radarai, integruota infraraudonųjų spindulių sistema, kita moderni įranga, pranešė tarnyba.

Kateriai aprūpinti navigacine įranga. Juose sumontuota ir papildoma saugumo įranga, reikalinga VSAT funkcijoms vykdyti ir atitinkanti kitus specifinius patruliavimo pasienyje reikalavimus.

GALERIJA

  • Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius
VSAT nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

tadas

ka tik zurnalistas paviesino valstybine paslapti.

GGG

Kas per antraštės "paseniečiai įsigijo" čia kas UAB, ar ar kokia privati organizacija, gal reiktu rašyti paseniečiams buvo nupirkta, beje už mokesčių mokėtojų pinigus...

Anonimas

nu dabar nebijodami galės žvejot menkes.,jie gerai tam pritaikyti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS