Pirties likimui - grėsmė Pereiti į pagrindinį turinį

Pirties likimui - grėsmė

2008-11-18 09:00
Pirties likimui - grėsmė
Pirties likimui - grėsmė / Vytauto Liaudanskio nuotr. nariams įrodinėjo, jog klaipėdiečių pamėgta įstaiga dabar atrodo visiškai kitaip nei prieš gerą dešimtmetį.

Vienintelės uostamiestyje likusios viešosios pirties likimas pakibo ant plauko – ją siūloma privatizuoti. Tačiau tam prieštaraujantieji aiškina, jog tokia pirtis mieste kaip niekada reikalinga.

Konkurentai neįveikia

Jau 36 metus veikianti pirtis turėtų būti privatizuota ar atiduota valdyti koncesininkui.
Tokį pasiūlymą pateikė privatizavimo komisijos nariai, kaltinantys pirtį valdančios bendrovės "Vildmina" direktorių Vytautą Eitmanavičių neūkiškumu.
V.Eitmanavičius atsikirto, jog nė viena miesto privati pirtis negali konkuruoti su jo valdoma viešąja Klaipėdos pirtimi.

Kainos čia žymiai mažesnės nei kitur, aptarnavimas geras ir patogumų yra: atėję nusiprausti gyventojai gerdami arbatą gali ir televizorių pasižiūrėti, veikia bufetas, yra plaukų džiovintuvas.

Per metus pirtyje apsilanko 50 tūkst. žmonių ne tik iš Klaipėdos, bet ir iš aplinkinių miestelių, net Plungės. Dažniausi lankytojai – pensininkai. Jiems čia taikomos gana didelės nuolaidos, kurių nėra nė vienoje kitoje pirtyje.

Patiria ir nuostolių

Privatizavimo komisijos narys Rolandas Bražinskas anksčiau teigė, jog pirtyje nevykdoma kasos kontrolė ir klientų apskaita, neinvestuojama į modernias technologijas, taupančias energiją.

Esą tai atneša tik nuostolius. Bendrovės "Vildmina" direktorius aiškino, jog nuostoliai susidaro daugiausia dėl sezoniškumo. Vasarą, kai gyventojai nesiveržia praustis į pirtį, nuostolių pasitaiko, tačiau rudenėjant gaunama pelno. Kaltinimus, kad klientai pirtyje išbūna gerokai daugiau nei valandą, direktorius taip pat atmetė.

"Taisyklėse numatyta, kad pirtyje galima praleisti valandą, 20 minučių skirta apsirengti. Tačiau pas mus ateina tokių senukų, kurie per valandą nespėja nusirengti. Niekas pačioje pirtyje neišbūna valandos, nenaudoja nei vandens, nei energijos. Jei žmogus niekam netrukdo, kam jį vaikyti?" – samprotavo V.Eitmanavičius.

Kasmet remontuoja

Nors maudykla visiškai atitinka higienistų reikalavimus, kasmet atsiranda ir smulkių renovacijų poreikis: pakeičiami čiaupai, kiekvienais metais reikia keisti medines pirties duris.

Anot V.Eitmanavičiaus, maudykloje po truputį įrengiami ir taupesni įrenginiai – pardavus Daukanto gatvėje esančius sandėlius buvo nupirkti modernūs energiją tausojantys katilai.

Išlaidas didina ir pakilusios dujų, šilumos, vandens kainos. V.Eitmanavičius aiškino, jog šiais metais pirties kainos jau kilo dukart. Iš viso gyventojams šiemet tenka mokėti trimis litais daugiau. Dėl kainų didėjimo pirtis prarado pusantro tūkstančio lankytojų.

Turi skolų

Direktorius sakė, jog vos įkurta bendrovė prieš 11 metų pirtį gavo prakiurusiais stogais, nulaužytais lietvamzdžiais ir dar su 60 tūkst. litų skola.
Dabar pirtis turi tik 60 tūkst. litų nuostolį, o pardavus bendrovei priklausančius pastatus buvo visiškai renovuota šimto vietų vyrų ir moterų pirtis.
Vakar Kontrolės komiteto nariai, suorganizavę išvažiuojamąjį posėdį į pirtį, palaikė direktoriaus poziciją.

Kai kurie tarybos nariai kalbėjo net apie paslaugos gerinimą savivaldybės sąskaita.
Pokyčiai: pirtį valdančios bendrovės direktorius savivaldybės Kontrolės komiteto

Viešosios pirties kainos

Vaikams – 5 litai
Pensininkams –10 litų
Suaugusiesiems – 15 litų

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų