Problema Klaipėdoje – palaidi šunys | Diena.lt

PROBLEMA KLAIPĖDOJE – PALAIDI ŠUNYS

Klaipėdiečiai nėra abejingi augintiniams. Dėl gyvūnų gerovės, sveikatingumo ir ženklinimo ar jų keliamo pavojaus aplinkiniams pernai sulaukta beveik šimto skundų, tačiau pasitvirtino tik nedidelė jų dalis.

Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praėjusiais metais gavo 93 skundus, susijusius su gyvūnų gerove, sveikatingumu ir ženklinimu. Iš jų pagrįstas – 21.

Tarnybos viršininkas Antanas Bauža pasakojo, kad trimis atvejais iš pasitvirtinusių skundų kreiptasi dėl gyvūnų nužudymo. Trys katės buvo nunuodytos Debreceno gatvėje ir viena sodų bendrijoje „Vyturys“.

Šeši pranešimai pasitvirtino dėl be priežiūros lakstančių šunų. Dažniausiai žmonės apie tokius atvejus informuoja, nes baiminasi dėl savo saugumo.

Inspektoriams teko važiuoti tikrinti, ar tinkamai rūpinamasi arkliu Smiltynėje. Vėlų rudenį, kai jau vyravo gana vėsūs orai, jis ganėsi lauke. Inspektoriai nustatė, kad šeimininkas gyvulį prižiūrėjo netinkamai.

Taip pat pasitvirtino pranešimas dėl šuniui nukirptos uodegos. A.Bauža pabrėžė, kad tai daryti griežtai draudžiama. Uodegų kirpimas šunims laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais.

Praėjusiais metais tarnybos inspektoriai aptiko ir vieną nelegalią skerdyklą.

Gauta pranešimų ir apie žemės ūkio paskirties gyvūnus. Iš jų trys pasitvirtino. Vienu atveju karvei nebuvo nukarpytos nagos. Tačiau, anot viršininko, šeimininkas negalėjo to padaryti, nes karvė buvo veršinga.

Klaipėdos rajone ramybę drumstė ir iš aptvarų pabėgę gyvūnai. Vienu atveju ištrūko galvijai, kitu – avys. Remiantis vienu pranešimu buvo išaiškintas ir nelegalus šunų viešbutis. Įstaiga neturėjo visų reikiamų dokumentų.

Tarnybai pranešta ir apie tris laukinių žvėrių gaišenas – dviejų šernų ir vieno ruonio.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

šunys/

problemų daug, viena jų - žolynuose parkuojami automobiliai, reikėtų tokias baudas drąsuoliams įpaišyt, kad iki grabo lentos atsimintų.

sulaukta beveik šimto skundų, tačiau pasitvirtino tik nedide

jų dalis.... lyg tai sulaukėjęs šuo stovi vietoje lyg prikaltas ir laukia savaitę ar kiek kol kas atvažiuos jo gaudyti.

sulaukta beveik šimto skundų, tačiau pasitvirtino tik nedide

jų dalis.... lyg tai sulaukėjęs šuo stovi vietoje lyg prikaltas ir laukia savaitę ar kiek kol kas atvažiuos jo gaudyti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS