Remontuojami Klaipėdos rajono kultūros pastatai | Diena.lt

REMONTUOJAMI KLAIPĖDOS RAJONO KULTŪROS PASTATAI

  • 0

Klaipėdos rajono savivaldybėje jau keletą metų atnaujinami kultūros pastatai. 2018 m. pradžioje pradėjo veikti modernizuotas Veiviržėnų kultūros centro Žadeikių skyriaus pastatas, kuriame taip pat įsikūrė biblioteka ir bendruomenė.

Pastato modernizavimas kainavo 306 tūkst. eurų, iš kurių – 152 tūkst. eurų Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo, o 154 tūkst. – savivaldybės biudžeto lėšos. 2018 metais atidaryti dar 2 naujai suremontuoti kultūros pastatai: Kretingalės kultūros centro Girkalių skyrius bei Dovilų etninės kultūros centras.  Girkaliuose atnaujintame pastate įsikūrė ne tik kultūros centro skyrius – buvo įrengtos patalpos bibliotekai, bendruomenei, medicinos punktui. 

Šio pastato atnaujinimo (modernizavimo) darbai iš viso kainavo apie 641,2 tūkst. eurų, iš kurių – 431,9 tūkst. eurų – savivaldybės biudžeto, o 209,3 tūkst. eurų – Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo lėšos. Dovilų etninės kultūros centre buvo atlikti fasado ir vidaus apdailos darbai, įrengta ventiliacija, viduje išsaugoti ir senojo pastato sienų fragmentai. Pastato remontas kainavo daugiau nei 283 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšų.

Kaip teigė Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, 2019 metais taip pat numatyti kultūros pastatų tvarkymo darbai. Planuojama atnaujinti Veiviržėnų kultūros centro Endriejavo skyrių bei Kretingalės kultūros centro Plikių skyrių.

Abiejuose pastatuose įsikūrusios ir bibliotekos. Endriejave darbai pradėti jau 2018 m. spalio mėnesį ir kainuos beveik 630,3 tūkst. eurų: 170 tūkst. eurų – ES lėšos, 30 tūkst. eurų – valstybės biudžeto lėšos, likusi dalis, t. y. daugiau nei 430 tūkst. eurų – savivaldybės biudžeto lėšos. ES paramos lėšas savivaldybė turi panaudoti iki 2019 m. gegužės, o visa rangos darbų sutartis galioja 35 mėnesius nuo 2018 rudens.  Ilgai lauktas Kretingalės kultūros centro Plikių skyriaus pastato, kuriame įsikūrusi ir biblioteka, modernizavimas prasidės artimiausiu metu.

Jau pasirašyta sutartis dėl valstybės ir ES paramos, o šiuo metu įvykus viešiesiems pirkimams iš 12 kandidatų renkamas rangovas, kuris atliks darbus. Iš viso darbams reikės apie 377 tūkst. eurų, iš kurių 30 tūkst. eurų – valstybės biudžeto lėšos, 170 tūkst. eurų – Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos,  beveik 177 tūkst. eurų – savivaldybės biudžeto lėšos.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS