Šilutės rajone varžysis šienpjoviai | Diena.lt

ŠILUTĖS RAJONE VARŽYSIS ŠIENPJOVIAI

  • 0

Jau rytoj šienavimo dalgiu entuziastai kviečiami prisiminti senąjį amatą Rupkalvių kaime, Šilutės rajone, vyksiančiame Nacionaliniame šienpjovių čempionate. Į jį kviečiami ne tik šienpjoviai, bet ir kelionių po Lietuvą entuziastai, nes pakeliui bus proga aplankyti ir išskirtinius Mažosios Lietuvos maršruto objektus.

Kaip skelbia organizatoriai, čempionate ketina rungtyniauti beveik pusšimtis šienpjovių, tarp jų 11 moterų.

Bus renkamas Metų šienpjovys, Metų šienpjovė ir "Dalgio debiutas".

Ketinama registruoti du Lietuvos rekordus: masiškiausios šienapjūtės ir greičiausio šienpjovio ar šienpjovės nušienauto ruožo.

Renginyje planuoja dalyvauti net tik praėjusių metų Lietuvos rekordininkas ir Metų šienpjovys Kozmas Auškalnis (nušienavęs 1,5 metro pločio ir 30 metrų ilgio ruožą per 2 min. 54,1 sek), bet ir JAV ambasadorius Lietuvoje, kuris ketina ir pats varžytis čempionate.

Šis renginys, anot organizatorių, yra unikali patirtis šienavimo mėgėjams ir keliaujantiems po Lietuvą aplankyti Nemuno užliejamas derlingas ir galybę paukščių priglobiančias pamario pievas, suformavusias dabar jau užmirštas pievininkų ir pelkininkų kultūras.

"Nesvarbu, ar dalgiu mosuojate nuolat, ar jį buvote paėmę tik vaikystėje, o gal dar tik apie tai svajojate, čempionate rasite jums smagių veiklų. Registruokite draugų, kolegų komandą arba registruokitės patys, rinkitės varžybas pagal savo galimybes ir interesus. Jei varžytis nenorite, atvykite pasigrožėti žolę meistriškai guldančiais šienpjoviais bekraštėse Nemuno deltos pievose", – kvietė Nacionalinio šienavimo čempionato iniciatorius, gamtininkas Žymantas Morkvėnas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS