Smiltynėje ruošiamasi atnaujinti sveikatingumo kompleksą | Diena.lt

SMILTYNĖJE RUOŠIAMASI ATNAUJINTI SVEIKATINGUMO KOMPLEKSĄ

Uostamiestyje norima atnaujinti ir išvystyti Smiltynėje įsikūrusį Klaipėdos sporto sveikatingumo kompleksą. Ateityje čia ne tik turėtų atsirasti daugiau galimybių apgyvendinti centro lankytojus, padidės čia organizuojamų veiklų ratas, bet ir, tikėtina, išdygs naujas statinys.

Būklė – prasta

Uostamiesčio savivaldybės administracija, siekdama įvertinti Klaipėdos sporto sveikatingumo komplekso, esančio Smiltynėje, vystymo ir panaudojimo galimybes, užsakė galimybių studiją ir investicinį projektą.

Šį dokumentą parengė bendrovė "Eurointegracijos projektai".

Kompleksą sudaro trys pagrindiniai naudojami pastatai, vienas užkonservuotas statinys, lauko tualeto pastatas, didžioji žolės dangos aikštė ir joje esantys du laikini neregistruoti statiniai.

Teigiama, kad dėl itin prastos komplekso būklės veikla yra ribojama. Neatmetama, kad nesprendžiant infrastruktūros problemų ši bazė bus nebetinkama naudoti artimiausiu 5 metų laikotarpiu.

Daugės apgyvendinimo vietų

Rengėjai pateikė keturis galimus minėto objekto vystymo variantus, vėliau savivaldybės administracijoje dar buvo diskutuojama, kuris iš jų yra priimtiniausias. Su verčiausiu vakar ir buvo supažindinti miesto tarybos kolegijos nariai.

Pagal šį pokyčių scenarijų numatoma bazės kompleksinė rekonstrukcija, kurios metu bus restauruoti 3 kultūros paveldo ar kultūros vertybių turintys pastatai, rekonstruotas šiaurinėje sklypo dalyje esantis nenaudojamas pastatas didinant jo plotą.

Bendrovės atstovės Dovilės Balsytės teigimu, itin patrauklioje vietoje įsikūrusio komplekso pastatuose siūloma įrengti 101 apgyvendinimo vietą, konferencijų bei mokymų salę, kur prireikus galėtų tilpti dar apie pusšimtį gyventojų.

Komplekso statiniuose taip pat atsirastų sanitarinės patalpos, persirengimo kambariai, nedidelės virtuvėlės bei sporto inventoriaus nuomos punktai.

Prireiks 2 mln. eurų

Siekiant maksimaliai išnaudoti patrauklią teritoriją, komplekso sklype siūloma įrengti mini golfo aikštelę, lauko treniruoklius bei daugiafunkcę dirbtinės dangos aikštelę.

Taip pat neatmetama, kad komplekso teritorijoje galėtų iškilti ir naujas poilsio paskirties pastatas.

Teigiama, kad numatoma komplekso misija – sportinių, rekreacinių stovyklų organizavimas, įvairūs mokymai, plenerai, turizmo bei aktyvaus poilsio paslaugos. Dėl to esą būtina didinti gyvenamųjų vietų skaičių.

Šiuos planus numatoma įgyvendinti per 48 mėnesius. Jie, paskaičiuota, galėtų atsieiti beveik 2 mln. eurų.

Sukėlė klausimų

Nors posėdžiavusiems tarybos kolegijos nariams siūlyta pritarti pristatytam objekto vystymo ir panaudojimo scenarijui, tačiau jie tik išklausė pateiktą informaciją.

Kai kuriems politikams planuojami pokyčiai sukėlė klausimų. Uostamiesčio vicemeras Artūras Šulcas pastebėjo, kad minėtas objektas yra įsikūręs itin saugomoje Kuršių nerijoje, todėl tikėtina, kad ambicingi planai ne tik atnaujinti pastatus, bet ir dar vieną pastatyti įstrigs paveldosaugininkų gniaužtuose.

Vicemerė Judita Simonavičiūtė suabejojo pasikeisiančio objekto paskirtimi.

"Reikia aiškiai pasakyti, kam šis objektas bus priskirtas. Ar jis bus sporto, kultūros, ar bus atiduotas verslui", – dokumento rengėjų ir savivaldybės administracijos atstovų klausė J.Simonavičiūtė.

GALERIJA

  • Smiltynėje ruošiamasi atnaujinti sveikatingumo kompleksą
  • Smiltynėje ruošiamasi atnaujinti sveikatingumo kompleksą
  • Smiltynėje ruošiamasi atnaujinti sveikatingumo kompleksą
  • Smiltynėje ruošiamasi atnaujinti sveikatingumo kompleksą
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Teisingai

Geriau ir toliau viskas lieka kaip buvo. Negalima leisti

Arūnas Barbšys

Klaipėdos miesto kolegijoje pristatant kompleksą, jis buvo vadinamas kaip sporto sveikatingumo komplekso sutvarkymas. Bet projekte numatyta įrengti 101 vietą nakvynei, todėl paklausiau kiek investuojama į sporto įrengimų sutvarkymą, o kiek į apgyvendinimo vietų įrengimą? Atsakymo negavau. Manau, kad prisidengus sporto bazės įrengimu savivaldybė Smiltynėje užsiims apgyvendinimo paslauga.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS