Pastaruoju metu Lietuvoje fiksuojama vis daugiau incidentų, kai atliekų rūšiavimo centruose ir perdirbimo įmonėse kyla gaisrai. Aplinkosaugos specialistai įspėja: tokių gaisrų priežastimi gali būti neteisingai išmestos baterijos, elektroninių prietaisų maitinimo blokai ar aerozolių flakonai. Kai pavojingos medžiagos atsiduria ne vietoje, jos tampa potencialiu gaisro šaltiniu.
Namų sandėliukas – ne vieta sprogmenims
Neretai žmonės pavojingas atliekas – nuo aerozolių flakonų iki senų baterijų ar elektroninių cigarečių – kaupia namuose arba išmeta į bendro naudojimo konteinerį, manydami, kad tai „smulkmena“. Tačiau net ir paprasta baterija, veikiama drėgmės, gali savaime užsiliepsnoti. O aerozolinis dezodoranto, oro gaiviklio ar dažų flakonas gali sprogti pakliuvęs į rūšiavimo presą.
KRATC nuotr.
Todėl primename – baterijas, elektronikos prietaisus ir suslėgto oro talpyklas būtina rūšiuoti ir šalinti atsakingai. Ne tik dėl galimų nelaimių, bet ir dėl to, kad šios atliekos teršia aplinką, kenkia sveikatai, o netinkamai tvarkomos gali tapti grėsme visai bendruomenei.
Kur dėti baterijas ir pavojingas atliekas?
Baterijas išmeskite tik į specialias surinkimo dėžutes – jų rasite daugelyje parduotuvių, biurų, mokymo įstaigose.
Taip pat visos baterijos ir buityje naudojamų pavojingų medžiagų likučiai priimami Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) didžiųjų atliekų aikštelėse.
KRATC nuotr.
Klaipėdos regione veikia 10 didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių, į kurias gyventojai gali nemokamai pristatyti įvairias buityje susidarančias pavojingas atliekas. Vienas gyventojas į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravęs gyvenamąją vietą, aikštelę per metus gali nemokamai priduoti iki 10 kg tokių atliekų. Vežant atliekas į kitos savivaldybės aikštelę taikomi komerciniai tarifai, kurie skelbiami https://www.kratc.lt/tarifai/.
Kur rasti artimiausią aikštelę, galite pasitikslinti čia: https://www.kratc.lt/atlieku-surinkimo-aiksteles/, o daugiau informacijos teiraukitės tel. +370 800 13 344

Naujausi komentarai