Galvosūkis Klaipėdos savivaldybėje: kaip Smiltynę paversti parku? | Diena.lt

GALVOSŪKIS KLAIPĖDOS SAVIVALDYBĖJE: KAIP SMILTYNĘ PAVERSTI PARKU?

Klaipėdos savivaldybėje svarstoma, kaip Smiltynės mišką labiau pritaikyti lankytojams, kad žmonės čia praleistų daugiau laiko. Ekonominės plėtros grupės vedėja Reda Švelniūtė miesto vadovams pristatė baigiamą rengti Smiltynės miško parko koncepciją.

Ji kuriama tam, kad specialistai įvertintų, kaip Smiltynės teritorija galėtų būti labiau pritaikoma lankytojams.

Esą šiuo metu Smiltynėje trūksta tiek paslaugų įvairovės, tiek labiau išvystytos infrastruktūros.

"Koncepcijos rengėjai pasiūlė keturių miško takų, kurių kiekvienas turėtų savo atskirą temą, viziją. Mūsų tikslas – atrasti Smiltynėje balansą tarp gamtos ir lankytojų, kad klaipėdiečiai, persikėlę į Smiltynę, praleistų ten daug daugiau laiko, ne tik nueitų į paplūdimį ar į Lietuvos jūrų muziejų", – kalbėjo R. Švelniūtė.

Pasak koncepcijos rengėjų, siekiama, kad Smiltynės miškas, kuris iš esmės primena parką, taptų patrauklesnis poilsiautojams, kad žmonės čia galėtų gauti kokių nors paslaugų ir gerai praleistų laiką.

Kiek kainuotų įgyvendinti šią idėją, dar neaišku. Kol kas rengiama tik koncepcija, kuri turėtų išsivystyti į atskirus projektus.

"Iš pradžių reikia apsispręsti, kaip galėtume įrengti tuos keturis miško takus. Mūsų tikslas – kuo mažesnė intervencija į dabartinį kraštovaizdį. Todėl takeliai galbūt bus tik sutvirtintas gruntas, o ne asfaltas, reikia apgalvoti, kaip turėtų atrodyti informaciniai stendai. Dar daug visko teks nuveikti", – prognozavo R. Švelniūtė.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

O tai

Gal nereikia gal užteks ir esamu taku. Labai gerai kad ten kur nesutvarkiti takai nera masovkes.

Anonimas

1 iskraustiti veltedzius- ten gyvenancius !

Anonimas

Kir abejones? Gal uztenka klaustikinti? I tema

SUSIJUSIOS NAUJIENOS