Šventosios švyturį pritaikys turistams | Diena.lt

ŠVENTOSIOS ŠVYTURĮ PRITAIKYS TURISTAMS

Šventojoje rengiamasi nuolatiniam arba bent jau sezoniniam lankymui atverti šio miestelio jūros švyturį.

Pandemija koregavo planus

Tokia galimybė atsirado po to, kai 2019 m. rudenį Vyriausybė švyturį perdavė Palangos miesto savivaldybei.

Perdavimo metu Palangos meras Šarūnas Vaitkus teigė, kad švyturys yra geros būklės. Jį nuolat lankyti žadėta pritaikyti per dvejus metus. Tačiau 2020 m. pavasarį įsisiautėjusi COVID-19 pandemija pakoregavo planus.

Šventosios švyturys lankytojams gali būti pradėtas pritaikyti šiais metais. Šiomis dienomis Palangos miesto savivaldybė paskelbė konkursą dėl Šventosios švyturio techninio darbo projekto parengimo.

Pasiūlymų bus laukiama iki balandžio antros pusės. Jei pasiseks, techninio projekto rengėjas gali būti žinomas jau gegužę.

Vertingas ne tik bokštas

Palangos miesto savivaldybė lankytojams nori pritaikyti kelis statinius. Pagrindinis jų – navigacijos bokštas su švyturiu.

39 m aukščio Šventosios švyturys pastatytas 1957 m. Nuo jo signalas į jūrą buvo matomas maždaug už 17 jūrmylių (31 kilometro).

Galia: Šventosios švyturio šviesa į jūrą sklido net 31 kilometrą.

2000 m. Šventosios švyturys buvo kapitališkai remontuotas, jame buvo pastatyta moderni įranga. Kurį laiką švyturį valdė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Vėliau jis buvo perduotas Lietuvos saugios laivybos administracijai.

Palangos miesto savivaldybė paskelbė konkursą dėl Šventosios švyturio techninio darbo projekto parengimo.

Dar prieš dešimtmetį švyturys veikė. Vėliau šį ir kitus jūros švyturius išstūmė besivystančios modernaus ryšio navigacinės ir laivų identifikavimo sistemos.

Be navigacijos bokšto su švyturiu, Šventosios švyturio komplekse yra dar keli statiniai – techninis pastatas, sandėlis, inžineriniai kiemo statiniai.

Pagal kitų šalių patirtį techniniai statiniai, kurie yra prie švyturių bokštų, pritaikomi įvairioms parodoms, kurios susietos su jūros navigacija, rengti.

Švyturį sujungs su uostu

Palangos miesto savivaldybė planuoja kapitališkai sutvarkyti ne tik Šventosios švyturio teritoriją, įskaitant pastato ir teritorijos apšvietimą, bet ir privažiavimą prie jo, įrengti automobilių stovėjimo aikštelę.

Bokšto viduje būtų įrengtas stiklinis liftas. Jis būtų pritaikytas priimti ir neįgaliuosius.

Taip pat Šventosios švyturio teritorijoje ir jo prieigose planuojama pastatyti suoliukus, šiukšliadėžes, nutiesti dviračių takus.

Tolesniuose planuose yra ir iš žadamo rekonstruoti Šventosios uosto iki švyturio nutiesti atskirą pėsčiųjų taką.

Šventosios švyturio lankymas būtų mokamas. Pinigus iš lankytojų priimtų automatas.

Šventosios švyturys pirmą kartą visuomenei buvo atvertas 2017 m. per Švyturių dieną. Tuomet buvo minimas ir šio švyturio įkūrimo 70-metis.

Sužavėjo: 2017 m. per 70-mečio minėjimą lankytojai plūdo prie Šventosios švyturio.

Jau tuomet lankytojai įrodė, kad Šventosios švyturys gali būti puikus Šventosios gyvenvietės traukos centras. Švyturį aplankė ir puikiu vaizdu į gyvenvietę ir jūrą žavėjosi per 1 500 asmenų.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

būtu nuostabu

atidaryti su laiku dviračių ir pieščiujų takus pro visus mūsų švyturius

Kaunietis

Iš viso kas darosi pastaraisiais metais Palangoje ir Šventojoje yra fantastika. Pagarba, šio kurorto valdžiai.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS