Palyginti su 2014-aisiais, pernai Klaipėdoje švietimo įstaigų šildymui išleista beveik puse milijono eurų mažiau. Tai siejama su mokyklų renovacija ir mažėjančiomis šilumos kainomis. Uostamiestyje yra 93 ugdymo įstaigos, kurių šildymo sąskaitas apmoka miestas.
Visų biudžetinių įstaigų, tarp jų – ir ne tik švietimo, šildymui per sezoną iki euro įvedimo miestas vidutiniškai išleisdavo nuo 11 iki 14 mln. litų. Kai kurių mokyklų šilumos sąskaitos per mėnesį siekdavo įspūdingas sumas.
"Vienos mokyklos šildymo išlaidos iki euro įvedimo per mėnesį būdavo 12–25 tūkst. litų, tačiau pasitaikydavo ir išimčių. Bene brangiausiai šildymas kainuodavo Vytauto Didžiojo gimnazijoje ir "Versmės" progimnazijoje", – tvirtino Klaipėdos savivaldybės Socialinės infrastruktūros priežiūros skyriaus vedėja Violeta Gembutienė.
Jei palygintume 2014-uosius su praėjusiais metais, šios išlaidos, kalbant apie visas miesto ugdymo įstaigas, sumažėjo 465 tūkst. eurų. Tai siejama su smuktelėjusiais šildymo įkainiais. Nors 2015 m. vienos šilumos energijos kilovatvalandės kaina sumažėjo vos 0,0003 euro cento, tačiau rezultatai – akivaizdūs.
Be to, šilumos išlaidų mažėjimui įtakos turėjo ir mokyklų renovacija. Pavyzdžiui, 2014 m. gruodį Vytauto Didžiojo gimnazijos šildymo sąskaita siekė beveik 41 tūkst. litų (11,8 tūkst. eurų), o pernai gruodį, kai mokykla jau buvo renovuota, šildymas kainavo vos 7,2 tūkst. eurų. Vien per mėnesį sutaupyta 4,6 tūkst. eurų.
Panaši situacija buvo ir "Versmės" progimnazijoje, kur 2014 m. gruodį už šildymą teko pakloti 40 tūkst. litų (11,6 tūkst. eurų), o jau pernai gruodį – tik 8,9 tūkst. eurų.
Sutaupyti pernai sugebėjo ir Vitės pagrindinė mokykla. Joje 2014-aisiais gruodį šiluma kainavo 12, 8 tūkst. litų ( 3,7 tūkst. eurų), o pernai gruodį – jau 2,6 tūkst. eurų.
Naujausi komentarai