Termometrai toliau neduoda ramybės | Diena.lt

TERMOMETRAI TOLIAU NEDUODA RAMYBĖS

Senais gyvsidabrio termometrais atsikratyti norintys gyventojai vaistinėse to padaryti negali. Anot specialistų, šias pavojingas medicinines priemones reikėtų palikti didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėse, kurių Klaipėdoje yra trys.

Namuose užsilikusį ir nebeveikiantį gyvsidabrio termometrą į vaistinę nunešusi klaipėdietė nustebo išgirdusi, kad čia priduoti jo negalės.

"Vaistininkė liepė nešti į gaisrinę, bet gaisrinėje irgi nepriima. Tai kur jį dėti, negi į šiukšliadėžę išmesti?" – pyktelėjo moteris.

Pavojingoms medicininėms atliekoms nei vaistinės, nei komunalinių atliekų konteineriai – ne vieta.

Gyvsidabrio termometrus žmonės gali priduoti stambiagabaričių atliekų aikštelėse.

Tai kur jį dėti, negi į šiukšliadėžę išmesti?

Klaipėdoje jų yra trys: Plieno g. 13, Tilžės g. 66A ir Šiaurės pr. 30.

Tai patvirtino ir Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) Atliekų tvarkymo skyriaus apskaitininkė-kontrolierė Aušra Meiženytė.

"Gyventojai nemokamai gali palikti aikštelėse, taip pat pavojingas atliekas priima įmonė "Toksika", – patarė KRATC atstovė.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vedėjas Stanislovas Kučinskas aiškino, kad, sudužus gyvsidabrio termometrui, pirmiausia reikėtų surinkti gyvsidabrį, o nemokantiesiems to padaryti – skubiai skambinti trumpuoju pagalbos numeriu 112.

Atvykę ugniagesiai profesionaliai surinks gyvsidabrį ir nurodys, kaip toliau elgtis.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos atstovė spaudai Aistė Tautvydienė dienraščiui yra sakiusi, kad vaistininkai neprivalo priimti gyvsidabrio termometrų, nes gyvsidabris yra priskiriamas pavojingoms cheminėms medžiagoms.

Stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėse priimamos šios pavojingos atliekos: išlydžio lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio (termometrai), akumuliatoriai, švirkštas, aerozolio flakonai, dažų ir lakų atliekos ir jomis užterštos pakuotės, tepaluoti skudurai, drabužiai, pakuotės, kuriose yra pavojingų cheminių medžiagų.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Briedas

Tie nauji tai pinigu ismetimas neina nukratyti galiranka nusilauzti kazkokie bludai kiek dar reiks vargti gal veryga duos nemokamai...

a

jus dziaukites kad tokius dar turit nes tie nuostabus kinietiski ar korejietiski rodo bet tik ne temperatura o kiek kainoja tas s......

antanas

Pasirodo "nuodingieji" vaistai,kuriuos pasenusius vaistines priima,visai nepavojingi,o termometro jau nebegalima priimt ? Ar jau valdžia visai su protu "susipyko",jei REIKALAUJAMA viena seną termometrą vežti per visą miestą/dar neaišku kaip-teks samdyti taxi/,argi ten bus įrengtos specialios saugyklos,kaip branduolinems atliekoms? Manau aikšteles darbuotojai vaizdingai pasukios pirštu prie smilkinio,paprašius priimti "neįkainuojamąjį" termometra,gal ir paims,tačiau velai tikrai"drėbs" į bendrą šiukšlių krūvą .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS